Гледа ли някой Мопс в къщи?

  • 8 129
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
На дъщеря ми и подариха за рождения ден кученце порода Мопс /на три месеца/.Може ли някой да ме посъветва как се гледа точно тази порода и какви са специфичните изисквания.Благодаря ви предварително!

# 1
# 2
  • Мнения: 22
     Честит Рожден Ден на малката принцеса !!! 
    Аз имам мопс от 4 год. мисля, че ще съм ти от голяма полза без да преовеличавам, защото кучетата от тази порода са доста деликатни от здравословна гледна точка.
    Ако искаш мога на лични да ти дам повече инфо, но виждам, че вече има линк който ще ти е от голяма полза.
    Дъщеря ти е голяма щасливка щом ще има възможността да израстне с толкова прекрасно и чисто същество.

# 3
  • Мнения: 234
Страхотни сте момичета! Благодаря за отзивчивостта! И да знете от съвети не бягам,че още съм като "пати в калчища" Embarassed

# 4
  • Мнения: 234
Здравей Piski! Опитах на лични но ти е пълна пощата...Честно да си призная ,олекна ми като ти прочетох постинга!Аз също много го харесах това кученце,обаче от една седмица е при нас и май не сме пропуснали ден да не отидем до ветеринаря....
Първо-бълхи,с това се справихме с напръскване
Второ-пъпки по коремчето от чувствителност към бълхите-мажем с лосион
Трето -екземиОтново мажем,док каза че било нормално за Мопсовете......
А сега и това постояно кашляни-това какво е ?
Оф дано не ти досаждам много ,но искам да си я гледаме както трябва

# 5
  • Мнения: 22
Bell, изчистих си пощата, можеш да задаваш всякакви въпроси и ако си от София мога да ти дам адрес на мн. добър вет. лекар. Първият ми мопс също имаше кожни проблеми, то мопсовете са си предразположени към тях. Приготви се да посещаваш вет. лекар доста често.

# 6
  • Мнения: 5 622

Съвети за отглеждане на дадена порода кучета, се получава най-добре от специализирана литература и вет. лекари.


Което знам за Мопсовете е, че имат доста дебела кожа. И слава Богу. Моето куче беше захапало едно досадно такова мопсче, което го притесняваше и го беше размятало като парцал  Confused Ужасно се уплаших. Помислих, че моят Алекс, ще скъса Мопса. Не успя, благодарение на дебелата им кожа! Това за мен е плюс. Всяка една друга порода, би пострадала много при схватката  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 22

Съвети за отглеждане на дадена порода кучета, се получава най-добре от специализирана литература и вет. лекари

   Да, но мн. малко БГ вет. лекари са запознати от близо с породата, аз преди да намеря сегашната лекарка която посещавам съм се сблъсквала с лекари който за първи път виждаха породата и не знаеха нищо  повече за нея от това което е написано във всяка енциклопедия за кучета.

   Не искам да обидя никой лекар с  горе написаното от мен

# 8
  • Мнения: 5 622

Съвети за отглеждане на дадена порода кучета, се получава най-добре от специализирана литература и вет. лекари

   Да, но мн. малко БГ вет. лекари са запознати от близо с породата, аз преди да намеря сегашната лекарка която посещавам съм се сблъсквала с лекари който за първи път виждаха породата и не знаеха нищо  повече за нея от това което е написано във всяка енциклопедия за кучета.

   Не искам да обидя никой лекар с  горе написаното от мен

По-скоро вет. лекари са за да дават общи съвети по отглеждането на дом. любимец. За останалото има купища специализирана литература.

Моето куче е Ирландски сетер. И за миг не съм си мислила да питам ветеринаря за конкретни особености по отглеждането на това куче. Ползвам го за други цели(лекаря де) Иначе имаме книги и енциклопедии, където всичко си е казано и обяснено много добре.

Няма страшно, каквато и да е породата, каквито и особености да има, нещата се стиковат в един момент и грижата за кучето става рутинна, без много, много да му мислиш и да отваряш книгата или да звъниш на лекаря за всяко нещо  Wink  Peace

# 9
  • Мнения: 234
Да така е права си!Обаче, аз съм от този тип хора дето като се захванат с нещо държат да го свършат както трябва а ако не могат изобщо не се захващат!Та затова ми е толкова притеснено.А и като гледам на малката как са и грейнали очите от щастие с това кученце.....

# 10
  • Мнения: 1 558
Само едно със сигурност знам - хъркат като мъж. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт