имуностимулантите - забранени за деца?

  • 20 812
  • 150
  •   1
Отговори
От един близък приятел, лекар в Норвегия, разбрах, че там имуностимуланти не се дават на деца. Смята се, че е много погрешно да се намесваш в имунната система на децата, особено в период, в който тя се изгражда. Смятало се също, че ако децата не боледуват като малки, ще боледуват по-нежко като възрастни
Това доста ме притесни, тъй като аз редовно си давам на моето детенце /3 години/. Какво ще кажат компетентните потребители по въпроса?

# 1
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз давам,пролет и есен!незнам дали е позволено или не,правилно или неправилно определено по-малко боледуваме в тези сезони,а това е важно за мен.Всяко нещто има за и против въпроса е ти да решиш кое е правилно.

# 2
  • Мнения: 114
Ами за много неща така става .Колкото до имуностимулантите според нашите лекари са по-добре от антибиотици .Аз давам на детето си .До 1.9 не е пило нищо такова с тръгването на ясла се скъса да пие антибиотици -започнах с имуностимулантите и при нас за сега имат ефект(пу-пу).

# 3
  • Мнения: 1 858
Ами виж от двете злини винаги се избира по-малката. Въпреки, че аз вече не давам синтетични имунстимулатори на детето си.

# 4
  • Мнения: 14 654
Смята се, че е много погрешно да се намесваш в имунната система на децата, особено в период, в който тя се изгражда.

ха, добро утро!
и аз смятам така, макар да не съм от "компетентните" ( в смисъл, че нямам медицинско образование)
и защо смятате, че ако не давате имуностимулатори, задължително ще давате антнибиотици?
никак не е задължително

# 5
  • Мнения: 1 883
На мен също няколко педиатри са ми казвали , че не се дава нищо имуностимулиращо до 3г , просто нямало какво да стимулираш . Hug

# 6
  • Мнения: 6 461
Точно преди няколко дена и аз това се запитах.Защо ги даваме след  като децата сега си изграждат имунната система.Ама си викам то ако не трябваше нямаше да се препоръчват от лекарите

# 7
  • Мнения: 619
Хм,детето сега е с кашлица и тъкмо се чудех дали да не му дам имуностимуланти и видях темата,така,че ще изчакам...

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Имуностимуланти не давам без консултация с лекар.

А в Норвегия ми е интересно дали ги ваксинират в такъв случай

# 9
  • Мнения: 2 529
Смятало се също, че ако децата не боледуват като малки, ще боледуват по-нежко като възрастни

Аз имуностимуланти не съм давала и нямам отношение към тях, защото синът ми на 2г и 4 м до момента не е боледувал от абсолютно нищо и си го гледам вкъщи, но какво значи това, което съм цитирала.  Crossing Arms Като не боледува детето ми сега, трябва насила ли да го разболявам, за да не боледува тежко като възрастен?  Sick

# 10
  • Мнения: 3 042
Смята се, че е много погрешно да се намесваш в имунната система на децата, особено в период, в който тя се изгражда.

Именно по тази причина двама български педиатри ме посъветваха да не давам на малкият никакви имуностимулатори поне до 3г възраст.

# 11
  • Мнения: 1 655
И аз съм на мнение, че имуностимулаторите не са най-подходящото нещо за децата ни. Знам, че е трудно когато си се завъртял в кръговрата от антибиотици и се хващат като удавник за сламка за т.нар имуностимулатори, но има и други начини за излизане от омагьосания кръг. Има вече доста доказателства на тезата, че човек който като дете е преболедувал много болести, вкл. варицела, рубеола... имунната му система е така тренирана, че не допуска в по-късна възраст развитие на сериозни болести като рак, диабет...

# 12
  • Мнения: 277
А сиропчетата с витамини смятат ли се за имуностимулатори?!  Thinking

# 13
  • Мнения: 3 042
А сиропчетата с витамини смятат ли се за имуностимулатори?!  Thinking

Витамините са едно, имуностимулаторите друго.

Аз витамини на малкият давам, защото той сурови плодове и зеленчуци почти не яде.

# 14
  • Мнения: 114
Знам, че е трудно когато си се завъртял в кръговрата от антибиотици и се хващат като удавник за сламка за т.нар имуностимулатори, но има и други начини за излизане от омагьосания кръг. Има вече доста доказателства на тезата, че човек който като дете е преболедувал много болести, вкл. варицела, рубеола... имунната му система е така тренирана, че не допуска в по-късна възраст развитие на сериозни болести като рак, диабет...
Ами не съм съгласна .И не смятам че трябва да се разболяват децата за да са здрави като големи ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт