Айде пак полудях

  • 1 468
  • 19
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.greenpeace.org.uk/contentlookup.cfm?ucidparam=2005070 … p;MenuPoint=D-C-D

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Ами какво да кажа  ooooh! Явно сме заобиколени, задръстени, затрупани с вредности от всякакъв характер.
Явно щом даже най-малките не са пощадени, то какво да кажем за всякакви други продукти от ежедневието ...
 Crazy

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами играчките, които се продават у нас (внос от Азия)? Бог знае какво има в тях.  newsm78

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много се дразня, че на производителите хич не им дреме........нали няма видими вреди.........а  няма кой знае какво да им коства да заменят PVC- то с  PE или PP........или EVA

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Изкарах си акъла в първия момент, че в пижамите е проблема (Мая спи с такива от над година). Уф.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
secretgarden, прочете ли последния брой на Нешънъл Джиографик Бг? Ако не си, къпи си го, там има по таз тема голяяяяяма статия.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Изкарах си акъла в първия момент, че в пижамите е проблема (Мая спи с такива от над година). Уф.

Ами и за тези пижамки имаше акция срещу Дисни преди време.........заради картинките отпред..........някакви фталати излъчвали.........но в България не е ясно същите ли са или някакви турски или китайски ментета....всъщност нищо не е ясно

secretgarden, прочете ли последния брой на Нешънъл Джиографик Бг? Ако не си, къпи си го, там има по таз тема голяяяяяма статия.

да, абонирана съм


... за това става въпрос:


http://www3.nationalgeographic.com/ngm/0610/feature4/index.html

http://www3.nationalgeographic.com/ngm/0610/feature4/online_extra.html

# 7
  • Мнения: 94
Secretgarden,
а ти по колко часа на ден седиш пред компютъра.  Щото нали знаеш че и той има вредни излъчвания.

# 8
  • Мнения: 382
Сикретгардън,мила,не се стърпях!Да вземеш да си спреш интернета ли,що ли,че да си намалиш стреса.Понякога се чудя как живееш,поправка -как вирееш в този нашия ,изпълнен с вредности свят.Переш със сапун,козметика не ползваш,настръхва ми косата като си помисля с какво ли храниш близките си.И още ,и още ....И защо  е това "пак полудях",след като ти непрекъснато ни засипваш с разни "вредни"информации по всички форуми.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сикретгардън,мила,не се стърпях!Да вземеш да си спреш интернета ли,що ли,че да си намалиш стреса.Понякога се чудя как живееш,поправка -как вирееш в този нашия ,изпълнен с вредности свят.Переш със сапун,козметика не ползваш,настръхва ми косата като си помисля с какво ли храниш близките си.И още ,и още ....И защо  е това "пак полудях",след като ти непрекъснато ни засипваш с разни "вредни"информации по всички форуми.

Прочети статиите и знай тези неща........никой не те кара да си променяш начина на живот, просто си имай едно на ум..........Естествено, че бихме живяли по- спокойно ако не знаехме , но тогава нямаше да има обществено мнение по въпроса....а за да се спре това вредно производство зависи от нас........е, не точно.......от нас нищо не зависи, ние живеем в черна дупка.......но от хората в по- цивилизованите страни зависи....а някой ден ще зависи и от нас

# 10
  • Мнения: 47 888
на мен пък ми харесва,че secretgarden  ни информира за такива неща
а те не са приятни,наистина,но пък най-вероятно са верни,и повечето са ми полезни!това че си затваряме очите,не значи че тези неща ги няма,а ако никой не обръща внимание,нищо няма да се промени Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 3 814
Аз също съм за това да има повече информация ,а всеки сам ще прецени за себе си .В днешно време поне това имаме-достъп до информация,живели сме достатъчно дълго време в затъмнение,така че мисля,че това е по-добрия вариант пък всеки сам да си решава. Hug   bouquet

# 12
  • на терасата
  • Мнения: 656
Цитат
Прочети статиите и знай тези неща........никой не те кара да си променяш начина на живот, просто си имай едно на ум..........Естествено, че бихме живяли по- спокойно ако не знаехме , но тогава нямаше да има обществено мнение по въпроса....а за да се спре това вредно производство зависи от нас........е, не точно.......от нас нищо не зависи, ние живеем в черна дупка.......но от хората в по- цивилизованите страни зависи....а някой ден ще зависи и от нас

 Peace

Едно време, през 1986, ни убеждаваха, че какво толкова ... една мъъъъничка радиация от братския СССР ни е дошла, то едва ли не манна небесна беше  #2gunfire

Интересувам се дали в Европата се внасят ужасните, вредни, боядисани кой знае с какво и направени от кой знае каква гума смърдящи китайски боклуци продавани в магазините за 1 лв и не само там. Силно се надвам като влезем в ЕС поне най-вредните неща да ги забранят. Ясно е, че ще има нелегален внос и търговия по битаците, кое официално е вредно....

# 13
  • на терасата
  • Мнения: 656
Нещо ми се загуби част от написаното.........
Исках да кажа, че ще знаем, кое официално е обявено за вредно.

Може би мамите, живеещи в Европа ще могат да ни кажат как там възприемат тази тема.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Няма официално признати от производителите вредни материали.......до колкото знам........освен PVC......Chicco били обещали до незнам си коя година да го премахнат от играчките си......имаше една серия "no ftalates"или както там се пише, аз съм купувала от тях....като питах в магазините ме гледаха ей така  Shocked, те дори не били забелязали, че има такава серия....но аз ги намерих и купих от тях ........Фют в България правят книжки за баня без PVC........Фирмата V-baby също не използва при дрехите си PVC.......ето вижте:

http://v-baby.hit.bg/product/quality.htm

имайте предвид, че и мушамите са винил........

Общи условия

Активация на акаунт