Ранитидин и бременност?

  • 8 152
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте,искам да попитам нещичо,което много ме тревожи !Аз съм във втория месец и почти непрекъснато повръщам да не навлизам в подробности, но ако не сутринта то вечерта............та спокойните дни са рядкост,споделих с гинеколожката и тя ми препоръча ранитидин всеки път като ми стане лошо,но мен ме притеснява защото майка ми го пиеше за язва на стомаха,та сега не смея да си го купя и предпочитам да повръщам от колкото да навредя на бебчо с някое хапче!

# 1
  • Мнения: 3 356
Защо  не пробваш с Деган?

# 2
  • Мнения: 107
Той е напълно безопасен ,така ли,защото аз съм само във втората седмица Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 271
В никакъв случай Ranitidin или Quamatel!Сериозно увреждат плода!!!
Позната пиеше без да знае за бременността си и се разви само едната мозъчна половина на бебето.Наложи се да прави аборт.

Да, Degan е по-добрия вариянт!

# 4
  • Мнения: 304
Да наистина ранитидина е много силен-на мен доктора ми изписа фамотидин-но на листовката пише да не се пие от бременни и кърмачки-и аз разбира се не го пиех. На мен ми го изписа заради киселините, не съм имала проблеми в началото. Ще се справиш и без такива "помощни"средства-така, че според мен не пий нищо!
Лека бременост!!! Peace

# 5
  • Мнения: 667
И аз съм пила Ранитин  за язва /не по време на бременността/. При повръщане са ми изписвали Церукал или Деган /пак не по време на бременност/.
Консултирай се с друг лекар за вида на лекарството, напр. личния доктор.
Трябва да вземеш мерки да ограничиш повръщането - може да се обезводниш и да стигнеш до болница. Аз лежах с едно момиче в патологията също с повръщане и мисля, че беше на Деган, но вече не помня.
Може да си помогнеш като хапваш на често и по малко. Сутрин, още преди да станеш хапваш 1-2 обикновени бисквитки /приготвяш си ги от вечерта/.

# 6
  • Мнения: 13 804
Здравей.
Аз имам същите стомашни проблеми защото съм и с гастрит, рефлукс и проблеми след лечение на хеликобактер пилори. На мен гинеколожката ми каза същите глупости да пия Ранитиди. Ние обаче веднага се консултирахме със специалист. Доктора беше катерогиречен че Ранитидина не се пие по време на бременност или поне не първите 8 месеца, когато влияе пряко на плода.
 Деган е лекарството което може да се пие, но повярвай ми не мен помогна вообще. Отслабнах с 6 колиграма първите 3 месеца, дори лежах на два пъти в болницата с обезводняване, повръщах по 6-7 пъти на ден първите 5 месеца, сега ги свалих до 2-3 пъти на седмица. Така че не всеки намира лек от гадененто. Съветвам те да търсиш свои варианти за смекчаване на гадененто- солети, цедени лимони, обикновенни биквити, газирана вода и прочие.
Въоръжи се с търпение и гледай с усмивка напред. Трудно е , но не невъзможно.
Поздрави и леко бременеене.

# 7
  • Мнения: 307
 Ранитидина се използва за лечение на язва, гастрит.
Не трябва да се взема при бременност и кърмене.
В повечето случаи гаденето изчезва след първото тримесечие.

# 8
  • Мнения: 107
Ох, момичета същото си мислех и аз ,но си мисля още да сменя и тази гинеколожка,а дали има вероятност да не ми даде всички изследвания и документи ,защото освен всичко ми взема и 52 лв за първоначалните изследвания,които прочетох че се поемат от здравната каса,не че имат значение парите когато става дума за такова хубаво нещо ,но...........!

# 9
  • Мнения: 959
Ранитидина се използва за лечение на язва, гастрит.
Не трябва да се взема при бременност и кърмене.
В повечето случаи гаденето изчезва след първото тримесечие.

 Peace

# 10
  • Мнения: 397
...но си мисля още да сменя и тази гинеколожка,а дали има вероятност да не ми даде всички изследвания и документи ,защото освен всичко ми взема и 52 лв за първоначалните изследвания,които прочетох че се поемат от здравната каса,не че имат значение парите когато става дума за такова хубаво нещо ,но...........!
Аз бих я сменила на часа!!! В правото си да я смениш, ако желаеш, а пък още повече, че си й плащала....!
По темата - аз страдам от гастрит и за него пия Ранитидин, който ми беше забранен от гинеколога ми по време на бременността ми! Така, че съветът ми е да си смениш гинеколога!!!

# 11
  • Мнения: 3 089
ранитидин може да се пие рядко при сериозни гастритни/язвени болки. аз имах такива с предната бременност и питах доки, която каза, че лекарството спадало към Б-медикаментите (мей Б беше буквата), т.е. лекарства, които са твръдо опасни за плода, но ако не се приемат, това може да доведе до по-големи опасности. аз го пих 2 пъти само точно за гастритни кризи. за повръщане/гадене не мисля, че е удачно.

# 12
  • Мнения: 523
ранитидин може да се пие рядко при сериозни гастритни/язвени болки. аз имах такива с предната бременност и питах доки, която каза, че лекарството спадало към Б-медикаментите (мей Б беше буквата), т.е. лекарства, които са твръдо опасни за плода, но ако не се приемат, това може да доведе до по-големи опасности. аз го пих 2 пъти само точно за гастритни кризи. за повръщане/гадене не мисля, че е удачно.
абсолютно съм съгласна, и деган също знам че не може Naughty
аз карах на талцид, стопацид и ябълки:) златна превъзходна:)

# 13
  • Мнения: 1 467
И аз имах голяма вътрешна борба дали да започна да пия нещо или не, но просто се отказах от хапчета. Ужасно е трудно и те разбирам много добре, но ще мине, просто въпрос на време. После няма да съжаляваш. По-добре така, отколкото да направиш нещо, за което не си сигурна и после да имаш угризения.
Стискам палци!

# 14
  • Мнения: 1 353
И аз бях много зле и рядко пиех нещо. Пиела съм Деган за подтискането на гаденето, не че помагаше особено, но има някакъв ефект.

Общи условия

Активация на акаунт