нощно кърмене

  • 527
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
здравейте,майчета!синът ми е на 2,5 месеца и засега се кърмим успешно(дай Боже) и занапред така.но забелязвам,че от 2 дена яде последно към 1.30ч и после чак сутринта към 6-7.доколкото съм чела тук,обаче,нощното кърмене стимулира лактацията и особено ако кърмя между 4 и 6 сутринта.а имам голямото желание да сме едно дългокърмено и здраво бебе.та въпросът ми е да го кърмя ли в сънено състояние без да го будя,като аз си навивам часовник за 5ч. да кажем или да го изчакам още малко да видя дали така ще продължи?вие какво ще кажете?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 686
Според мен не го буди. Храни го, когато сам поиска. Ние имахме няколко периода на спиране и почване на нощното хранене. Първия път спря в началото на втория месец, в началото на 3-тия си го върна, после пак спря да се буди, а отскоро пак си иска.

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, Радинка си спря нощното хранене на вашата възраст като последно ядеше към 10ч. и се будеше сутрин към 6ч, а напоследък и по-късно. Може би е индивидуално, но на мен не ми е намаляла кърмата, пак си има достатъчно, даже и в излишък (сутрин имам кърма за 3 бебета) Ако го будиш, мисля че има голяма вероятност да му създадеш навик за папкане нощем, което ще се отрази на твоето недоспиване.

# 3
  • Мнения: 11 818
Ако наддава добре, засега не давай през нощта. Дъщеря ми беше така в 3-тия месец, но нададе малко и аз започнах да я кърмя (макар че педиатърката започна да ми говори за дохранване), навивайки си часовника и нещата се регулираха. Сега вече е на периоди, ту спи, ту се буди. всичко е индивидулано, води се по детенце!

# 4
  • Мнения: 942
Ако наддава добре, засега не давай през нощта. Дъщеря ми беше така в 3-тия месец, но нададе малко и аз започнах да я кърмя (макар че педиатърката започна да ми говори за дохранване), навивайки си часовника и нещата се регулираха. Сега вече е на периоди, ту спи, ту се буди. всичко е индивидулано, води се по детенце!
Peace

# 5
  • Мнения: 3 205
Здравей, Радинка си спря нощното хранене на вашата възраст като последно ядеше към 10ч. и се будеше сутрин към 6ч, а напоследък и по-късно. Може би е индивидуално, но на мен не ми е намаляла кърмата, пак си има достатъчно, даже и в излишък (сутрин имам кърма за 3 бебета) Ако го будиш, мисля че има голяма вероятност да му създадеш навик за папкане нощем, което ще се отрази на твоето недоспиване.

И аз мисля така  Peace

Моят син яде последно в десет и после чаак към шест сутринта, така е някъде от тримесечен. Кърма имам достатъчно, тя се регулира според нуждите на бебето.
Щом не ти се буди - значи се храни достатъчно през деня и няма нужда от нощно хранене. Възползвай се и се наспивай.

# 6
  • Мнения: 422
Няма смисъл да го будиш.Когато той си поиска тогава.
Ние по това време спряхме да храним нощем, след това към 4ти месец пак имаше такъв период за седмица две, а от както зъбките са почнали да му излизат всяка нощ суче или ме ползва за залъгалка. Peace

# 7
  • Мнения: 289
И аз мисля че не трябва да го будиш, нека сам определя графика си на хранене бебчо. Освен това, вече си забелязала, че навиците им се менят твърде бързо Simple Smile тъй че, предполагам /от личен опит/ че този твой спокоен сън -  по цяла нощ почти -няма да продължи дълго Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 252
Не го буди, ако е гладен той ще те събуди. А кърмата ти няма да намалее - тя се регулира от нуждите на бебчо. Ако обаче имаш проблем/тежест/бучка в гърдите - предложи ги на бебето и то ще ти помогне да се възстановиш.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 390
И при нас изчезна нощното хранене-дори се хранехме в 9 и после в 5,30....но преди 1-2 месеца се завърнаха с нова сила всички нощни хранения и се буди 2-3 пъти да яде.

# 10
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не го буди за нощно хранене! Имате време да си го върнете  Mr. Green
Катето беше на 10 дни когато го отказа, но на 8 си го върна Mr. Green И сега си яде като часовник в 4 и после в 7/8  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 314
благодаря ви,момичета!сега вече съм по-спокойна. Grinning

# 12
  • Мнения: 106
Само и аз да добавя и да ти кажа по-добре не го буди,че да не се изненадаш някой път.Щом бебчо спи значи му е добре.Гладно дете сън не го лови.При мен един път като го събудих да го кърмя не само че не сука ами и реши да ми се разсърди,че съм го събудила и познай.Рев та рев.Остави го той да си папка,когато си иска.

# 13
  • Мнения: 8 917
След като спи, въобще не го буди - некас пинка. Така децата растат Peace

Общи условия

Активация на акаунт