Конвекторна печка или маслен радиатор?

  • 15 436
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Какво да избера за отопление newsm78 От вчера умуваме вкъщи...Радиаторите били по-икономични, но се нагрявали цялостно, което с малко дете в къщата може би не е удачно решение ConfusedКонвекторите пък само издухват навън сгорешен въздух, без самите те да се нагряват, но пък дърпали повечко ток Sad
Някой с опит да се включи?

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Вентилаторните конвектори не черпят повече ток, това е заблуда. Ако са си оборудвани с терморегулатор /има даже и със седмично програмиране/,  те си работят на възможно най-икономичен режим, за да поддържат температурата. Имат едно съществено предимство - топлоотдаването започва веднага след включване, т.е. - ще затоплят далеч по-бързо.

# 2
  • Мнения: 8 505
Конвекторните печки имат опция и да не духат.Хабят 2КВ (само някои-3) на най-силната степен,колкото и радиаторите.Останалото ДЕ Ваня го е написала.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Извинявам се, че се намесвам не точно по темата, ама някой може ли с думи прости да обясни какво значи конвектор?
Купихме такава печка, ама и момата в Технополис не можа да даде задоволително обяснение.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
и момата в Технополис не можа да даде задоволително обяснение.

Те момите в Технополис май не са особено в час, защото мене точно там ме "светнаха", че конвекторите не били икономични Confused

А марка ще препоръчате ли?

# 5
  • Мнения: 4 978
Какво да избера за отопление ....

Климатик - казват, че е най-икономичен.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не случайно съм изброила възможните опции още в заглавието Rolling EyesТова, в случай, че след малко някой ми препоръча камина Laughing

# 7
  • Мнения: 8 505
Нашата е такава,с малка разлика:

Има възможност да се постави на стената или да е подвижна,с крачета (без колелца).Разликата е,че над надписа има още една решетка.Изобщо не твърдя,че е най-добрата,но върши чудесна работа.

# 8
  • Мнения: 7 474
Ние имаме френски от Технополис в детс. стая. Много сме доволни, загрява за минути и си го настройваш на каква темп. да поддържа. Икономичен е  Peace
Ето ти сайта да ги видиш http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=39&f=3816


# 9
  • Мнения: 1 047
Имаме маслен радиатор в къщи.Нагрява се цялостно,но не можеш да се изгориш на него.Подвижен е и лятото го махаме за да не ни пречи в стаята.Ползваме го за да сушим дрехи върху него.С една дума съм доволен.
Конвектор сме имали само от онези малките духалки.За другите не мога да изразя мнение. Затоплят по-бързо,но това е предпоставка за образуване на конденз.Въртят прахоляка в помещението по-добре,което е недостатък.Виждал съм конвектори монтирани на стената и тя беше доста изцапана от потока на въздуха.
Аз предпочитам маслен радиатор.

# 10
  • Мнения: 2 332
Ние имаме френски от Технополис в детс. стая. Много сме доволни, загрява за минути и си го настройваш на каква темп. да поддържа. Икономичен е  Peace
Ето ти сайта да ги видиш http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=39&f=3816




И ние се отопляваме с такива в къщи. С две думи - доволна съм; а това че маслените радиатори са по-икономични от конвекторните такива е абсолютна смешка!  Sunglasses

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 133
И пред мен стои този въпрос, засега си караме на стария маслен радиатор, но вероятно новите уреди са по-икономични. Няма опасност от изгаряне, е, разбира се, трябва да се наблюдава; също суша разни неща отгоре му  Embarassed В офиса имахме конвекторни печки, които опушиха стените заради праха, който издухват. Разбира се, зависи от марка и мощност, но тези печки не топлеха много. Радиаторът, затопли ли се, наистина топли, а и след изключването си поддържа някаква топлина известно време. Нашият обаче затопля стаята за 10 минути, което може и да е проблем, защото е доста стар (над 10-годишен).
Успех с избора, belinda, и кажи на какво сте се спряли!

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Ние имаме френски от Технополис в детс. стая. Много сме доволни, загрява за минути и си го настройваш на каква темп. да поддържа. Икономичен е  Peace
Ето ти сайта да ги видиш http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=39&f=3816




Нашата е точно от тези, но не мога да дам отзиви, защото сега я купихме и още не е пускана.

# 13
  • София
  • Мнения: 498
"Имаме маслен радиатор в къщи.Нагрява се цялостно,но не можеш да се изгориш на него.Подвижен е и лятото го махаме за да не ни пречи в стаята.Ползваме го за да сушим дрехи върху него.С една дума съм доволен.
Конвектор сме имали само от онези малките духалки.За другите не мога да изразя мнение"

Подкрепям горното. Имам на вилата 1 маслен радиатор и 3 духалки . Предпочитам радиатора, но ако трябва скоростно да се затопли някое помещение духалките са идеални...

# 14
  • Мнения: 14
Само да уточня, че конвектора и "духалката" са две различни неща. Ние сме доволни от конвектора.

Общи условия

Активация на акаунт