Дело за оспорване на бащинство,ДНК тест?

  • 4 650
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
След 2 седмици ми предстои да направя ДНК тест.Бившия ми заведе дело за оспорване на бащинство и съдията насрочи дата в края на месеца.Въпросът ми е ако не се явя какви последици ще има за мен-глоби,санкции?И колко време мога да протаквам,да не се явявам?Същевременно искам да направя паспорт на детето,но е нужно присъствие на двамата родители при подаване на документите или пълномощно,а това е почти невъзможно.От злоба той няма да даде съгласие. #2gunfireИначе няма никакъв контакт с детето.

# 1
  • Мнения: 2 956
А защо не искаш да се явиш? Ако можеш да споделиш разбира се   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 559
Да не се притесняваш ,че детето не е от него??? newsm78

# 3
  • Мнения: 2 655
След 2 седмици ми предстои да направя ДНК тест.Бившия ми заведе дело за оспорване на бащинство и съдията насрочи дата в края на месеца.Въпросът ми е ако не се явя какви последици ще има за мен-глоби,санкции?И колко време мога да протаквам,да не се явявам?

ОТГОВОР:Наеми си адвокат и обсъди с него неявяването. Първият път може да мине с болничен лист, без адвокат, но после ... Ако имаш време ми разкажи, защо ще се криеш. ДНК теста не боли. Взимат се натривки от вътрешната страна на бузата на трима Ви и се правят снимки.
За кръвните проби се взима кръв и толкова. Добре е и за теб, да си наясно с всичко, ако имаш съмнения.
При неявяване няма да те глобят, но ще гледат делото без теб, ако си редовно призована т.е. връчена ти е призовка 7 дни преди с.заседание. Това не е никак желателно, защото само в първо по дело с.з. можеш да направиш възражения по иска:да го оспориш изцяло или от части и да ангажираш доказателства. Не го прави, ще провалиш себе си, а после ако решиш да се бориш ще е късно. Делото е сложно и тежко.

# 4
  • Мнения: 62
Съмнения нямам и не мога да имам.Той е бащата и много добре е наясно с това,но защо е предприел всичко това не знам.Много го е яд на мен.Това е второ дело за оспорване на бащинство,което завежда.За първото пуснах възражение и дело не беше насрочено.За второто с адвокатката решихме да оставим всичко на самоход.Не ме е страх да направя теста,въпросът е друг.Аз знам,че ще ми откаже да направя паспорт на детето и мислех да го притисна,че ако не даде съгласие няма да направим ДНК теста.

# 5
  • Мнения: 643
Ами в такъв случай имаш две седмици, да направиш паспорта, ако наистина ще го изнудваш, а той като завежда такива дела си го заслужава де. Сори за злобата, ама така ме е яд на такива.....................................

# 6
  • Мнения: 1 425
Аз само да кажа, че изнудването рядко води до нещо хубаво.
А колкото до теста за бащинство - жената почти в 100% от случаите е сигурна, че детето е биологично нейно, при мъжа сигурността е много по-малка. Учудващо е колко много деца не са биологично на бащата записан в акта за раждане. В случая човека просто иска да знае истината.  Аз лично не виждам нищо лошо в това, още по-малко виждам причини някой страничен да го е яд.

# 7
  • Мнения: 2 655
...с адвокатката решихме да оставим всичко на самоход.
Защо чак сега???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Глупав ход.  Whistlingадвоката ти е трябвало да си вземе хонорара и да ти спечели делото щом си 1000% сигурна. Thinking А не сега ново дело и всичко наново. Той да не е млад и неопитен и да се страхува да се явява на такова дело? ooooh! Thinking ooooh!Защо да ти удължава стереса, кошмара и страданията. #Crazy

Мисля, че ДНК теста не е унижение. Вземи детето и с гордо вдигната глава иди и го направи. Все едно, че ти изяждаш едно парче от най-вкусната торта. След като излезе резултата ще ти стане хуууубаво, а и по леко. Трябва да се ангажират и др. доказателства: кр. тестове, свидетели, които да докажат че сте били заедно в периода на зачеване, ак. експертиза за евентуалния период на зачеване и т.н. Питай адвоката си. Не знам дали той е наясно и знае. Whistling

# 8
  • Мнения: 5 468
Щом ти прави спънки от сега за паспорти и разрешения, спрямо детето, защо ти е да доказваш, че е от него?
Кажи, че не е от него и си решавай ти всичко за детето. Така и така не се разбирате, не живеете заедно и той не примира да бъде баща.

# 9
  • Мнения: 1 215
Гледам, че Ню ме е изпреварила, наистина на теб за какво ти е да доказваш че той е бащата? От това, което пишеш ти имаш по- голям интерес да докажеш че не е от него. А ако имаш притеснения за наследяването, когато детето стане на 18 може да заведе дело за бащинство и тогава пак наново. Но засега за какво ти е?

# 10
  • Мнения: 62
Вече направихме теста.Мина добре и бързо.Но занапред с бащата на детето ми ще имам големи проблеми.В разговора,който проведох с него той твърдо ми заяви,че след това дело ще заведе ново за постигане на крайната си цел,а тя е да си издейства повече права над детето или както ми каза-"Да го взимам 2 пъти в месеца и за по няколко дни през лятото".Родителските права са присъдени на мен,а той има право да вижда детето всяка 2 неделя от месеца от 10 до 12 часа.До колкото знам до три годишна възраст свижданията са по ограничени,но да му го дам това е абсурд!Не знам каква тактика имат с адвокатката му,но и двамата са толкова злобни и нагли,че вече ме побиват тръпки от тях.

# 11
  • Мнения: 6 461
Теста е минал добре. Simple Smile
Ами от сега за на пред ,ще става по трудно че иска да вземе детенцето.
Дано се оправиш с този  проблем,пожелавам ти го от сърце Hug

Общи условия

Активация на акаунт