сокчета, откога?

  • 1 491
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 590
мами, кога започнахте да давате на бебчовице сокче, прясно изцедено имам в предвид?

# 1
  • Мнения: 27 524
Никога, не давам. След 6-ти месец - пресни, пасирани плодове  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На 7 месеца дадох за първи път,защото бяхме настинали и уж за витамини,но разреден с вода.

# 3
  • Мнения: 46 489
Никога, не давам. След 6-ти месец - пресни, пасирани плодове  Peace

Да!  Peace
Соковете са агресивни към стомаха.

# 4
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
а аз давам.Само прясно изтискани.Ние започнахме от 3-я месец с по една-две лъжички половин час след хранене.Обаче формулата е  месеците*10.

# 5
  • Мнения: 6 461
Когато започнах да давам плодовите пюрета тогава започнах  да давам по мъничко сокче от ябълка  и морков Simple Smile.Голямото ми дете ги пиеше,но мъничкия не Може би за това че го кърмех и кърмата му беше достатъчно .Най добре педито на детето да ти каже от кога да започваш да даваш сокчета  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 27 524
Най добре педито на детето да ти каже от кога да започваш да даваш сокчета

Да, особено ако е от педитата, които препоръчват сокчетата от 40-ия ден  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 509
Аз започнах от 2-я месец.

# 8
  • Мнения: 8 917
След навършени 6 месеца.

# 9
  • София
  • Мнения: 676
Въведох сокчета от 2-рия месец, от ябълка и морков. Първоначално с 2-3 лъжички и така постепенно увеличих до 30 мл в края на месеца. Пробвай първо отделно и тогава ги смесвай.

# 10
  • Мнения: 4 621
От 2 месец

# 11
  • Мнения: 6 461
Най добре педито на детето да ти каже от кога да започваш да даваш сокчета

Да, особено ако е от педитата, които препоръчват сокчетата от 40-ия ден  Rolling Eyes
Аз например ще предпочета педиатър да ми каже какво и от кога се дава на детето ,защото както виждаш тук има мнения разни и разнообразни Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 634
Аз още не съм давала.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 216
Вероятно са ти казали, че вече е време да започнеш да даваш сокчета. Не, не е време. Много ви е рано още. Можеш да почакаш още няколко месеца.

# 14
  • Мнения: 27 524
Най добре педито на детето да ти каже от кога да започваш да даваш сокчета

Да, особено ако е от педитата, които препоръчват сокчетата от 40-ия ден  Rolling Eyes
Аз например ще предпочета педиатър да ми каже какво и от кога се дава на детето ,защото както виждаш тук има мнения разни и разнообразни Simple Smile

Да, но съветите от нашите педита ги има все още (слава Богу вече не изцяло) само и единствено в България. Не може целият свят да е така, пък ние наопаки. Значи определено грешката е у нас  Wink

Който има желание и акъл - чете, пита и после сам преценява  Peace

Общи условия

Активация на акаунт