Как върви захранването - част 10

  • 14 363
  • 380
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 032
Пускам нова тема, че старата стана огромна  Party

старите теми:

Част 1
Част 2
Част 3
Част 4
Част 5
Част 6
Част 7
Част 8
Част 9

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Хайде да се разпиша в новата темичка!
Клео_80, какви са тези бисквитки?Фирма?Опаковка?А аз мога ли да ги давам?
todorovibg,мисля, че добре си започнала със захранването. По-нататък, като въведеш повече зеленчуци, ще можеш да ги сменяш.
Аз пък от няколко дни давам на Плазмон безглутеновите бисквити, но мисля, като го захраня с тях, да ги давам веднъж седмично, че имат захар, което не ми се нрави.

# 2
  • Мнения: 742
Beauty благодаря  bouquet
наистина имам нужда от подкрепа и съвт - тук всеки казва различни неща, а нашата педиатърка ме съветва от 3 месец да давам сокчета ooooh!. Така, че малко самоинициатива Hug

# 3
  • Мнения: 566
Здравейте мамчета,
честита нова тема, да ви се похваля с моя неуспешен първи опит с правенето на каша, праних каша на ХИПП-оризовата, по опътването на опаковката, но стана една водна, е малкия е яде де, утре се надявам да стане по добре.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Dobi81, упътванията на кашите са за шише, т.е. по-рядки. Слагай на око, така че да добие необходимата гъстота.
jkaterina, спокойно можеш да въведеш елдата-тя не съдържа глутен и се препоръчва дори за първа храна. Желязо има и в просото, и в кафявия ориз.

# 5
  • Мнения: 2 381
Dobi, и при мен се получи така с Хип-ските каши.Аз слагам на 4 ч.л. вода +1 ч.л. с връх от кашата Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 648
Значи тоя глутен ме побърква - на едно място пише, че в елдата няма, на друго че има, в ечемика ту има, ту няма? напълно се обрках вече! дайде някаква достоверна информация и до кога да не захранваме с него?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Елдата не съдържа глутен, ечемика - да  Peace http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123

# 8
  • Мнения: 4 181
Елдата не съдържа глутен, ечемика - да  Peace http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
точно така Peace
Beauty бисквитите са Ham-let, пшеничените не можеш да даваш, защото са с глутен, но оризовите можеш и са без захар Peace

# 9
  • Мнения: 1 353
Здравейте мамчета,
честита нова тема, да ви се похваля с моя неуспешен първи опит с правенето на каша, правих каша на ХИПП-оризовата, по упътването на опаковката, но стана една водна, е малкия е яде де, утре се надявам да стане по добре.
Ползвам оризовата каша на Нестле и си е добре на гъстота.

 Али е със зачервено гърло. В този случай да спре ли да въвеждам нови храни докато се оправи или не е проблем да продължа със захранването? И газовете от лука до кога продължават? Докато свикне стомахчето с него ли newsm78 Вече близо седмица яде и лук, а последно въведох черешите.

# 10
  • Мнения: 532
Dobi81, упътванията на кашите са за шише, т.е. по-рядки. Слагай на око, така че да добие необходимата гъстота.
[b]jkaterina, спокойно можеш да въведеш елдата-тя не съдържа глутен и се препоръчва дори за първа храна. Желязо има и в просото, и в кафявия ориз.[/b]

Аз захраних с кафяв ориз и то си хапваше детето 3,4 дни.После минах на тиквичка,после морков.
От вчера обаче върнах на ориз с тиквичка,днес ще бъде с морков.Ще дам и елда,да мерси за идеята.
Вчера личната изписа желязо,цяла опаковка като изпием тигава пак изследвания.На мен никак не ми се иска да ги давам тези капки.Жълтък също абсурд да въведа толкова рано.
Най-много да дам месо след някой друг ден... newsm78

# 11
  • Мнения: 1 146
И аз се включвам вече тук. Grinning

От неделя започнах да захранвам с картоф. Дадох 2 лъжички. Вчера - 3. Решила съм една седмица само картоф да давам като с всеки ден да увеличавам по малко . След това ще започна морков. Но само моркво ли да дам? Или да го прибавя към картофа? И след тези 2 зеленчука какво да въведа?
Нещо хич не съм в час със захранването и затова моля за помощ Hug

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
nuni,  може да дадеш смесено картоф с морков, не е проблем. Погледни в библиотеката, има доста за захранването.

# 13
  • Мнения: 566
Момичета искам да попитам за гроздето, може ли да дам на малкия, сега има хубаво грозде поне да му дам малко да пробва

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Доби, гроздето не е алерген, но има опасност от задавяне. Добре ще е ако можеш да избереш сорт с по-тънка ципа и без семки.

Общи условия

Активация на акаунт