Друга костенурка - сухоземна

  • 1 672
  • 9
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Намерихме си в гората една костенурка и я взехме да живее на двора в къщата на майка ми. Неучудващо я кръстихме Франклин (нямам идея от кой пол е, а и не е важно).

Тя най-напред пъргаво избяга, та я търсихме 45 минути из малкия ни двор, после взе да се окопава под един столетник.

Голямшка е - едно 30 см й е дълга корубата.

Гледа ли някой такова животно? Нещо иска ли или сама ще се оправи без да я закачаме?

# 1
  • Мнения: 116
Не знам точно как се гледа такава костенурка,но трябва да ти кажа че ако майкати си сади нещо по градинката нищо няма да отцелее от Франклин. Grinning

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Не знам точно как се гледа такава костенурка,но трябва да ти кажа че ако майкати си сади нещо по градинката нищо няма да отцелее от Франклин. Grinning
Знам, че яде зеленини разни - марули и прочие... на цветя дали  налита? Ако да - няма да я изтрае маман дълго...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Остави я, сама ще се оправи. Сега е нормално да се окопава за зимен сън.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Бу ние си гледахме преди една малка сухоземна - бебе. Много обичаше краставица на колелца, домат и ябълки. Много лакомо ядеше Simple Smile Като свикна с нас, който излезеше на балкона се "засилваше" и ни хапеше по петите - умирах от смях. Накрая я дадохме на един съсед който имаше същата та да са си дружинка. Зимата спеше в стаята в една пътека навита на руло. Влизаше си в дупката и я нямаше с дни  Grinning
Бу аз обаче до колкото знам е подсъдно да взимаш костенурка от природата, защото е в Червената книга вече. Учудвам се защо е така  newsm78 Та нали ако човек я прибере има много по-голям шанс за оцеляване отколкото ако е в природата. Поне аз така мисля.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Да, вече ми казаха на лични, че е защитен вид и трябва да се обадя в БДЗП по костенурчия въпрос.

Жалко - искаме да имаме Франклин на двора. Дали се продават не-природни костенурки сухоземни?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Погледнах картинки в нета - мисля, че е шипоопашата костенурка.

# 7
  • Мнения: 1 220
Ето малко инфо по въпроса.

http://www.testudo.hit.bg/

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Kолежката ми има такъв костенур в двора. Самичка е дошла и си живее щастливо вече доста време. Те я хранят с разни треви.
Обаче всяка оставена навън обувка бива изядена моментално  Laughing

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 21:50 от Лалка

# 9
  • Мнения: 2 716
Това,което знам е, че нямат пол, защото са двуполови. Спят зимен сън. Хубаво е да се обадиш на природозащитници и може да ви я оставят и да ви дадат напътствия за отглеждането ́и.

Общи условия

Активация на акаунт