Захранване след тежка диария

  • 1 047
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 046
Моля ви да ми дадете инфо или кажете къде да погледна.
Бебчето на 1год, на моя приятелка, прекара няколко кошмарни дни в болница,с непрекъсната диярия , повръщане на кръв и  висока температура.Вече са добре в къщи са си, но от тук идва трудното с какво да го захрани какви храни да дава, лекарите в болницата и казали захранвай по твоя преценка, но все пак с тази кръв която е повръщало детето се притеснява много какво да дава и за момента е само на лечебна хумана.
Моля Ви дайте някакви съвети или линкове да прочета нещо за да мога да и помогна.

# 1
  • София
  • Мнения: 790
Ние бяхме с много тежка диария, но без повръщане. Все още, 2 месеца по-късно, се храним диетично. Ще ти кажа какво ни препоръча д-р Ковачева от Детскта педиатрия, а ти можеш да кажеш на приятелката си да заведе детенцето да го виде, тя е гастроентеролог. Рали е на лечебна хумана, картофено пюре с пилешко, оризова каша, оризова с рошкови и ориз и царевица, пак каша. Банан пасиран или печена ябълка. Освен това пием Ентерол за възстановяване на чревната флора.
Дано да съм ти била полезна и дечко да оздравее по-бързо, че е голям зор  Hug

# 2
  • Мнения: 1 046
мерси за отговора, живеем във Варна и гастроентеролог тя търси и тука , да наистина е голям зор.

# 3
  • София
  • Мнения: 790
Извинявай, не погледнах от къде сте...Не че има значение. Според мен нека приятелката ти да отиде на гастроентеролог, защото е важно как ще се захрани детето. Ние от разните там съвети на нашата лична лекарка си докарахме страхотен колит и още сме зле, както ти писах по-горе. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт