Пак за сметките за тока-виждате ли вие,това,което и аз?

  • 11 552
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
 Изумена съм и много бясна  #Cussing out .Току-що си проверих сметката за тока през интернет и се натъкнах на следното.Копирам ви извлечението от фактурата ми за тока:

        ново            старо         разлика           квтч      ед.ц.     сума            
дн.    8203          8136           67                  151         0,093   14,043


н.      12212     12068           144               75        0,098      7,35
                                                                  218     0,174     37,932           
 
                                                                                Всичко:59,33
 



Моля ви кажете ми аз ли немога да смятам  newsm78 или грешката не е само в моя телевизор.

# 1
  • Мнения: 46 434
8203-8136 = 67

12212-12068 = 144

Къде е грешката според теб  Thinking

# 2
  • Мнения: 603
ами аз това го сметнах  Mr. Green ,но грешката е там,където умножават,видя ли какви показатели смятат по определените суми Naughty

# 3
  • Мнения: 4 978
ами аз това го сметнах  Mr. Green ,но грешката е там,където умножават,видя ли какви показатели смятат по определените суми Naughty

Точно днес даваха по новините, че в някои градове са отчетени сметки за август+септември и не са приспадани 75-тте киловата по евтината ставка за септември. Може случая ти да е такъв.

# 4
  • Мнения: 46 434
Можеш ли да снимаш бележката  Thinking Аз гледам и се дзверя в нашите, но такава графа квтч нямаме, има корекции, които се попълват, ако има разлика с предните месеци, например, ако не минавал инкасаторът да отчита ги прибавят или изваждат от текущия месец.
Звънни в Енергото и питай  Peace

# 5
  • Мнения: 603
ами аз това го сметнах  Mr. Green ,но грешката е там,където умножават,видя ли какви показатели смятат по определените суми Naughty

Точно днес даваха по новините, че в някои градове са отчетени сметки за август+септември и не са приспадани 75-тте киловата по евтината ставка за септември. Може случая ти да е такъв.
ок,но в такъв случай би следвало да има две фактури,а не една.Благодаря ви за отговорите   bouquet
Решила съм утре да отида в енергото и от там да искам обяснение и ще ви докладвам какво е станало  Peace

# 6
  • Мнения: 4 978
ок,но в такъв случай би следвало да има две фактури,а не една.Благодаря ви за отговорите   bouquet

В една сметка са, от това се възмущаваха хората.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 249
А не можеш ли да ги осъдиш?  newsm78 Някакъв иск, нещо такова? Защото това, без приложени обяснения към бележката, си е жива проба измама! Първо, че 75-те киловата по-евтин ток са хванати веднъж, а е явно, че сметката е за по-дълъг период (2 месеца примерно), второ, че обяснения няма. Или това е на кръчмарския принцип "ако мине"?!?  #Cussing out На мен ако ми дойде такава сметка, се занасям с все тумбака в Комисията по търговия и защита на потребителите! Еее, писнало ми е да ни правят на идиоти от всякъде!  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 6 461
Като гледам кво става  #Crazyсега ще влезна в нета да проверя и моята сметка newsm78

# 9
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
 Много гадно.  Confused Cry Sad

Като гледам кво става  #Crazyсега ще влезна в нета да проверя и моята сметка newsm78
Моля, дайте линк към сайта, където се проверява онлайн.

# 10
  • Мнения: 8 917
Много гадно.  Confused Cry Sad

Като гледам кво става  #Crazyсега ще влезна в нета да проверя и моята сметка newsm78
Моля, дайте линк към сайта, където се проверява онлайн.
http://account.electro-sof.com/account.php

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И аз не разбирам - защо 75 квтч се смятат 2 пъти конкретната сметка?  newsm78

# 12
  • Мнения: 953
Като четох реших да проверя нашата всичко и е наред. Подай Жалба.

# 13
  • Мнения: 3 818
Много гадно.  Confused Cry Sad

Като гледам кво става  #Crazyсега ще влезна в нета да проверя и моята сметка newsm78
Моля, дайте линк към сайта, където се проверява онлайн.
http://account.electro-sof.com/account.php

Този сайт ми показва странни работи Confused Аз нямам задължения за месеца, което е невъзможно, още не съм плащала този месец тока, а леля ми, която не е в България и аз и на нея плащам тока, има близо 30лв сметка, при положение, че там не живее никой и сметките са й в порядъка на стотинки...

# 14
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Според мен са объркали фактурата - там, където пише дневна е тарифата за нощна, а отдолу са 75-те кв. с по-ниска тарифа и останалите кв. с тарифа 0,174...

Общи условия

Активация на акаунт