Минерална вода в яслата???

  • 485
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 950
Здравейте, момичета!
Дано ви заинтригувам и ми дадете мнение и съвети. Детето тръгна на ясла от септември и в началото ни поиската да занесем минерална вода. Аз занесох изворна на Девин. Сега, обаче видях, че на таблото за информация са залепили оферта за доставка на минерална вода "Велинград". Сложили са и списък с децата - видях тази сутрин, че срещу повечето имена родителите са сложили "да". Реших да не давам веднага отговор и малко се разрових за повече инфо, защото знам, че за деца до 7 годишна възраст не е хубаво да се консумира минерална вода, а дори и за възрастни не е добре да пият една и съща минерална вода в продължение на месеци.
Прочетох материал в страницата на асоциацията на потребителите и там се потвърдиха съмненията ми. Освен това вода "Велинград" влиза в категория с високи стойности на флуор - 4,5 мг/л, а допустимите стойности за деца до 7 години са 1,5 мг/л.
Не съм съгласна децата да пият тази вода всеки ден, но за първи път ще имам родителска среща тази седмица и честно казано ми е ужасно притеснено да се опълчвам срещу повечето родители, които сигурно ще ме нахокат и ще ми се смеят, че задълбочавам нещата толкова  newsm78
Дайте ми съвет какво да правя?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Извади материалите,които си чела и ги покажи на другите родители.
В нашата градина също бяха купили различна от изворна вода и просто помолих да я сменят

# 2
  • Мнения: 7 821
Не смятам, че родителите ще те "хокат". Най-вероятно хората не знаят, че тази вода не е подходяща, а са казали "ДА" защото не им се занимава да носят вода и предпочитат да си платят, а водата да се доставя направо в градината. Така или иначе повечето марки предлагат зареждане на градини, училища и офиси. Просто намерете подходящата марка.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Не мисля, че ако представиш информация някой ще реагира негативно. Здравето на децата е важно за всеки родител. Потърсете подходяща вода.

# 4
  • Мнения: 14 133
Не мисля, че ако представиш информация някой ще реагира негативно. Здравето на децата е важно за всеки родител. Потърсете подходяща вода.

# 5
  • Мнения: 416
Всъщност никоя минерална вода не е подходяща за деца, дори и тази с розовия етикет не трябва да се използва като основна вода, но като гледам повечето деца си карат постоянно на нея.

Общи условия

Активация на акаунт