Болка при уриниране 2 годишно момче

  • 3 884
  • 6
  •   1
Отговори
От 2 седмици детето не иска да пишка на гърне и даже се напкава в гащите. От 3 седмици ходи на ясла и аз си мислех, че е някакъв протест от негова страна. Не иска да пишка и като играе по някое време започва да плаче" Няма пиш!" и след малко се напикава в гащите. Казах на педиатъра, пусна урина- белтък и седимент.Резултатите- (-) белтък, седимент 1-2.
Някой имал ли е такъв проблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Може би е свързано с детската градина - притеснява го начина на изпишкване там. Rolling Eyes
Как разбра, че има болка при пишкане? Обикновенно при излизането на урината ще има болка и парене и той ще реагира и тогава  Rolling Eyes Наблюдавай го.
Това 1-2 в седимента / Leuc. или  Er. ?/ не означава, че има инфекция.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Категорично е от детската градина. Там са го травмирали психически. Затова както си играе започва да казва "Няма пиш". Това е достатъчно показателно. Аз не бих го дала повече там. Смени градината. Знам че става трудно, но виж до какво положение са ти докарали детето.
То друго и не може да се очаква от тях. На моя позната дете го бяха натискали по корема да ходи по голяма нужда, когато на тях им е удобно /иначе как ще си пият кафетата и клюкарат по цял ден, ако трябва да се грижат за децата!/. След това такива болки в корема получи, че се бяха видели в чудо.

# 3
  • Мнения: 1 220
Стерилна урина и ако е ОК резултата бих помислила за психологически момент, но преди това ще изключа бактериалната инфекция.

# 4
Благодаря ви, момичета!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Стерилна урина и ако е ОК резултата бих помислила за психологически момент, но преди това ще изключа бактериалната инфекция.

Наистина, пусни стерилна урина, след добър тоалет на детенце.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Урината има ли особен мирис, зачервяване на пишчицата, често и по малко пишкане. Това в седимента, независимо дали е за еритроцити или левкоцити е в границите на нормата. За успокоение пусни му една стерилна урина, но аз залагам на психологическата травма. Едно приятелско дете правеше същото, след като баба му се беше престарала да го учи да ходи в тоалетната.  Peace!

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 16:51 от Im_im

Общи условия

Активация на акаунт