за сушилните

  • 12 052
  • 29
  •   1
Отговори
Или по-точно кое според вас е по-добре - комбинирана пералня със сушилня или отделно. Доволни ли сте от вашите и каква марка? Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 334
личен опит нямам,но една приятелка има комбинирана пералня със сушилня и е супер доволна!Най-вече и на заема пространството,което е необходимо за сушилнята,ако е отделно.

# 2
  • Мнения: 4 668
Аз имам пералня комбинирана със сушилня - на Аристон  Peace
Нямам забележки , заема много малко място ( вградена е в кухнята ) .
Особено с малко дете е незаменимо да имаш сушилня , но не виждам смисъл от отделни  Wink

# 3
  • Мнения: 745
Моята е комбинирана със сушилня Индезит - много съм доволна, особено приз зимата върши супер работа

# 4
  • Мнения: 26
Моята пък е отделна, не заема място, защото съм я качила върху пералнята, но така гълта ток - не е истина. Иначе е супер!

# 5
  • Мнения: 5 622
И аз знам, че са големи консуматори на ток  Wink

Нашите пералня и сушилня са по отделно. Бих си купила 2, в едно, ако ги купувах по едно и също време. Но сушилнята я взехме сравнително скоро, така, че тя си е отделно от пералнята. Върши страхотна работа и е супер незаменима. Особено с малко дете, в зимните месеци.....

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Отделни уреди.

# 7
  • Мнения: 25
Момичета, кажете, колко сухи и намачкани излизат дрехите от сушилнята, за колко време ги изсушава и вдига ли самия уред много шум? И най-вече, като се извадят от сушилнята веднага ли трябва да се гладят?

# 8
  • Мнения: 11 306
Момичета, кажете, колко сухи и намачкани излизат дрехите от сушилнята, за колко време ги изсушава и вдига ли самия уред много шум? И най-вече, като се извадят от сушилнята веднага ли трябва да се гладят?
Зависи много от марката дали ще са намачкани.
Моята ги вади огладени. Имат програми - можеш да ги вадиш по-влажни, ако държиш някои неща да са огладени. Самите машини си имат сензор за това колко са пълни, колко е влажно прането и тн. За да не ви горят много ток, можете да ползвате по високи обороти или да ги вадите по-рано - като за гладене например (особено за модели, които мачкат дрехите).

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
вдигат шум разбита се ..но е поносим
 за да ти излизат дрехите среднонама4кани нве трябва да я препъла6 . ако я препълни6 ще излязат ужасно нама4кани . в зависимост от програмите от 40 мин  до 2-3 4аса. допълнително 4е има програми  да изкарва влажни дрехи . ако глди6 венага като4ели по - лесно се оглаждат .. но това не зна4и 4е ако остави6 за след това ще са супер ома4кани дрехите . добре е просто като свър6и да су6и веднага да ги извади6 от машината . ползвала съм Бош и АЕГ

# 10
  • Мнения: 190
Препоръчвам ти отделна сушилня. Нашата е Горения и съм много доволна. Дрехите излизат сухи и не се намачкват. Можеш да избираш от различните програми, ако искаш прането ти да е влажно, за да го изгладиш.

# 11
  • Мнения: 3 575
Зависи много от марката дали ще са намачкани.

Моля ви кажете тогава кои марки не мачкат дрехите или щом пише, че имат функция против намачкване значи е ОК?
Много мразя гладенето и не искам да заменя простирането с гладене!

В момента към Аристон съм се ориентирала, понеже и пералнята ми е такава и мога да кажа, че съм доволна от марката.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 7 691
Аз имам пералня комбинирана със сушилня - на Аристон  Peace
Нямам забележки , заема много малко място ( вградена е в кухнята ) .
Особено с малко дете е незаменимо да имаш сушилня , но не виждам смисъл от отделни  Wink
Аз имам този Аристон http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=682184&cat=60&f=3656 ,но така и не мога да се справя с поклетата сушиля. Дрехите излизат ужасно намачкани и не напълно сухи т.е. на места сухи на места мокри. Не я препълвам-пробвала съм и само с два чифта дънки. Вече си мисля,че съм тъпа щом всички се справят и са доволни а аз не мога. Моля те Pipinka би ли обяснила как е при теб защото съпружеството вече мърмори,че дал цяла кошница пари за това чудо а аз съм ползвала само пералнята.

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ами, тя е с малък барабан твоята. Тъкмо си е само за 2 чифта дънки- аз не бих сложила повече. Затова ти излизат ужасно намачкани. Какво значи според теб да не се препълва- да не е натъпкана толкова, че да не можеш повече да пъхнеш нешо ли ? Неее, в сушилнята трябва да има достатъчно пространство. Аз мояте не я пълня повече от 1/2 на барабана.
Но това какво те притеснява, че не излизат на места сухи- пусни ги още малко да се сушат. На мен например така ми се получава понякога, когато имам смесени материи или дебел ластик на кръста. Но вадя дрехите, които са готови и пускам останалите отново за кратко.

Моята тъкмо работи сега, спрях я за малко да я снимам. Ето колко я пълня и нямам намачкани дрехи. Това са ми дрехите от 1 пералня.

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 15:38 от Джемма

# 14
  • софия
  • Мнения: 555
моята е комбинирана на Зануси - от 10 год. и взимам душата. Сега е много удобна щото за 3 часа хем съм изпрала хем и изсушила. Е не са много изгладени... ама ... и освен това не суша чорапи, защото ликрата им се скапва.

Общи условия

Активация на акаунт