Как да го накарам отново да суче???

  • 552
  • 4
  •   1
Отговори
За два дни спряхме кърмата и минахме на адаптивно мляко, тъй като бях болна с треска и висока температура. През това време по съвет на докторката ме отделиха в изолатора. Сега когато вече съм добре, малкият отказва да суче. Явно му е харесал мързеливия начин с бибероната. Има ли шанс да започне отново да суче? Аз изцеждам кърма, но не ми харесва много това положение.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 482
Нямам личен опит, но от четеното тук мисля, че ДА!
Прочети темата на Светла(на?)79 *Как е и при нас* или нещо такова от тези дни е, има много инфо в един адрес пак там за нейния случай...

tova e temata

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Има начин, разбира се. Бебчето е още мъничко и бързо ще се научи. Малко брутално може да изглежда, докато го привикваш, но пък си струва. Най-напред му давай млякото не от 'шише, а от чашка. Потърси по "чашка" със търсачката в този форум и ще намериш няколко описания. Не давай биберон-залъгалка. Изобщо, нека единственият вариант за сукане да му остане гърдата. Предлагай му да суче често - на час и половина - два. Ако му даваш и добавка, освен кърма, можеш да намаляш количеството й с по 5-10 мл всеки ден, за да се увеличи количеството кърма, което изпива бебето.
Не забравяй да следиш правилно ли захапва гърдата. Всичко ще се оправи, само малко търпение и нерви ти трябват!

# 3
emi_bademi и boo, благодаря ви отговорите. Само като си припомня как след раждането не исках да кърмя, заради разранените зърна и завиждах на майките без кърма, а сега бих наравила всичко за да кърмя отново. Какъв обрат само и това основно се дължи на прочетеното в този форум. Малкият вчера упорито отказаше да сучи в 15 ч. и тогава му дадохме аптамил уж за последно, в 18 ч. естествено отново отказа и тогава получи изцеденото мляко с биберона. В 21ч. проведохме истинска битка, той реве от глад, но упорито отказва да суче. Като се поуспокои и взе да заспива за минутки го излъгвах да суче и после пак рев. В 23,30 ч. вече не издържах и отново му дадох вече последния аптамил. В 3 часа се събуди и сякаш нищо не се беше случвало засука си спокойно и така до сега. Само дето аз заради вируса не бях хапвала нищо 1 ден и май кърмата вече не достига, пък и той търси храна през половин час. От препратката на   emi_bademi  ми станаха ясни доста неща за кърменето, които не съм знаела. Например за твърдия режим. Толкова пъти малкият е бил гладен и е искал да яде, но понеже не е дошъл още часът съм му давала глюкоза.
Благодаря ви още веднъж!

# 4
  • Мнения: 7 106
Режима е за изкуствено хранените бебета.Похвално е, че си решила да кърмиш, въпреки трудностите.За да влязат в крачка нещата и да си останете само на кърма,ИЗХВЪРЛИ БИБЕРОНИТЕ И ЧАСОВНИКА.Каквото и да става не се изкушавай да дадеш "за последно" бутилката с адаптирано, а просто слагай бебето на гърдата.Ако се дърпа и плаче не го насилвай,гушни го на голо и го полюшкай да го успокоиш.След малко му предложи пак.Изобщо не чакай да стане 3 или 5 и т.н. часа, ами го слагай на гърдата при всики признак на глад.Бибероните само го объркват и то може да ги предпочита, защото не трябва да се труди да смуче, млякото буквално си тече в устата.Бъди сигурна, че за няколко дни няма да го умориш от глад, а само ще спомогнеш да увеличиш кърмата си.Използвай всеки момент,когато задрямва, за да го кърмиш, когато са сънени бебетата нямат много големи претенции, както сама си забелязала.В същото време си почивай винаги когато можеш, пий течности, вземи си лактогонен чай от аптеката и си прави и вярвай в силите си.
Стискам палци скоро да се похвалиш!

Общи условия

Активация на акаунт