Стегна куфарите циганското лято.... 09.10-15.10

  • 10 837
  • 291
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Дойде истинската есен. Да усетим топлината на цветовете й с очите и душата си.
Малко сме болни в къщи, но още си пазим частица лятно настроение, да не ни скофти дъжда.
Заглавието малко го откраднах от един стих Blush ТУК

# 1
  • Мнения: 474
Добро утро и от мен ,аз вече съм на работа.Понеделнишки работа за целия китайски народ в офиса.успешна и хубава седмица.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Усмихната седмица за всички ни!

  Аз мисля следващите 5-6 дни да си почина малко, нали съм при мама  Wink Дано не ми се объркат плановете, де.

  Хайде, след малко пускам отделна тема за срещата, нали знаете, че съм егоистично настроена - дойда ли в София и искам среща  Laughing

# 3
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
хайде добър ден, докато не ме завъртяла лудницата още Hug
Аз пък се опитвам да се разболея, ама няма да ми остане време за това Wink
Бим Бам къде е срещата?

Като казахте среща та се сетих - ще правим ли коледен купон?

# 4
  • Мнения: 4 585
      Днес съм крив от сутринта. Гледах телевизия. В Русия са застреляли журналистка. Bim Bam, страхувам се за теб. Едно министърче с рехава брадица, на което има кръстен планински връх в Антарктида плака от умиление, като ни приха в НАТО. После, когато дойдоха ковчезите от Ирак, не можа да отрони и една сълзица. Излезе от съда "невинен поради липса на достатъчно доказателства". Регатата "Дръзки" отплува за бреговете на Ливан с мисия, заедно с турски кораби. Какъв ли кораб беше потопил миноносец "Дръзки"? На борда има един матрос, които не си е виждал бебенцето от както е било на 15 дни. Съпругата му изпрати малко багаж и снимки на бебето. Моля се тоя път да няма ковчези.

# 5
  • Мнения: 4 585
ТУЧИ

Тучки небесные, вечные странники!
Степью лазурною, цепью жемчужною
Мчитесь вы, будто как я же, изгнанники
С милого севера в сторону южную.

Кто же вас гонит: судьбы ли решение?
Зависть ли тайная? злоба ль открытая?
Или на вас тяготит преступление?
Или друзей клевета ядовитая?

Нет, вам наскучили нивы бесплодные...
Чужды вам страсти и чужды страдания;
Вечно холодные, вечно свободные,
Нет у вас родины, нет вам изгнания.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 846
Весела седмица и от нас!Обожавам такова време-вали,тъмно е,някак уютно ми е!
Ние релаксираме след двата дни купон вкъщи.Успях да намеря време обаче и качих доста снимки от съботно неделния ни рожден ден:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=68303
Йепе,как е Йоан?Сигурно вече сте се оправили! Hug

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бим Бам къде е срещата?

Като казахте среща та се сетих - ще правим ли коледен купон?

  Знаех си аз, че ще ви заразя от рано на коледна вълна  Wink

  Нинка, няма уговорка за срещата, ще решим. Отивам да пиша, ако успея и анкета ще пусна.

  Wolf, дай го малко по - ведро  Flutter поне дъждът спря да вали тук. А докатот изсъхнат листата, не тъпчи в тях, да не вземеш да настинеш  Wink

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Бим Бам, ако кажеш идваме в Пловдив, аз с децата имам да гледам и подпечатвам от 100-те нац. обекта. А да сте чули знам, че вдигнаха цените на билетите по музеите, ама където ходя са 1-2 лв /досега/ само в историческия ли е 10 лв, а и в Боянската църква.




О Волф, напомняш ми на един филм, на който началото беше 44 г, а после момчето попадна някъде 80 г и репликите му бяха, "не мога да повярвам Съюза ни е враг Япония приятел".  

# 9
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Добро утро и хубава седмица!  bouquet
 Рано сутринта ,както се ровех в нета открих една приказка,която много ми хареса и ме развълнува до сълзи.Искам да я споделя с вас в това октомврийско утро...

Слончето, което полетя

Има далечна, различна земя. Зелена, гореща и на цветни петна. Там летят пъстри папагали, препускат зебри, антилопи и жирафи. Носорози честичко топуркат. Крокодили и хипопотами тежко се цамбуркат.

Там живеят и слонове. В едно слонско стадо живееше и нашето слонче Дадо. То беше едно много мило слонче, но можеше да ходи единствено заловено с хобот за опашката на майка си, защото нищичко не виждаше. Някои слончета се раждат така, уж имат очи, а с тях не могат да виждат. Те са слепи. Това не пречеше на слончето да играе с останалите слончета. Играеха си на най-различни забавни игри през целия ден. Ходеха до реката, къпеха се и се пръскаха вдъхновено. Късаха сочни, ароматни, слади и вкусни плодове със своите пъргави хоботи. Слончето Дадо имаше рядък талант, то бе безценно за своето стадо. Винаги познаваше кои плодове са развалени, кои стават за ядене и кои са направо отровни. И предупреждаваше останалите слонове. Дадо и чуваше по-добре от другите в стадото. Ушите му се переха на всички страни и ловяха всеки съмнителен звук. То беше като антена на своето стадо. При всяка опасност издаваше тръбоподобен звук и слоновете поемаха на път.
Слончето си имаше мечта. Много силно желаеше да полети, защото вярваше, че ако стигне до небето там няма да има нужда от очи и от опашката на майка си, за която да се държи. Вярваше, че там дори, може да почне да вижда без да му трябват очи. То беше едно много добро слонче, никога никому не бе сторило зло. Една нощ сънува, че ако силно маха с уши ще може да полети. Още щом се събуди почна да опитва. Помаха-помаха-помаха - започна да се олюлява, да залита, краката му се отлепиха от земята и малко по-малко започна да се издига нагоре. Чудо! Слончето полетя. Първо се чувстваше странно. Само, без земята под краката и без опашката на майка си за която да се държи, но съвсем скоро започна да се чувства добре. Дори много добре, направо страхотно! Беше му леко-леко, слънцето го галеше по гръбчето, вятърът му пееше окуражителна песничка.

"Лети ми, мое малко слонче,
лети ми, сивичко балонче,
знай зад очите световете
по-шарени са, и са светли!"

Слончето Дадо се чувстваше прекрасно, както никога досега. Разбра, че може да вижда всичко с голямата си душа. И саваната зелена под краката и златното слънце над главата и малките сиви точки, в които височината бе превърнала приятелите му.
То бе най-щастливото слонче на света.
Бе стигнало мечтата си и бе я превърнало в свои крила.
Различните слончета са също като другите, дори са много по-смели.
Различните слончета успяват да полетят, защото вътрешните очи са много по-силни.
Приказката не казва какво стана със слончето по нататък. Тя просто разтвори криле и отлетя да го догони.



Иска ми се и вярвам,че един ден всички ние ще бъдем много горди с нашите "различни слончета".Моля се да имат силата и смелостта да намерят мечтата си,да я направят свои криле и да полетят с тях  към своето щастие  Hug

Ето няколко снимчици от нас



 Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 3 914
Здравейте и от мен,не пиша в седмичната ви тема ,но редовно ви чета,днес обаче не можах да  въздържа емоциите които се надигнаха в мен след като прачетох приказката за слончето.Моето слонче ,също като това в приказката ,не може да вижда,но аз знам че един ден и тя ще полети.Вярвам в това и ви подарявам част от вярата си  bouquetХубава седмица Hug

# 11
  • Мнения: 1 710
Искрице, просто ме разплака......

# 12
  • Мнения: 1 001
... Много съм впечатлена от подписите, които сте сложили в профилите си ...

"Защо човек трябва да преживее нещо страшно, за да разбере че щастие може да се намери и в най-дребните неща."

"Ще научиш ли детето си на толерантност към различните?"

"Синът ми можеше да е дете "с увреждане", дъщеря ми е дете, което вероятно ще бъде с хронично заболяване - но хората около тях ги обичат. А вие ще ги приемате ли като всяко друго дете?"

Просто ще парафразирам това:
"Обожавам моите принцеси......толерантна съм към "различните" деца.А вие...?"
на:
Обожавам своето семейство ... толерантен съм към "различните" деца и ще направя всичко възможно да науча на толерантност не само своите деца ...

Извинете ме, че се повтарям  Embarassed, но на някои съм познат  newsm78 ... вклиня ли се някъде  Wink, няма отърване от мен  bowuu
...  и ви подарявам част от вярата си  bouquetХубава седмица Hug ...
И аз не мога да ви дам цялата, трябва ми и на мен  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 327
Добро утро и успешна седмичка и от мен Simple Smile
Не бързайте да изпращате лятото - имам вътрешна информация от високо равнище, че до 2-3 дни ще се оправи времето и ще се порадваме още малко на циганско лято Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 242
Чул те Господ, Stun.
Макар, че тук във Варна не капна и капка дъжд през уикенда си беше намръщено и някак в унисон с Вашите насторения.
Не забравяйте, че днес е понеделник. Нова седмица - нов късмет! За всички. И слончета и мами Simple Smile Дано забравите ентероли, свщички, майстори, тръби, умората... Вгледайте се в красотата на децата си. Тя ще ви даде сили да продължите. А като забележите и усмивка... Има ли нещо по-хубаво на този свят? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт