Проблем с акането

  • 559
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

Таня има проблем с акането - стиска се и не иска да ака нито на гърнето нито в тоалетната. Ака или в памперса или в гащите, а вече сме махнали дневния памперс. Вечерно време чака да я измия и да и сложа пампреса за лягане и свършва в него работата  Sad
Одеве се наака на 2 пъти в гащите - тъкмо я измих и оправих първия път и айде пак и като и кажа айде на гърнето да свършиш цялата работа и почва да пищи. А с пишкането няма проблем да седи на гърнето, дори сама си събува гащите и сяда...На какво ли се дължи това? Някой имал ли е такъв проблем? Помагайте!

# 1
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Jutoo това е проблем само ако ти правиш проблем от това  Peace

Филип, ще е 3 декември месец, от година си пишка на тоалетната, но ака само в памперса. През деня казва като му се ака, слагаме памперс изаква се, изчистваме се и после пак иска да му сложа гащите. В градината  и детегледачката (следобяд) пак се процедира така.

Чакам го сам да си каже че иска да ходи да ака на тоалетната  Laughing

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 580
Ох,това ми припомни нашата одисея с акането Close.Слава богу мина след около 3 месеца  мъки.Ще ти кажа накратко,пък ти виж дали нещо ще ти е от полза,
Значи Катето си пишкаше спокойно сама(сяда,става,бърше..),но...не искаше да ака.Никъде.С дни.Когато се случваше-беше в памперса по време на сън .Разбрах наккрая,че се страхува да не я боли,стиска се, и се получава затворен кръг-запек,боли,стиска се,-което води пак до запек.
Не вярвам при вас да е това,де,но ..Опитай да го обърнете на игра -да прави "пльок" Embarassed ,да храните рибки,абе измислете си нещо ваше,колкото и глупаво и смешно да е ,но важното е да и е интересно.
Успех и здрави нерви. Simple Smile

# 3
 Здравейте! Позволявам си  да дам идея - защо не сложите от детските седалки с картинки за тоалетна. Може да и хареса , пък и си е само нейна! Успех и търпение!

# 4
  • Мнения: X
Ние го преодоляхме,като почна да сяда на голямата седалка,а аз то държа да не падне..преди това минахме през няколко гърнета,седалки за тоалетна и почти постояннно кандърдисване....е явно просто не е бил готов-не давай зор...не го прави проблем и просто пробвай различните варианти докато се получи.Успех

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Звучи ми познато  Peace
Калина до скоро се стискаше по няколко дни и накрая вече ставаше супер неспокойна и тревожна. Слагах я на детската дъска за тоалетна, защото от гърнето веднага ставаше и започвахме разговор по темата - как не трябва да се стиска, защото ще я заболи коремчето, че ще има награда после и изобщо, каквото се сетех /обаче, никакви отклонения с приказки, игри или други забавления/. Имаше протести, хленчене, мрънкане, ама накрая свършваше работата. Съответно бурни аплодисменти и радост голяма /и от двете страни  smile3501 newsm44
Сега намали периода, в който се стиска на два дни и започна да си казва, но не иска никой да е с нея в тоалетната - свършва си работата и е много доволна  Grinning
Опитай се да я сложиш на детска дъска, за да не й е лесно да слиза сама и през това време й говори и я насърчавай или пък пробвай да я оставиш сама за малко на тоалетната.

# 6
  • Мнения: 1 547
Във възрастта 1-3 години някои деца изпитват страх от акането, елементът с отделяне на нещо от тялото им ги плаши. Поради тая причина може да се стискат и да плачат. Затова е добре още от 8-9 месечна възраст всеки наакан памперс да се отбелязва с "браво" и с усмивка - с поощрение, един вид  Mr. Green Звучи малко нелепо, но не е - позитивната нагласа спрямо естествените нужди е важна. Също така е добре детето да се изаква в тоалетната, с помощта на родител /поне в началото/, така се чувства по-сигурно и като цяло мероприятието е по-забавно. Аз не съм фен на гърнето, но така или инак моят син започна да използва направо WC-то по собствено желание, на около година и 2-3 месеца.

Друг вариант е детето да е имало запек в един момент, дори и само за ден, и болезненото изхождане да е оставило неприятен спомен и страх да не се повтори. Не знам... самата Таня какво казва, като я питате? Че не и се ака, че не иска, че я боли, няма ли нещо конкретно? Защо не пробваш да я поканиш заедно да акате? Седни и ти, почни да и говориш, посмейте се заедно на "цопкането", таквиз ми ти работи...   Crazy

# 7
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Jutoo аз пак се вкл^чвам. Гледам че всеки е писал за неговото дете. Но всъщност какъв е точния проблем при Танчето?
Тя нормално ли си ака и просто харесва да го прави в гащи/памперс? Ако е това неможеш ли просто да и предложиш да ти казва и ти ще и слагаш памперс и после сменяш, с обяснението че е голямо дете на мама и да не си цапа гащите. При Филип е такова положението.

Или става въпрос за страх/невъзможност/запек при изакването, което може да доведе до усложнения и стомашно-чревни заболявания. Ако е това аз бих върнала направо памперса за постояно през деня.
 Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря ви за отговорите   bouquet
Тя имаше един период в който си акаше на гърнето и нямаше проблеми. Няма запек. Казва ми чак като се е наакала  Sad Иначе си сяда и на детската седалка на голямата тоалетна, но само за пишкането. Снощи най-накрая баща и я излъга и тя напълни гърнето до горе  Grinning и съответно получи бонбонче за награда. Дано това е напредък  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт