да извадим ли сливиците

  • 991
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 511
майчета даите ми съвет,баткото които е на 5 години често боледува от ангини,препоръчаха ми да извадим сливиците,какво е мнението ви,БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 1
  • Мнения: 2 865
По принцип когато сливиците са увредени и повече не могат да си изпълняват функцията а напротив стават източник на проблеми се препоръчва да се махнат. Това може да се прецени от специалист.
На мен ми махнаха сливиците на 25г. и се чувствам много по добре от преди.

# 2
  • Мнения: 1 866
Аз не ти препоръчвам да вадиш сливици. Забелязала съм че тук в България сливици се вадят на конвейр - поне във Варна е така. А в чужбина тази операция вече повти не се практикува. Консултирай се с още един лекар и потърси малко повече информация по въпроса преди да решиш да го направиш. Майка ми е без сливици и продължава непрекъснато да страда от проблеми с гърлото - така че ваденето не винаги е решение.

# 3
  • Мнения: 1 425
Аз също бих те посъветвала да не ги вадиш за сега,но все пак се консултирай със специалист.Само за пример бих ти казала,че като малка съм била почти всяка седмица с ангини,бронхити,пневмонии и тн.,но майка ми не е разрешила да ми махат сливиците и след известно време всичко се е оправило.Сега да не казвам голяма дума,но не помня кога за последен път бях болна от гърло.Щом са ни дадени тези сливици ,значи има защо да са там.Господ си знае работата!  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 806
нямам опит (и дано да нямам) с моето дете, но имам наблюдение със сестра ми.
Като малка изключително много боледуваше.
Махнаха и трите сливици.
Спря да боледува тогава.
Това добре.
Но сега ,,, нещата са такива, че често се разболява - нос, гърло. Непрекъснато и тече носът и някаква алергия направи. Като цяло в зимните месеци е тормоз. При най-малкото неразположение има налепи в гърлото.
Не знам, това не е съвет, а просто споделен опит.

# 5
  • Мнения: 1 329
Здравей, на мен не са ми извадени сливиците като дете. И до сега си правя гнойните ангини поне по 2 през зимния сезон.На 34 години съм.Не знам как би било, ако ми ги бяха извадили докато бях дете.Все от гърло страдам, какъвто и вирус има, мен все гърло ме боли.
Преди 4 години ходих на лекар в Исул, там един доцент ми направи ПКК и изследва разни показатели, чрез които се разбира дали сливиците пречат на стави, сърце,т.н. Изследванията бяха добри.Каза ми да пия 3 месеца Респивакс и за около 2 години нямах проблем.
Тук (Германия), миналата зима имах 2 в 1, силно възпален синузит и гнойна ангина.Отидох на лекар , УНГ категорично ме записа за операция. Каза, че сливиците са в лошо състояние. След това гърлото ми мина, сливиците са още в гърлото, не са извадени.Ако и тази зима ми създават такива проблеми ще мисля какво да правя.Макар че ме е страх да ми ги вадят на тази възраст.Пиша ги всичките неща, защото никой не може да ти каже дали да вадиш сливиците на детето. Аз бих изчакала докато детето стане на 6-7 години,ако пак е такова положението тогава бих вадила. Опитай по някакъв начин да му засилиш имунната система.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт