Изгубихте ли къдриците, след първото подстригване

  • 1 376
  • 21
  •   1
Отговори

Анкета

Изгубихте ли къдриците, след първото подстригване

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 10 ное 2006, 12:54

  • Варна
  • Мнения: 2 385
Дъщеря ми има дълги красиви къдрици. Досега (вече е на четири) не е подстригвана, като изключим връхчетата. Какво стана с вашите къдравелковци, когато ги подстригахте? smile3506

# 1
  • Мнения: 819
Ами загубихме ги  Sad  Но съм забелязала, че повечето дечица до към 1-2 годинки имат къдрички или поне им е чуплива косата.Твоята госпожица вече е достатъчно голяма и щом досега не и се е изправила косата-може би ще и е къдрава, независимо дали ще я подстрижеш или не. Всичко си е ген !  Laughing

# 2
  • Мнения: 595
Ох,моля се да не ни се случва.Постригвала съм и 2 пъти само връхчетата и няма промяна.
Имам позната,която като малка е имала много къдрава коса,но на4-5г я постригват късо и косата и става ни пра ва ни чуплива и така до днес.Дъщеря и се ражда със същата коса и тя само я подравняваше но по малко.Момиченцето имаше коса до средата на гърба и много красива.Сега е тинейджър и пак е много къдрава,но полага грижи.
Мисля че с малко повече грижи и внимание може да се съхрани донякъде.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние сме с прави коси и не се надявах щерката да е с къдрава коса.
Обаче като започна да й расте косата и като се навиха едни букли-за чудо и приказ. Много им се радвах.
 Като стана на 3 год. реших малко да й намаля косата - какво рязах не знам, обаче косата като изсъхна и стигна до под ушите и нямаше никакви букли.
 Седнах и ревнах - детето ме гледа учудено. Обадих се на мъжа ми й му ревнах и на него(той се сбърка да се смее ли да ми съчувства ли).
Вечерта се прибра и щерката му съобщи като голяма новина - "тати, а мама ме постлига и лева"(нали не казваше "р").
 Да изправи й се косата. Все си мисля дали ако не я бях така орязала щеше да остане някоя къдрица, все пак в родата има доста къдрави хора, нищо, че ние сме с прави коси.

# 4
  • Мнения: 7 474
 ooooh! Болна тема  ooooh! Вече 5 г. не я подстригвам по тази причина, но ще трябва  Tired

# 5
  • Мнения: 2 567
Моята ги изгуби.
Подстригах я като беше на 2 годинки. Имаше огромни масури, които след това не се появиха.
В момента косата и е много гъста и идеално права. Мисля, че така дори е още по хубава  Simple Smile

Като малка аз също съм била много къдрава и след като са ме подстригали косата ми остана само леко чуплива. Колкото да е нито къдрава, нито права  Close
Добре, че при Бети не е така.
Като ще е права да е права. Като ще е къдрава да е.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Не, напротив, стана му още по къдрава -

http://images10.snimka.bg/001151086.jpg

# 7
  • Мнения: 8 917
Зависи от детенцето сигурно  Wink Гери все още не е подстригвана, освен бретона десетина пъти.

# 8
  • Мнения: 4 806
и аз не смея да подстригвам, че да не се изгубят златистите пружинки...
Като гледам как в основата е права косичката, съм сигурна, че няма да се накъдри наново
Стрижем само бретона и той си е прав - няма завиване в някаква посока.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина е подстригвана многократно, но къдриците й си стоят. Тя се накъдри след като навърши една годинка, преди това беше с права коса.

# 10
  • Мнения: 7 831
Не, и двамата са къдрави като баща си.

# 11
  • Мнения: 3 042
Дъщеря ми не си изгуби къдриците въпреки, че я стригах почти нула номер на  2г. След това пак имаше къдрици. Постепенно като порасна /5-6г/  къдриците и станаха пръчици. Сега няма нито една къдрица.

Малкият никога не е имал къдрици.

# 12
  • Мнения: 3 740
Да, изгуби ги. Аз не ревах, но батко й, който тогава беше на 11, си поплака.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и 2-те ми деца --> ДА!

# 14
  • Мнения: 369
OOх това ми е болна тема  ooooh! Да изгубиха се а имаше къдрици на копчета  меки, пухкави  Hug . И лятото когато беше на 1г и 5 м свекърва ми реши че на детето му е много топло и се поти  та взе та подстрига ( тя сама без мое знание ) късо , късо като момче . И сега вече карай няма ги Tired

Общи условия

Активация на акаунт