Бебе с ХИВ във Втора градска

  • 2 618
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Чух по новините, че е
изоставено от майка си,
пък лекарите си го прехвърлят,
никой не го искал.

Знаете ли повече?

# 1
  • Мнения: 817
По кои новини по - точно? Rolling Eyes
Ако е истина горкичкото малко същество ,толкова мъчно ми стана..............
Ама то изследването за ХИВ не е ли зъдължително по време на бременност ,как се стигнало до тук................... Cry

# 2
  • Мнения: 1 353
По кои новини по - точно? Rolling Eyes
Ако е истина горкичкото малко същество ,толкова мъчно ми стана..............
Ама то изследването за ХИВ не е ли зъдължително по време на бременност ,как се стигнало до тук................... Cry
Не знам дали е задължително newsm78 -мене например не са изследвали Thinking

# 3
  • Мнения: 25 441
Ами познай дали майката изобщо е стъпвала при лекар...  Sick

# 4
  • Мнения: 4 324
Ама то изследването за ХИВ не е ли зъдължително по време на бременност ,как се стигнало до тук................... Cry

Sad много тъжно Sad

При сватба и бременност се прави такова изследване. Но друг е въпроса дали майката изобщо е ходила на лекар Sad

# 5
  • Мнения: 78
Изследването за ХИВ въобще не е задължително.Нито за сватба нито за раждане .Изследване може да се направи единствено по собствено желание.Но въпросът въобще не е в това , нали?Дори и майката да знае , че е носител на вируса и има опасност за детето , какво очаквате да направи?

# 6
  • Мнения: 4 324
Изследването за ХИВ въобще не е задължително.Нито за сватба нито за раждане

За раждане не знам, не съм стигала до там.
Но пък скоро се омъжих. За граждански брак искат медицинско свидетелство, което включваше ХИВ

# 7
  • Мнения: 3 861
Много жалко за детенцето Cry

# 8
  • София
  • Мнения: 4 570
Горкото дете. Ама и какви доктори имаме Close.
Не знам за изследванията за брак. На мен личния ми даде медицинско, в което пишеше каквото трябва, само минахме през психото да ни сложат печати.А мъж ми не беше при този доктор и му направиха медицинското срещу 10 лв.
Като бременна не са ме изследвали за ХИВ. Мисля, че беше задължително, но отпадна Thinking.

# 9
  • Мнения: 78
 За граждански брак искат медицинско свидетелство, което включваше ХИВ


Това , че е включвало не означава , че е задължително.Никой не може да ти забрани да се омъжиш дори да си носител или болна.Както и никой не може да ти забрани да забременееш при същите обстоятелства.Изследването , за което говориш се прави по желание.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
По кои новини по - точно? Rolling Eyes
Ако е истина горкичкото малко същество ,толкова мъчно ми стана..............
Ама то изследването за ХИВ не е ли зъдължително по време на бременност ,как се стигнало до тук................... Cry

Изследваето за ХИВ НЕ Е задължително никъде! Нито при бременни, нито при сключване на брак... Това, че някой е сложил графа... не го прави задължително. Аз бих отказала в този случай, точно заради наглостта да го напишат в бланката, иначе съм ЗА хората да се тестват. Давала съм кръв и съм тествана по този случай...

# 11
  • Мнения: 3 423
По Дарик - в преглед на печата, цитираха "24 часа".

„Изоставиха бебе със СПИН” – такава история е на челото на „24 часа”. Тя разказва за млада жена, носителка на СПИН, която родила момченце и го изоставила във Втора градска болница в София. Бебето обаче, трябвало да бъде преместено от клиниката по неонатология, поради опасност за другите новородени. Така болниците си го прехвърлят, а междувременно се издирва майката.

Тъжна история.

А иначе по въпроса с изследванията:
Преди сватбата в БГ трябваше да имаме
с мъжа ми медицински. За мен не беше
задължително да ме изследват за ХИВ,
но за него като чужденец се изискваше.
Мисля, че това изследване не е задължително.

# 12
  • Мнения: 817
Като се омъжих се тествах и при двете бременности пак............дори и да не е задължително не мисля ,че е наглост това да се изисква ,защото може да спести на една невинна душица крътък и агонизиращ живот Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 806
наскоро четох, че относително малък (говорим за под10%) от децата на майки, които са ХИВ - позитивни се раждат с този вирус. Наистина е поразително, но си има средства за лечение.
Даже и да не е задължително нормативно, мисля, че е задължително морално да се правят такива изследвания.

# 14
  • Мнения: 3 423
Даже и да не е задължително нормативно, мисля, че е задължително морално да се правят такива изследвания.

Анджък, да си дойдем на думата!

Общи условия

Активация на акаунт