Гъбички кандида или така наречената Млечница:помощ!!!!!!!!!!

  • 2 612
  • 13
  •   1
Отговори
Моля ви за помощ.Миналата година ми поставиха тази диагноза изчистих се за момент и сега отново същото.Изписаха ми Фунголон по 150мг днес на мен и мъжа ми и след три дни пак ,а след това за 6 месеца на всеки 5-ти ден от менструацията.Кажете нещо по въпроса .Какво друго да взема и как да постъпя? newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 9 077
Ами..губи всеки има, въпросът е да ги трепеш с подходящите лекарства Simple Smile
Фунголонът е само за орална употреба, не знам защо не са ти предписали нещо вагинално и крем за мъжа ти newsm78

# 2
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
След като проблемът рецидивира, не мисля че с приемането на един антимикотичен препарат, колкото и добър да е той, може да се реши въпроса с кандидата, по-скоро е автоимунен проблем. А защо и на мъжа ти, той изследван ли е ?
Ако можеш иди на добър натуропат. Той ще прецени какво да предприеме.
Обикновено се започва с диета без рафинирани захари, тестени изделия с мая, плодови сокове, млечни изделия ( може кисело мляко ), купешки ядки, алкохол, без антибиотици, стероидни препарати, антиациди и т.н. Дават се и добавки - пробиотици (ацидофилус), комбинация от Каприлик ( наситена мастна киселина, добива се от кокосово масло, със силно фунгицидно действие) и Псилиум (баластно вещество), чесън, орегано ойл, витамин С, естествени ензими като папая и бромелайн (ако се открие проблем с панкреаса) ... Много движение и спорт ... Успех !
http://www.life.ca/nl/60/candida.html

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 07:57 от eli_c

# 3
  • Мнения: 648
На мен изписа само Фунголон,но каза да отида след две седмици и тогава ще реши дали има нужда от нещо друго,а на мъжа ми и крем Клотримазол..Казаха ми да не ям нищо сладко и да изяждам по една кофичка кисело мляко на ден.А как мислите да взема ли Цитросепт.Много хубави неща чета за него.Просто се побърках, тези гъби ги добих от бременността.Освен това не боледувам често от настинки,напротив мога да кажа ,че удържам добре на вируси и настинки.

# 4
  • Мнения: 3 456
Аз преди време има Кандида, получена от АБ- Фунголонът ми помогна.

# 5
  • Мнения: 9 077
Ами по принцип, всякакви такива имуностимуланти са хубави...пустите му гъби обаче появяват ли се веднъж, просто много трудно се отървава човек завинаги...затова е добре грижата за тялото и храната която поемаме да е постоянна. Трябва да се приемат достатъчно витамини, най-добре в натурална форма - плодове, зеленчуци, като цяло здравословна храна. Да се избягват влагалищните промивки, сапуните (понякога и интимните не са подходящи), да се спазва хигиена...това е най-малкото което можем да направим в борбата с гъбите Simple Smile
А че се налага лечение понякога - да, неизбежно е, добре че ги има гинеколозите Laughing

# 6
  • Мнения: 648
Искам да ви попитам удачно ли е при кандида освен Фунголон да си правя вечер и промивка с Тантум роза.

# 7
  • Мнения: 9 077
Тантум роза е много хубаво нещо Simple Smile

Що ми се струва че някое от момичетата, дето са писали по-нагоре, е бременно...някъде в нечий постинг май прочетох нещо такова Embarassed Не за друго, ами при бременните не е редно да се експериментира.

# 8
  • Мнения: 648
Лорка само Фунголон ли ти бяха изписали.Моля посъветвайте ме може ли да си правя промивки с тантум роза ,защото вече ми е неудобна да се обяждам на гинеколога ми.А пропуснах да пиша ,че си купих много хубав гел от аптеката с млечна киселина-Лактацид фемина.

# 9
  • Мнения: 9 077
Моля посъветвайте ме може ли да си правя промивки с тантум роза

Е нали вече ти писах...че е хубаво да си правиш промивки с цел лечение, мисля че са 10 пакетчета в една кутия, всяка вечер по едно. Лактацид е един от най-добрите продукти за интимна хигиена, добър избор си направила.

# 10
  • Мнения: 106
и на мен ми изписаха  Funalgon. Тои е бг лекарство и не натоварва черния дроб. Изчиства напълно, но не може да се прилага при бременност. Прилага се и локално лечение/ за  гъбички- глобули, крем съдържащ Clotrimasol+ хигиенни мерки >бельото трябва  да е памучно.хавлии,които ползваш само за интимни части, с които нежно попиваш водата след измиване, т.е. не избърсване.бельото и хавлиите се перат на 100 градуса.
Помага също измиване с лайка, сода, йодова тинктура*но тук трябва да се следи функцията на щитовидната жлеза*,партньорът също трябва да ползва крем и да спазва хигиенни мерки.За кисело мляко съм чувала, 4е не дава резултат, но имало метод на промивка с млечна киселина по проф.Бонев, които давал.Но не успях да намеря информация по въпроса.Успех

# 11
  • Мнения: 106
п.п. При мен Фунголонат е 100мг, 16 капсули и се пие 2 пъти седмично по 1 таблетка след храна.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 783
Много съм "за" Лактацид-а, има мн. добър ефект за възстановяване на баланса в организма, както и Лактофлор, който е на табл. - 3х 1-2табл, няма противопоказания. Успех!

# 13
Благодаря ви момичета.Вече съм по-спокойна.След първия прием на Фунголон и измиването с Лактацид и промивката с Тантум роза след това ,се чуствам чиста и по-свежа.Но и вие много ми помогнахте.Просто много се шашкам от най-малкото нещо.Още веднъж сърдечно благодаря!!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт