Тазобедрена става

  • 978
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Днес бях на ортопед,който прегледа малата ми дъщеричка и издаде направление,което гласи:
Обективно състояние:Пасивно ограничена абдукция на дясна тазобедрена става и позитивен симптом на П.Баде вдясно.
Изпратени сме на изследване на Ултразвук и след това евентуална терапия.
Моля Ви,разяснете ми какво означава всичко това и дали има място за притеснение? CryНе мога да спра да плача...

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Успокой се... Защо не попита доктора да ти обясни точно какво има на детето.
Абдукцията е отвеждане - явно крачето не се отваря до крайно положение, но това не е болка за умиране. Ехографа ще покаже състоянието на ставата. Предвид това, че детето е на 2 месеца, сигурно ще ви предпишат ортопедични гащи или каишки (приличат на кенгуру и държат крачетата разтворени), ще ги поноси няколко месеца и ще се оправи.
Колкото по-рано се вземат мерки, толкова по-лесно преминава.
В никой случай не повивайте бебето и не ограничавайте движенията на краченцата - нека си ритка свободно.

# 2
  • Торонто
  • Мнения: 837
Не искам да обърквам никого нито да споря с хората, които са на друго мнение. Ние минахме по този път и говорихме с МНОГО лекари. Това което разбрах е:
До преди 4-ти или 5-ти месец е много малко вероятно да се открие такъв дефект. Ехографа показва много фалшивоположителни резултати. Според единия от ортопедите ни се прави рентгенова снимка след 100-ния ден на детето, според педиатърката ни отново само рентген в 6-ти месец и едва тогава може да се постави диагноза.  В момента има голяма далавера с ортопедичните гащички, в която са замесени лекари - те са дистрибутори и изкарват всяко 3-то дете с проблем в тазобедрената става. Ние също купихме гащите, но ги носихме точно 3 дни и след това хукнахме по други доктори (вече чрез познати), които ни казаха как ги слагат тези диагнози. Първия ни лекар разбрах, че един баща се е заканил да го убива, че е държал детето му няколко месеца в гащи излишно - те не вредят де, но си е дискомфортно и първите дни бебе много плаче докато се нагоди към новата си поза. леженето в разкрачена поза и с памперс е напълно достатъчно за такова малко бебче.
Пак казвам , че не знам как точно е при вас, но при много други като вас нещата стоят по описания начин.

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
нас ни открика ПУКАЩА дясна тазобедрена става, от седалищното положение в което е била
сега носим гащи ортопедични

# 4
  • Мнения: 55
Момичета,благодаря Ви,ще видим какво ще кажат за Ултразвука-дано всичко е наред.И другото което е,че и аз усещам пукане на самото краче-долу в глезена най-вече.Направо имам чувството,че вече се вманиачавам #CrazyМного ме е яд,че нямам познат ортопед,та да заведа бебка там Thinking
Ще пиша отново след прегледа на Ултразвук,за който естествено се плаща 20 лв. Tired

Общи условия

Активация на акаунт