Сърцебиене по време на бременност??

  • 4 027
  • 10
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ близнашки мами!
Обръщам се най-вече към вас,защото в момента сам бременна в 6-я месец с близначета и имам здравословни проблеми,които по време на първата ми бременност ги нямаше/имам едно момченце на 2г. и 8м./
Като ми съобщиха,че ще имам близнаци ме предопредиха, че бременноста протича по-тежко отколкото обикновенната бременност, но честно казано не очаквах чак толкова!
В момента съм в 6-я месец и нощите ми от 3-4я месец насам са ми направо все по кошмарни.
Всичко идва от сърдечната област, пулса ми е страшно ускорен,чувствам страхотна задух и не мога изобщо да легна на лявата си страна.Като го притисна сарцето ми става безкрайно лошо и  имам чувството, че ще се задуша.На моменти също така получавам страхотно сърцебиене, наричат го "излизане на сърцето извън ритъм" което съшто е безкрайно неприятно.Чувствам че сарцето ми се натоварва все повече и се изморявам все повече и от най-малкото движение.Когато попитах доктора който ми следи бременноста той отсече,че било абсолютно нормално.Да но аз имам чувството, че до края на бременноста няма да издържа,или то поне самото раждане.Някоя от вас имала ли е такива проблеми и какво мога да пия или да се посаветвам с кардиолог?

# 1
  • Мнения: 7 803
и аз имах такова сърцебиене, но нямах проблем да лежа на лявата си страна. изчезна само или просто аз свикнах  и не му обръщах внимание  Rolling Eyes много се уморявах и аз и си седях или лежах през цялото време, е три пъти ме принудуха да си лежа де, в болницата. стискай зъби малко ти остава. леко бременеене и здрави бебоци

# 2
  • Мнения: 1 744
Потърси и мнението на друг лекар, поне за собствено успокоение. Heart Eyes

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 446
Взимаш ли някакви хапчета против контракции? Защото има едни, които се изписват за задържане, но не се сещам как се казваха Embarassed, които предизвикват сърцебиене. Знам, че когато изписват от тях, винаги изписват и хапчета против сърцебиене.
Иначе аз нямах такива проблеми със сърцето.
Консултирай се с кардиолог, има лекарства за сърце, които могат да се приемат по време на бременност.

# 4
  • София
  • Мнения: 163
Взимаш ли някакви хапчета против контракции? Защото има едни, които се изписват за задържане, но не се сещам как се казваха Embarassed, които предизвикват сърцебиене. Знам, че когато изписват от тях, винаги изписват и хапчета против сърцебиене.
Иначе аз нямах такива проблеми със сърцето.
Консултирай се с кардиолог, има лекарства за сърце, които могат да се приемат по време на бременност.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Хапчетата се казват гинипрал и наистина се изписват в комбинация с други лекарства,подтискащи сърцебиенето.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 446
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Хапчетата се казват гинипрал и наистина се изписват в комбинация с други лекарства,подтискащи сърцебиенето.

Да, точно тези имах предвид.

# 6
Много ви благодаря за отговорите!
Скоро сам на консултация и ще попитам за тези хапчета дали мога да ги пия и аз,дано да дадат резултат!Ако и те не подействат със сигурност ще отида на кардиолог.

# 7
  • Мнения: 1 419
Докато отидеш при втори лекар за консултация, гледай да не се движиш много. Аз съм едва в началото на 4-я месец, а като правя нещо и говоря в същото време, нямам въздух на 10тата секунда - явно това си е нормален страничен ефект на бременността, който при някой липсва, при други е по-силно изразен  Rolling Eyes Ако ще те успокои, че имаш сродна душа и аз дишам трудно при най-малкото задъхване - веднъж изкачих 4 етажа стълби, уж бавно, а накрая не можех да си поема дъх, така се беше разтуптяло съцето - от тогава, катеря стълби само на порции и при най-малкото разтуптяване спирам  Peace; Преди няколко дни мих чинии 10 минути и накрая пак едва дишах  Tired

Стискай зъби, малко остана - и се пази МНОГО Hug

# 8
  • Мнения: 7 640
провери си хемоглобина, също

# 9
  • Мнения: 953
Аз не бях бременна с близнаци но имах същите признаци като теб. Мисля си че не от това дали са две. Лежах и в болница заради това, направиха ми куп изследвания и консултации с кардиолози и накрая заключиха, че като родя всичко отново ще е добре и така стана.

# 10
  • Мнения: 122
Аз също не съм била бременна с близнаци, но последните месеци имах много ускорен пулс и страхотно сърцебиене. Пиех само магнерод, така че не мисля, че е било от лекарствата. Докторката, която ми водеше женската консултация, също каза че е нормално /нямах проблеми с кръвното/ и  ме посъветва да си направя ЕКГ и каза, че мога да вземам от Бета блокерите. Ако имаш възможност наистина се консултирай с кардиолог и ако нямаш 100 % доверие на гениколога си можеш и с още един гениколог да се консултираш.
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт