Минерална мазилка

  • 24 332
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 934
Сега ме мъчи този въпрос....
Видях я в един коридор и определено ми хареса. Мъжът ми предлага и в коридора да сложим латекс...Аз нещо се запънах.... Rolling Eyes
Казвайте сега и давайте съвети... Чух, че никак не била евтина също така. Как се поддържа?

# 1
  • Мнения: 2 013
Не мога да ти отговоря, но бих искала да знам и аз. И, ако някой има снимки, да пусне, плс..

# 2
  • София
  • Мнения: 1 320
Ние вкъщи и 2-та етажа са ни с минерална мазилка. На мен лично ми харесва. Имат доста добра цветова гама, въпреки, че не е много разнообразна. Цените варират от 34 до 38 лв, това поне беше преди 1 година.

# 3
  • Мнения: 934
Цените варират от 34 до 38 лв, това поне беше преди 1 година.

Това на кв.м. ли?
а майсторите колко горе-долу взимат за поставянето?

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Вчера гледахме каталози за минерална мазилка във Враца
На едното място беше около 56 лв за 8 кв. м по-едра и същата цена за 10 кв. м по-ситна.
В друга магазин на различна фирма беше под 50 лв за 8 кв. м.
Моят мъж иска да слагаме такава в коридора, но на мен лично не ми харесаха "разцветките".
Утре ще се поразходим из Практикер- дано там ми хареса нещо.
Ако някой има снимки на поставена мин. мазилка,  моля да ги постне да ги видим

# 5
  • Мнения: 1 190
Ние имаме такава на терасата в оранжевата гама.
Аз съм много доволна, обаче е доста скъпичко, а майстора колко взе ... честно не помня.
Имам и снимки, обаче трябва да ги изровя Grinning

п.п. Виждала съм и в коридор, обаче за там нещо не ми се връзва ooooh!, нашият например е с ламперия Peace

# 6
  • Мнения: 2 531
Имам такава от 7 години на терасата! За вънка е супер - издържа на атмосф. влияния, но не мисля че е за вътре! Първо- много е твърда и дере при допир- децата са се жулили! Второ - все пак не е равно и гладко и задържа прах , - навън - няма проблеми с маркуча си я мия, но вътре не виждам как ще се почисти!
Защо не помислите за друг вид декоративна мазилка, която да може да се чисти?

# 7
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Имам такава мазилка в коридора и съм много доволна.Много е издържлива,почиства се лесно- с мокра кърпа,а и не е чак толкова твърда,леко грапава е,и аз имам малко дете -не се е драл на нея.Да ти кажа честно ,в сравнение с латекса ,мин. мазилка ми се струва по-добрия вариант за коридора защото ,колкото и да се опираш на нея няма да стане на пръсти. Нашата е слагана преди 3 години и си е като чисто нова,докато латекса в стаите(които са мазани по същото време) е направо кошмарен.

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 07:53 от Andrea

# 8
  • Мнения: 3 339
Имам такава мазилка в коридора и съм много доволна.Много е издържлива,почиства се лесно- с мокра кърпа,а и не е чак толкова твърда,леко грапава е,и аз имам малко дете -не се е драл на нея.Да ти кажа честно ,в сравнение с латекса ,мин. мазилка ми се струва по-добрия вариант за коридора защото ,колкото и да се опираш на нея няма да стане на пръсти. Нашата е слагана преди 3 години и си е като чисто нова,докато латекса в стаите(които са мазани по същото време) е направо кошмарен.

Съгласна.
Практично и красиво.
Това е сигурно единственото нещо в три-четиригодишното ни жилище, което изглежда по същия начин, както в деня, когато се нанесохме. Всичко останало носи белезите на набезите на малчуганите ми ooooh!

Латекс не бих си сложила в коридора за нищо на света Naughty
Всъщност бих сложила при наличието на някой доброволец, който да го боядисва наново веднъж месечно Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 113
И ние сме с минерална мазилка в коридора, вече 6-та година. Доволна съм.  Имам една-две снимки правени в коридора, но са от телефон и почти нищо не може да се види от мазилката.

# 10
  • Мнения: 8 917
На мен не ми харесва Peace Най-вече това, че е грапава и според мен с времето събира прах, колкото и добре да се почиства. Бих заложила на други варианти Peace

# 11
  • Wonderland
  • Мнения: 702
На мен не ми харесва Peace Най-вече това, че е грапава и според мен с времето събира прах, колкото и добре да се почиства. Бих заложила на други варианти Peace
Всъщност въобще не събира прах Naughty.

# 12
  • Мнения: 3 339
На мен не ми харесва Peace Най-вече това, че е грапава и според мен с времето събира прах, колкото и добре да се почиства. Бих заложила на други варианти Peace
Всъщност въобще не събира прах Naughty.

И аз досега ходих да се взирам къде може да се е събрал тоя прах... newsm78
Ами не видях... честно...
А старателно се взирах, даже я помирисах дали не мирише на прах...
Установих - не мирише Joy

# 13
  • Мнения: 8 917
На мен не ми харесва Peace Най-вече това, че е грапава и според мен с времето събира прах, колкото и добре да се почиства. Бих заложила на други варианти Peace
Всъщност въобще не събира прах Naughty.

Може Peace Нямам у дома такава и не мога да се изкажа със 100%-ва сигурност, че събира прах -така ми се струва. Все пак не ми харесва честно казано - има доста други идеи за стена - напр.дялън камък и мебели от ковано желязо например...много зависи Wink

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ние си сложихме релефна мазилка в целия апартамент, също е много оригинална, леко грапава, плюсът спрямо минералната е, че като чета цените е доста по-евтина - около 2-3 лева за квадратен метър, и можете да си я направите сами, не е трудно. Освен това има огромно цветово разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт