Получихме разстройство от плодовите сокчета

  • 498
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Подозирам реакцията ви след като се прочели заглавието ми ,но нека обясня Stop
По препоръка на педиатърката ни започнах да въвеждам плодови сокчета(да зная,че е по-добре по-късно да яде цели плодове и че не се препоръчва даването на сокчета,но ние сме недоносени и при нас витамините се изчерпват по-бързо-това беше логиката на педиатъра).
И така започнах с една лъжичка ябълков сок и впоследствие дадох 20 мл. и детето получи разстройство. SadСлед няколко дни опитах с морков и само от една лъжичка-пак получихме разстройство. #Crazy
Сега да изчакам ли няколко дни и да опитам ли пак или въобще да не давам?
Има ли и друг вид сок,който мога да пробвам?
Чувала съм,че ябълките и морковите се приемат безпроблемно от децата ,а пък ние от тях имаме  реакция,какво остава от нещо друго...
И последния ми въпрос е -означава ли ,че като се разхлабихме сега от тези продукти,по-късно като започна да давам пюрета резултата ще е същия?Все пак какво ще яде това дете...

# 1
  • Мнения: 27 524
Разстройство като еднократно рядко изхождане или като чести течни изхождания?

Ако е първото - то нямаш повод за притеснение. Много често при нова въведена храна организмът, и по-специално стомахът, реагира по този начин. С времето свиква и се преустановява.

Давай по-малко сок, да кажем 10мл и виж как е. Морковът запича по приницп. Не ми се вярва да получите истинско разстройство от толкова малко сок, не се притеснявай.

В АМ има предостатъчно витамини, минерали и всичко необходимо за бебоците, това може д предадеш на педито си  Wink

Внимавай с морковите, силно нитратни са, може и от това да е. Ако нямаш възможност за домашни, то накисвай купените, нарязани на едри парчета и дебело обелени, в с студена вода за половин - един час.  Peace

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 17:46 от Блонди

# 2
  • Мнения: 1 165
Блонди да знаеш тайничко се надявах да ми видиш темата и да отговориш  bouquet
Действително разстройството е  еднократно.Впоследствие нещата се нормализират.
 Сега съм по-спокойна-надявам се наистина с времето организмът й да приеме новата храна.
А колкото да нитратите в мороковите-мама и тати ги сяха специално за бебка Grinning.

# 3
  • Мнения: 7 803
това за недоносените е пълна глупост  Naughty моите кукли се родиха в 34 седмица 2 и 2,400 кг и никой никога не ми е казвал, че се гледат по по-различен начин недоносените от доносените бебета  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 772
напълно подкрепям горните мнения. Peace
относно видовете сок-освен прясно изцедени беба пие и купени на ганчев.за банан просто си умира.може да пробваш.

# 5

Общи условия

Активация на акаунт