Може ли детето ми да стане злоядо и как да го предпазя ?

  • 434
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Деяна е на 4-ри месеца и 2 седмици. Пониякога сутрин в 9:30 не иска да яде млякото си. Аз се притесниявам да не остане гладна.  Чела съм за злояди деца и не я притискам да яде! Щом не иска ще се храним на следващото хранене в 13:00. Вие така ли правите? Защото се чуствам виновна, че съм оставила детето си  гладно?   

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 18:42 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 508
Ами не знам  Grinning никога не гледам часовник, когато даде сигнал, че е гладна- храня  Peace

# 2
  • Мнения: 1 581
След като отказва да яде, значи не е гладна  Grinning  От едно изпуснато хранене нищо няма да му стане на детето. Ще си поиска после само. Ако системно отказва да яде - вече се притеснявай и търси проблем.
Иначе ти е рано да се притесняваш, че може да е злояда, още е бебе - при нея са физиологични нужди това. Като почне вече да проявява предпочитания и характер, ще разбереш когато се случи  Laughing, тогава го мисли.
Сигурно яде през нощта, щом отказва сутрин, на мене не ми се е случвало.

# 3
  • Мнения: 4 588
другият вариант е да пробваш пак след 15 - 30 мин мн. е вероятно тогава да яде
щом е сутришното мляко някой хора са мн. гладни сутрин , а на други им трябва малко време

# 4
  • Мнения: 6 164
Предпазва се като не го насилваш да яде, когато не е гладно.

А иначе може да не иска винаги цялото количество, но да пропускаш цяло ядене ми звучи като наказание и терор! #Crazy

Дай й време да огладнее, ти от леглото пред хладилника ли се паркираш венага?

# 5
  • Мнения: 4 621
Моята е страшно злояда. Sick Млякото си го хапваше винаги с апетит, но всичко останало е мъка. Какво ли не съм пробвала, но не става и  не става, просто си е злояда. Не мисля, че има начин да се предпази или ако има, то аз все още не съм го намерила ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт