С какво да я храня?

  • 576
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравейте , мами!
Малката от десетина дни иска да яде все едни и същи неща и те са: АМ, макарони, сирене, маслини, банани, хляб и грозде. В чудо съм се видяла вече. Отказва всичко друго. Crossing Arms Кой какво прави, аз всеки ден и готвя поне три различни яденета, които после отиват в кофата за бокук.
Гледам поне хлябът и макароните да са пълнозърнести.
Имали ли сте подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 6 472
Ами така като гледам може да я храниш с АМ, макарони, сирене, маслини, банан, хляб и грозде Mr. Green
Сега сериозно: повечето деца имат доста спадове в апетита, а още по голяма част след около годинка почват да си изграждат вкусове и предпочитания. Тези периоди продължават от няколко дни до няколко месеца. Най- доброто което може да направиш е да се съобразиш с предпочитанията на детето и да го храниш с това, което иска (стига разбира се да не е нещо вредно). Като ви гледам менюто, то си включва белтъчини, въглехидрати и мазнини, яде плодове - значи в момента от това има нужда.
За да не ти изглеждам голословна, ще ти кажа, че с голямата ми дъщеря изпадах в паника при всеки подобен пирод, опитвах се да и пробутам какво ли не и как ли не. В крайна сметка се сдобих с едно особено злоядо дете, което и на 8г продължава да е много тежък случай. Малката я оставям да яде когато, каквото и както иска. 2 месеца откара на филийка с масло и сирене и АМ. От две седмици набива само плодове, варени моркови и картоф и кюфтета със сос + АМ. Аз периодично предлагам и други неща, но като не иска - не иска и толкова. И това ще и мине, както филийковата мания Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 7 019
Според мен просто изчакай, недей да готвиш и не предлагай друга храна. На нея рано или късно ще и писне и сама ще поиска нещо друго. Племеницата ми беше изключително злоядо дете, те живеят в Австрия и докторът там беше обяснил на сестра ми, че и десет дена да не яде нищо (трябва да поема вода), нямало проблем, да я остави гладна. Е, малкото диване на 2 годинки изкара 5 дена на ябълки и по 5-6 солетки на ден. Mr. GreenНаправи си лечебен глад и като видя, че никой не я насилва да яде, започна да си хапва и да си иска неща, които преди не поглеждаше. Така че това си е някакъв период при твоето сладурче, пък и то както казва Luluto, си хапва всичко необходимо, детето си има здравословни предпочитания.

# 3
  • София
  • Мнения: 676
Не се тревожи. Синът ми до 1 годинка нямаше проблеми с яденето. След това, обаче, отказа да яде манджички. Понякога успявах да го залъжа, но сега не става. Иначе обича кюфтенца, принцески, сиренце, сладички нещица, сокчета и т.н. сухоежбинка. Поне пие АМ, прясно мляко и похапва кисело с бисквитки. Оказа се, че при моето отсъствие си похапва повечко. Може би се лигави при мен  newsm78.

# 4
  • Мнения: 46 484
Имах. Като се върнахме от лятната обиколка по баби и дядовци  Laughing
Първото, което направих беше да махна от вкъщи нещата, които не искам да яде, не съм ограничавала само мялкото и плодовете, на тях изкара 3 дена, нищо друго, освен АМ и банани, на следващия ден сама си поиска  Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Подкрепям Лулуто  Peace

И моят син имаше такива периоди. Много съм против насилването на детето, около 2 месеца ядеше само кисели млекца и плодови пюрета. Не съм го насилвала, мина този период (вярно, че отслабна, но нищо) и сега яде, та не знае кога да спре  Grinning Яде всичко  Peace Ще отимине този период, важното е, че яде хубави неща. Виж, ако бяха Зрънчо и шоколади.... Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 392
Благодаря ви за отговорите. Успокоих се. Хем знам, че децата по принцип, ако не са им грешно изманипулирани  Confused вкусовете, знаят инстинктивно от какво имат нужда, но ей- така се панирах без да искам Embarassed
Не е хранена с други неща в мое отсъствие, затова си мисля,че не е глезене.
Днес разбрах, че и други деца в квартала са така. Може и есенна умора да е, не знам.

# 7
  • Мнения: 6 390
Нормално е, период е  Wink
И моята дъщеря имаше един период началото на лятото ядеше само и единствено едни риби пръсти печени на скаричката ни за сандвичи  ooooh! Crazy Laughing и АМ де, но наистина нищо друго... яде , яде седмици -месец - не знам вече ...  но сега не ще и да ги види  Laughing
За хляба и гроздето, и дъщеря ми може само с тях да кара  Crazy на гроздето все казва - добриии, добриии - че й е много вкусно  Wink Mr. Green

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Почти всеки месец имаме подобен период- сега я караме на 2-3 хапки от яденето, другото са банани, круши, ябълки, кремчета...

# 9
  • Мнения: 702
И ние имахме такъв период, ядеше само АМ, домати с обезсолено сирене и плодови пюрета с бисквитка. Давай  това което иска и  от време на време и предлагай и нещо друго, но в никакъв случай не я насилвай, защото така рискуваш да стане злояда.

# 10
  • Мнения: 1 427
И моята яде същите работи, но без грозде!Предпочита ги тези храни, от другото яде по малко.Период е, ще отмине.Давай и друго от време на време, ще прояви интерес рано или късно!

# 11
  • Мнения: 3 323
Отминава не се притеснявай! Давай и ги тези неща, не ми изглеждат нито вредни нито непълноценни!
Моя малкия със седмици яде само спагети без сос - т.е. варени спагети. Аз се виждам в чудо!
Да не споменавам пилешка супа с диня едновременно!

# 12
  • Мнения: 4 392
Отминава не се притеснявай! Давай и ги тези неща, не ми изглеждат нито вредни нито непълноценни!
Моя малкия със седмици яде само спагети без сос - т.е. варени спагети. Аз се виждам в чудо!
Да не споменавам пилешка супа с диня едновременно!
hahaha Grinning

Ама какво се хиля и аз. Embarassed Моята хляб с банани тъпче. Joy

Общи условия

Активация на акаунт