Закуска на дете

  • 7 957
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Какво закусват децта ви сутрин?Сладко,солено или и двете?
Ние с моя мъж италианец имаме големи разногласия относно закуската,всяка сутрин той закусва сухар с кайсиев мармалад и чаша кафе,направо му се чудя как още не му се гади при вида на бурканчето.Аз по принцип обичам солените закуски(ако трябва да закуся)и смятам да давам и на детето ни солени неща.Тук са страшно консервативни относно закуските и все ядат сладко на закуска-я кроасан с мармалад,я бисквити,я сухар.Никога сандвич например.Как се хранят хората и най-вече децата при вас?

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
aми и тук са лзбители на сладкото .. или пуък филиика препе4ена (тостада )  я поливат с зехтин и солят със сол Simple Smile .. но това за големите . децата - сереали - зна4и все пак сладко  или ка6и ако са по-малки . аз ли4но давам сутрин 4аша мляко със натрошени бисквити , сереали и муслю, 4есто и давам в ръ4и4ката пар4енца салам или ка6кавал (но без филиика хляб защото  Гери просто не  го яде сутрин ). вси4ко е индивидуално до детето смятам аз

# 2
  • Мнения: 7 091
Да ти кажа ти какво смяташ да му даваш и то какво ще яде са две различни неща  Laughing
Според мен предлагай и сладко, и солено. Детето само ще покаже кое му допада повече. И аз съм почитател на солените закуски, както и баща му, но малкия най-обича палачинки, гофрети , бисквити с мляко и т.н. сутрин.
Ще се оправите, не го мисли от сега Simple Smile Само имай предвид, че децата колкото и да са малки са си индивиди със собствено мнение по въпроса  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 491
Не мисля, че имат изявени пристрастия към сладки или солени закуски. Обичат палачинки и гофрети - както със сироп, така и с масло или сирене "Филаделфия". Малкият даже обожава комбинацията палачинка или гофрета с кетчуп (не знам друг да яде така. Rolling Eyes). И двамата обичат бегъл с масло или сирене "Филаделфия", и това им е една от редовните закуски. Но определено не си падат по разни конфитюри и сладка - това е яккккккк, гадост.  Това обаче не важи за течния шоколад, който ако случайно се намери у дома, се оказва предпочитаното нещо за мазане.
Като цяло не ми се струва, че децата тук биват приучавани само към сладки, или само към солени закуски.

# 4
  • Мнения: 4 629
Всеки яде каквото му е вкусно - няма общо правило, че на закуска се яде сладко или солено. Сина ми за закуска яде: препечени филийки, плодове, яйца, мюсли,филийки със сладко,палачинки, пържени филийки. Сандвичи яде за обяд, но ако си поиска на закуска бих му направила  Peace

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
малкото 3акусва каша ( 3а сега), а3 сьм на плодове и кисело мляко с мюсли до обяд.....

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз съм лоша и сладко не давам Simple SmileЗакусва овесени ядки с плодове, грис със сирене, много кисело мляко с малка бисквита(т.е. закуската киселее), понякога давам и сандвич с яйце и сирене!Мъжа ми яде много сладко, но на детето не бих дала в скоро време.Докато хапва от изброените по-горе неща ще съм супер доволна.

# 7
  • Мнения: 253
Алекс обикновено яде cereal, но понякога и препечена филийка. Малкото за сега яде каша за закуска. Като порасне ще видим, ама като се научи на сладко от сега, после newsm78
Всъщност като се замисля нещата който човек може да предложи на детето за закуска без да  прекарва 1 час в кухнята да ги приготвя са именно сладките неща.
За мен е важно децата да се хранят балансирано, но освен да предлагам разнообразие, да бъда за пример и да не стимулирам вредни навици, повече не мога да направя.
Важно е също и да се уважават предпочитанията и вкусовете на децата.... Та и ние самите възрастни не ядем всички еднакво...!

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ядем и сладко и солено, зависи какво измисля да приготвя и колко време имам.
Баткото яде сандвичи със салам или с пастет. Ако вечерта сме яли пица, задължително се пазят няколко парчета за закуска. По същия начин процедираме, ако съм готвила пиле с индийски сос. Аз определено не мога да започна деня с такава манджа  Sick Поне веднъж седмично им правя палачинки, а от как ме открехнаха на една мая и мекици със сирене  Mr. Green И двете ги хапваме с конфитюр, само татито ги обича с cottage cheese. Бързата закуска е шоколадов сириел  Rolling Eyes
Малката започва деня с четвърт литър натурално прясно мляко, само леко го претоплям. После за закуска може да хапне сандвич като брат си или каша, оризена, пшеничена или овесена, купувам само такива без захар, но добавям плодове и съответно на вкус сладнеят. Понякога закусваме плод и тост или бисквитки. Ако излизам рано сутринта, по пътя я храня с купешко плодово пюре. И тя като брат си е фен на палачинките и мекиците. Палачинките и ги навивам с мармалад, а мекиците ги топи в мармалада, но я целнала мармалада я не, ритуала е важен  Laughing

# 9
  • Мнения: 907
Малкият даже обожава комбинацията палачинка или гофрета с кетчуп (не знам друг да яде така. Rolling Eyes).

 Joy Ами моят син - и аз се чудих онзи ден като ми каза, че гофрета (домашно правена със захар в тестото) с конфитюр му е гадна, но с лютеница е най-вкусното нещо на света.  hahaha Палачинката по-бива и аз така я ям с лютеница, ама поне не е сладка.

Иначе и аз не си представям как на празен стомах сутрин ще се наблъскаш с шоколад и конфитюр. Аз получавам киселини от такава закуска.  Sick Виж след нещо солено, по-може. Синът ми яде cornflakes за съжаление (тъй като са доста сладки), но редовно му устрoйвам номера да "няма" и тогава хапва и филия със сирене.

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 11:25 от MegiX

# 10
  • Мнения: 1 581
Още не се е открехнал за full english breakfast  Laughing  Но покрай баща си, очаквам всеки момент. Аз манджа за закуска не ям, хеле пък боб  ooooh!
Стандартно закусва овесена каша, мюсли, бран флейкс, бисквити и подобни. Често правя макарони, палачинки, милинки, по-рядко баница, домашна юфка, пържени филийки с яйца. Понякога яде филия със сирене за мазане или пастет, или пък препечени сандвичи с кашкавал или яйца и сирене.
Когато е сладко, гледам да е подсладено с мед, конфитюри много не яде, а течен шоколад - мнооого рядко. Пие мляко или сок на закуска, има случаи, когато не е гладен и само с това си остава.

# 11
  • Мнения: 5 462
Дайте рецепти за тези каши за които говорите ?Солени ли са ?
А в Италия наистина никога няма да видиш някой да маже филии или поне много рядко.Обикновено закусват по бабешки ( примерно бисквити с мляко много често , разни кремчета за децата от тия купешките ...или кексчета , кифлички и др. неща все сладки..Само като си помисля и направо почва да ми се догадва честно.Аз като си помисля кви хубави колбаси имат, да са чудиш що все топят бисквити в мляко ами не си хапнат една филийка с коппа примерно .Като бях там и като ме видяха какви закуски си правя направо щяха да паднат от коня.Дори и понякога да хапват препечени филийки никога не ги мажат с кр. масло (там поне аз не видях да използват кр. масло ) .Много странно ми се стори.Аз не мога да се почуствам сита ако не си хапна нещо на филийка , две .Незнам тия хора как успяват да се нахранят с бисквити и т.н.

# 12
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Мъжът ми, който си е чист бг закусва винаги и само сладко Rolling Eyes Rolling Eyes...за солено не може и да става дума, а аз винаги солено, по и принцип не си падам по сладкото. На детенце давам винаги солено - сандвич с кашкавал или филенце, той е изключителен любител на месото, но сега като бяхме на почивка ходиха на закуска по мъжки, а аз поспивах  Heart Eyes- еми всичките пъти детенце е яло кроасани с шоколад или филии със сладко  Thinkingи като отидох и аз така се зарадва на сандвича с филенце Hug...и така с нашите закуски.

Аз даже и палачинките за мен си ги правя с пълнеж от сирене или някои колбасче.... Laughing

Поздрави,
dezita  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 390
Не закусва - в смисъл закуската е АМ и до обяд само на плодове я кара...
Сладко в никаква форма не предлагам

# 14
  • Мнения: 1 909
Ах, питайте мен за закуски... Sad Моя младеж Сашо е толкова труден, че понякога изобщо не успявам да го накарам да закуси, ако не си хареса нищо от това което предлагам.

Попара и филия със сирене още не съм успяла да го убедя да опита.

И аз тук все още се чудя на навика им да закусват тост с конфитюр, но  Сашо по конфитюр не си пада, освен в един особен вид бисквити. Понякога обаче хапва филийка с мед. Иначе всеки ден си измисля различно нещо - чаша мляко със или без какао (като трябва да има избор на какао), кисело мляко с или без плодове (избор на плодове, със сламка или без), гризина (избор на гризина) с мед, и естествено... сереали - най-много си пада по натурални овесени ядки, но и тях ги сменя - шоколадови (много рядко, само ако има истински парченца шоколад) или с плодове (като избира повече плодовете). Тези дни е на бисквити с конфитюр, но и там трябва да има избор. Ако имате още идеи за закуски казвайте, че вече съм се изчерпала... smile3515

Общи условия

Активация на акаунт