Na път с 2 месечно бебе - самолет

  • 1 139
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 638
Мами,моля за съдействие
1.Na път с 2 месечно бебе - самолет,пътя е 2 4аса и после с кола 3 4аса
2.А с кола,но пътя тук е 15 4аса
Оххх,таткото ни е в германия и 6те живеем там Thinking
Какви са условията за пзтуване в самолет с 2-у месе4но беб4е в самолет,а дали 6те правят проблем ако паспорта е издаден преди месец ,а бебо съответно се е променил и не отговаря на снимката.
Еееее ,много въпроси тупнах тук,6те бъда много благодарна ако ми помогнете. Hug

# 1
Спокойно мамче Hug! Пътуването с малко бебе в самолет е къде-къде по-лесно, отколкото с някой който иска да гледа всичко и всички, скача ти по главата или се закача с околните Mr. Green Важното е да се организираш така че да имаш всичко под ръка (става въпрос за памперси и завивки). В тоалетната има масичка за повиване ако стане нужда. За храна предполагам няма да се тревожиш, ако се кърмите.  За такъв къс полет най-вероятно при чекиране ще оставят свободно място до теб ако не е пълен самолета.
Ако въпросът е за избор дали с кола или самолет, мисля че 15 часа в кола на теб няма да ти се отрази добре. В самолета все пак можеш да станеш и да се поразходиш и да смениш позата ако трябва. Обикновено стюардесите ти влизат в положението и помагат като помолиш (е, винаги може да се намери и някой темерут  Rolling Eyes)
Никой няма да ти прави проблем за паспорта, виж само там дали не трябва пълномощно от таткото, че може бебето да напуска страната с теб. Имаше го някъде из форума... newsm78
Ми незнам дали помогнах много, но ти пожелавам лек път и спокойствие  Hug Sunglasses

# 2
  • Мнения: 439
Ето какво мога да споделя за пътуването със самолет от личен опит (пътувахме преди месец):
1) няма да имаш проблеми с паспорта (той си е валиден 5 години, колкото и да е странно  Shocked)
2) вземи неща за пиене за бебо или го кърми при излитането и кацането (изравнява налягането в ушите, много полезен съвет, даде ми го 1 мама от форума)
3)до самия самолет можеш да се придвижиш с количката (даваш я на някой от персонала непосредствено преди да се качиш и те я слагат в багажното), после ти я носят веднага след като слезеш; количката не ти се таксува като багаж (някои компании разрешавали да си я качиш на борда ако е сгъваема тип чадър, но най-добре провери, нашата я вземаха за багажното)
4) за толкова малки бебета предоставяли кошче, в което бебето да си спи в самолета (нашият господин пътува в мен, т.е. върху мен, зад мен, при съседите и т.н. УЖАС беше, но вие сте малкии и такива проблеми няма да имате) Все пак провери за кошчето, питай авиокомпанията;
5) относно плотовете за преповиване в тоалетните, какво да кажа... по-добре да си го смениш детето в кошчето или да изчакаш като пристигнете - 2 часа не е толкова много (за предпочитане е на*кано дупе, отколкото гадните тоалетни в самолетите);
6)бяха ми казали, че на проверките на багажа по летищата ще ме карат да опитвам пюретата и соковете на малкия, за да докажа, че не са някакво опасно вещество, но нямаше такова нещо (все пак имай 1 на ум  Rolling Eyes)
И накрая да ти кажа, че може да звучи сложно, но съвсем не е и за мен определено е по-добрият вариант в сравнение с пътуването с кола както за теб, така и за детето. Успех и меко кацане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт