Спермограма в Пловдив

  • 2 231
  • 37
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,

имам нужда от малко помощ. От година вече съм в Пловдив ( дойдох от София) и да ви призная не знам къде да си направя читава спермограма...

Не познавам никого тук. Бихте ли ме насочили? Както и за добра клиника за инсеминация.

Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 950
"Торакс" - д-р  Мариела Даскалова.

# 2
  • Мнения: 4 302
"Торакс" - д-р  Мариела Даскалова.
"Торакс" се намира точно до Четвъртък пазара. Можеш да се обадиш предварително да питаш за подробности, ако желаеш 621 620.

# 3
  • Мнения: 7 716
Торакс - д-р Даскалова.

# 4
Благодаря ви много!!!

Ще се възполвам още тази седмица.

Желая успех на всички  bouquet

# 5
  • Мнения: 7 716
Трябва да има пет дни въздържание, да не е  употребявал лекарства и да се въздържа от алкохол през тези пет дни.

# 6
Оптималния период е 4 дни.

На петия започват малко да се влошават показателите.

Пък и алкохола и лекарствата ако са ежедневие само ще спомогнат за реалната спермограма.

Няма смисъл да се лъжем:)

Благодаря все пак  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 324
Но когато пробваш за бебе, и много го искаш, ще се въздаржиш от алкохол за няколко месеца нали Wink Или такова нещо няма как да стане  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 7 716
Оптималния период е 4 дни.
На петия започват малко да се влошават показателите.
Пък и алкохола и лекарствата ако са ежедневие само ще спомогнат за реалната спермограма.
Няма смисъл да се лъжем:)

Всичко, което си написала -  не е вярно.
Спермограма може да се направи и на третия, и на петия ден.
На петия ден ИЗОБЩО НЕ СЕ ВЛОШАВАТ показателите, няма такова нещо, дори при влошени показатели. Трябва да четеш повече статистики.
Лекарствата оказват огромно влияние върху спермограмата, както и заболяването, заради, което са изписани. Обикновено при младите хора лекарствата не са ежедневие.
Референтните стойности на спемограмата са разчетени при въздържание от злоупотреба с алкохол, така че преди спермограма - трябва ограничение.
Тук не става въпрос за алкохолици.
Нормалните мради хора, желаещи бебе ще могат да се въздържат от злоупотреба с алкохол.
Лъжеш се ти, не подвеждай другите с невярни разсъждения.

# 9
  • Мнения: 415
Цитат
На петия започват малко да се влошават показателите.

Пък и алкохола и лекарствата ако са ежедневие само ще спомогнат за реалната спермограма.

 Shocked Shocked Shocked
Е наистина няма смисъл да се лъжеме... особено за алкохола...

# 10
Благодаря на Лати за съветите,

не смятам че лъжа хората просто давам едно мнение, което може да бъде взето впредвид, но може и да не бъде.

За 4 ден знам от моята любима докторка. Вярно е, че може да се приеме за събективно мнение, но все пак с нея сме отдавна и многократно се е доказала така, че в случая продължавам да вярвам на нея.

Ако имаш статистики под ръка, (тези, за които говориш) много бих се радвал да ги прочета. За живота на спермотозоидите и какво определя техните качества може доста да се пише.

Определено лекарствата оказват влияние. Въобще и не се съмнявам в това. Но понякога и млади хора пият лекарства... Случва се. Така, че не виждам какво лошо има да разполагам с реална спермограма.

Същото важи и за алкохола.

Не знам само защо пропускаш стреса и пътуването. Стреса в много случаи може да е доста по-вреден и от алкохола. Особено в големи количества - нещо, което повечето имаме.

Реалната спермограма според е само предимство. Защото знаеш срещу какво се бориш.

Идеалната спермограма може да я има само за кратък период.

Така, че ако се дефинира ясно какво е нужно да се промени ще се работи здраво!!!  bouquet

Между другото от 4 години се занимавам с проблема си. Имах едногодишно прекъсване.

Познавам доста лечения. Имах и доста подобрения.

Сега си имаме сладко момченце. Осиновихме го преди няколко месеца.

Стреса понамаля така, че отново сме на вахта Капитане:)

И пак желая успех на всички.   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 950
Браво за момченцето ross_bul, да ви е живо и здраво  bouquet

За стреса си абсолютно прав, за съжаление Sad
Пожелавам ти успех нататък и скоро да ни се похвалиш  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 302
ross_bul, какви лечения си минавал. Колко време след това се виждаха резултатите. Благодаря.

Като взимаш резултата е добре да се видиш с д-р Даскалова и да коментирате състоянието ти и леченията, които си провеждал. Невероятен специалист е и най-вече човек, който работи и със сърцето си.

# 13
  • Мнения: 4 324
Поздравявм Ви, за решението за осиновяване и честито момченце. Нека да ВИ радва много. Успех с подновеното начинание Wink

И все пак смята, че всеки би могъл да се въздържи от алкохола и цигарите (нека не забравяме и тях) за няколко месеца. Каузата си заслужава Simple Smile Това според мен не включва пиенето на бира например, от времем на време Wink

# 14
Ето и един малко дълъг линк за спермограмите: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=51

Благодаря на Всички. Боян е невероятен. Много ни радва.

Нали знаете, че няколко ин-витро струват колкото отглеждането на едно дете:)

Накратко в началото имах спермограма с 3 млн/мл и около 13% подвижност.

Красота. Последва хомеопатично лечение комбинирано с билки. Значително подобрение - 13млн/мл и над 30% подвижност. За съжаление не бях правил в началото и морфология по Крюгер.

Последва операция от варикоцеле и киста. Много смятат, че е по-скоро вредна отколкото полезна...
Имаше допълнително подобрение - подвижност към 47%.
Смята се, че след около 2 години след операцията положението рязко се влошава.

Тази седмица ще разбера.

Това е накратко. Плюс няколко билколечения и други стимулиращи спермогенезата продукти.

Голям противник съм на хормоналните лечения.

Това е накратко.

Ако е нужно повече питайте.

И по - ведро:) Peace

Общи условия

Активация на акаунт