Накарай мързеливия на работа...

  • 5 248
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
...да те научи на ум.

Хайде да обменяме мързеливи трикове, надали има смисъл да убеждавам някого в ползата от тях  Mr. Green

Ето моето изобретение за минимизиране на времето за прибиране.
Вадя 4-5 чисти найлонови торбички и тръгвам из стаите. Във всяка събирам нещата за определена стая - хола, детската, кухнята, стаята за гости, спалнята за гости, стаята за упражнения по музика, трапезарията, кабинета, библиотеката (шегичка!!!)
Оставям една торбичка за боклуци и една за мръсни дрехи. За 3-4 минути са пълни. После разпределянето е лесно, не е като да сновеш от стая в стая, защото си забравил да занесеш И ТОЗИ чорап.

Хайде, вие сте.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
патент на виктория: "качвам се за малко до моята стая - някой ще иска ли по-късно да му донеса нещо от горния етаж?" Laughing

# 2
  • Мнения: 3 405
А чорапите, които "живеят" под леглото newsm78

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами още като простирам на сушилника и си подреждам комплектите на децата - потник-гащи, потник-гащи. После само пъхам гащичките в сгънатия потник и редя в чекмеджето.
О, и задължително панталоните, с които ходя из нас, са с джобове - изръсена стотинка, салфетчица за носа на Васи, дъвка на разположение...

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Да кажа как свекито ми си спестява времето по време на готвене.  Wink Когато купува месо веднага след като се прибере от пазар, го нарязва и сварява - всичкото. След това го прави на порции и го слага в торбички и във фризера. Та, когато ястието изисква месо просто го вади и прибавя към дадената манджа.  Mr. Green
  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 577

 Grinning И аз правя точно така - разделено - за ориз, за супа, за фрикасе ... и после само бам в манджата. И чушките и мокровите нарязани във фризера (при мен камера, но все там) и бам в манджата/супата. И магданоза така.

За 17 минути правя пилешка супа, само картофа и лука режа, и фидето - другото е готово. Наистина спестява време.

И прането слагам директно в пералнята, и пускам на 40 - нищо не се смесва (избощо на Бу кърпичките са ми много безсмислени Simple Smile ). Така никога няма разхвърляни дрехи.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Безсмислени са ти, защото не ти се налага да переш блузки на госпожици в най-невероятни цветови комбинации Grinning. Кърпичките са си супер Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 5 577
 Thinking Аз втори път се запъвам за тях - до сега нищо не ми се е смесило на 40, като слагам и бяло и черно, изобщо не гледам (сега се въртят на малкия долни бели бодита, и черен ангунг). Няма промяна в цветовете, незнам. Поне за сега нищо не ми се е смесило, никога.

Явно при дрешките на госпожици е друго, тогава се извинявам на кърпичките. Докат не е дошла Бу.  Laughing

НЯкой има ли белачка за чесън? Гледах я на КАуфа, но не си купих.  Thinking

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
И прането слагам директно в пералнята, и пускам на 40 - нищо не се смесва (избощо на Бу кърпичките са ми много безсмислени Simple Smile ). Така никога няма разхвърляни дрехи.

Като осъмнеш някой ден с изцяло розова пералня, барабар с гащите на мъжа ти в нежен цвят, ще дойдеш ти на моя акъл... Младо-зеУено Crossing Arms

Анда, от мен - това: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/877/52/

# 9
  • Мнения: 1 517
Аз пък нямам май спец. трикове. Но ми харесаха готварските хитринки.
Моите в къщи съм ги понаучила, че като не е подредено и всяко нещо на мястото, ставам много ЗЛА  Joy . Пък и те сигурно на мен приличат, щото много бързо се научиха да си прибират играчките, дрехите, легла да оправят. Аз съм на принципа всяко нещо след като се шползва да си отиде на мястото, за да не става хаос (чак се оливам малко  Embarassed ). За сега се получава  Peace

# 10
  • Мнения: 3 405
За какви кърпички на Бу говорите newsm78

# 11
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Зеленчуците за супа и сосове(моркови, целина, магданоз) не режа, а пускам в робота да се настържат(средно) - така се сваряват много бързо, а и при необходимост, пасирането е играчка!Обикновенно настъргвам по-голени количества и замръзявам, после с нож си режа колкото ми е необходимо.


Аз пък месото не го варя, но след купуване го правя на порции - пържолки, кубчета, ивички, разпределям в торбички толкова колкото ми е необходимо за готвене и замръзявам!

Ако имате от по-големите пластмасови кламери(а и ма и подобни щипки), може да направите чифтовете чорапи още преди пране - т.е перете заедно с кламера и после директно сушите така! На мен това много ми помага, само дето не мога да науча мъжете да си ги чифтосват сами.  Crazy

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 11:03 от natalyna

# 12
  • Мнения: 3 405
Ako Някой каже как завинаги (или поне не толкова често) да се спася от бърсане на прах ще го обичам много и завинаги Heart Eyes

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Ako Някой каже как завинаги (или поне не толкова често) да се спася от бърсане на прах ще го обичам много и завинаги Heart Eyes

Абе, май няма такава хитрина, но да кажа, че аз не бърша с парцали и Пронто да речем, ами с мокри кърпички. Много е удобно и ухае много приятно.  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Хапселютно се присъединявам към Бу за кърпичките. Лошата новина е, че няма внос от около месец. Това са цветоулавящи кърпички - слагат се по една-две в барабана при дрехите, когато трябва да се изперат дрехи с различни цветове и подозрение, че някой цвят може да "пусне", а оптималната Т за изпиране не е 30-40 градуса /а пропо - има дрехи, които "пускат" и такива, които "хващат" цвят и на съвсем ниска Т - обикновено естествените материи, когато са наистина близо до 100-те процента/.

Улеснение в домакинството ми представлява предварителното нарязване на малко по-голямо /от еднократното/ количество зеленчуци - примерно лук, моркови, тиквички - отделям за готвенето, което ми предстои, а останалите количества, вече нарязани, слагам в пликчета във фризера и после готвя за отрицателно време. Същото правя и с месото - нарязвам на порции и слагам сурово в пликчета във фризера.

Ползвам замразените зеленчуци, които се продават в супермаркетите - примерно спанакът, от точно определени производители, е много качествено приготвен - изчистен, нарязан, бланширан.

При ориза - ползвам често ризон, особено като правя ориз със зеленчуци. Като сваря зеленчуците, ориза само го кипвам и го оставям под капак да поеме водата. За половин час е готов, без да дебна тенджерата - ще загори ли, няма ли...

Готвя "бързи" манджи - такива, при които слагам продуктите в тенджера под налягане или в тава, слагам сол и подправки, доливам вода и ги забравям на котлона, съответно във фурната. С време се изработва усет за настройване на Т и времето на приготвяне. През това време правя други неща.

Ползвам машина за хляб, вместо да меся и да дебна втасването. Докато тестото втаса, съм приготвила останалата част от менюто, примерно.

При простирането комплектовам дрехите и чорапите и като ги събирам, оформянето на чифтовете чорапи, примерно, вече е готово.

Като простирам, изпъвам хубаво дрехите и ги "отварям", за да влезе въздух между слоевете тъкан - така съхнат по-бързо и не се нуждаят така често от гладене.

За бърсането на праха - прави ми впечатление, че като ползвам някой препарат - Медикс, Пронто и пр., а не само с леко навлажнена кърпа, после прахът се появява по-късно - нормално, препаратите съдържат антистатик.

Ако се сетя за още хитринки, пак ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт