Скарлатина!

  • 7 065
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте, мами,

Сигурна съм, че е имало такава тема, но в момента има проблеми със сървъра и търсачката не работи, затова пускам нова. За какво става въпрос - вчера сутринта дъщеря (9 г.) ми се събужда със ситни пъпчици по краката и ръцете. Помислих, че е някаква алергия - често й се случва да прави алергични реакции от храни или насекоми и съответно намазах с "Алергозан". Вечерта започна суха кашлица, появиха се пъпчици и по корема. Кашлицата продължи и днес сутринта - нищо друго. За всеки случай, понеже често боледуваме от бронхити и ангини, накарах баба й да я заведе на лекар след училище. Преди малко ми се обадиха, че имала скарлатина  Shocked и че трябва да си стои вкъщи до неделя. Пуснах търсачка в Гугъл и там прочетох, че пъпчиците избиват след висока температура, кашлица, гнойно гърло, а при нас няма нищо такова  Thinking. Притеснява ме и друго - понеже днес беше на училище и е имала контакти с много деца - доколко е заразна скарлатината? От друга страна, и тя най-вероятно се е заразила там.
Кажете ми нещо повече как са прекарали вашите деца скарлатината - дъщеря ми си е весела, жизнерадостна, има апетит - само тези пъпки... В Гугъл прочетох разни ужасии за евентуалните странични ефекти, та леко се стресирах...

# 1
  • Мнения: 1 425
Здравей МериДжей,ние миналата година карахме скарлатина и също не сме имали температура.Само червено гърло и кашлица.при нас обрива изчезна за 3дни и мина много леко.Не сме имали никакви странични ефекти,дори до колкото знам скарлатината е най- безобидната шарка.Не се притеснявай и дано да се оправите бързо. Hug
А иначе ,сина ми незнам от къде хвана шарката,защото беше първия в групата със скарлатина,но след него в рамките на една седмица се разболяха още 15 деца.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравей, Берина,

А лекувахте ли се с нещо? На нас са ни изписали антибиотик, не съм сигурна дали беше "Оспамокс" или "Оспексин" и ментолов спирт за мазане.

# 3
  • Мнения: 505
Доколкото си спомням една от характените черти на скарлатината е малиновочервено гърло. За мен скарлатината не е леко заболяване, защото при нас протече тежко, много обриви, повръщане, силна отпадналост. При нас освен всички тези признаци болестта се доказа и с натривката която беше направена, тъй като детето беше контактно.

# 4
  • София
  • Мнения: 223
Миналата година ние също прекарахме скарлатина.По принцип скарлатината е единствената шарка ,която повтаря!Причинител на скарлатината са бетастрептококи,тези бактерии се срещат на всякъде около нас,но кога могат да се развият...Заразна е,но колкото и останалите вирусни неща ,не е задължително да се прояви!Скарлатината всъщност е гнойна ангина с обрив.Лекува се с антибиотик, поне десетина дни,може да има сериозни последици ако не се излекуват бетастрептококите,но след курса на лечение,отново се взима гърлен секрет и си показва!Спокойно ,щом е остановена и спазвате лечението всичко ще е ок Peaceпожелавам Ви скорошно оздравяване  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 425
Здравей, Берина,

А лекувахте ли се с нещо? На нас са ни изписали антибиотик, не съм сигурна дали беше "Оспамокс" или "Оспексин" и ментолов спирт за мазане.

Да, пихме антибиотик,но не се сещам сега точно кой/ Май беше Оспен/.Не сме мазали с нищо тъй като не го сърбяха пъпките или поне не дотолкова че да го дразни.Шарката ни беше доказана със посявка и след като приключи лечението пак правихме посявка и кръвна картина.След като сте започнали лечение надявам се да мине леко и при вас. Praynig

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Големия ми син (10г) до сега 3 пъти е имал скарлатина. Последния път беше мин. година. Този път без температура. Пие се антибиотик. За усложненията мога много да говоря. След втория път, правихме 2 операции на уши, защото имаше глухота 20% на едното 70% на другото ухо. Дано при вас се размине!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 523
 Shocked Shocked Shocked Е, не, дано при нас да няма такива усложнения!  Praynig

# 8
  • Торонто
  • Мнения: 837
Моето дете я прекара много тежко, но поне без усложнения след това. Доказва се само с гърлен секрет и се лекува с пеницилин. Заразно е, трябва да кажете в у-ще (поне в градините е такава пракиката)

# 9
  • София
  • Мнения: 323
Аз не разбрах на детето правено ли е изследване на гърлен секрет за посявка. Как така са диагностицирали скарлатина. Явно детето не е имало и температура. Така поставена диагноза буди съмнение. Проверете

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Не е взиман секрет за посявка - прегледана е от двама детски лекари, които единодушно са поставили диагнозата на база леко зачервено гърло + обриви по тялото. Изписан е антибиотик на пеницилинова база. И аз се зачудих за температурата, но явно не винаги я има newsm78

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Сиси боледува от скарлатина пролетта. Без Т, всъщност доста леко мина според мен. Пи антибиотик, но не Оспен-Оспексин и фамилия, имам си лично отношение към тях  Rolling Eyes. Обрива е специфичен, гърлото също...лицето, трудно се бърка точно тази диагноза. Карантината обаче беше 2 седмици, не една според нашия доктор.

Общи условия

Активация на акаунт