На 6 месеца 4 хранения?

  • 1 184
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Вики май иска да мине на 4 хранения. Днес си пропусна храненето в 6.30 и направо се събуди в 8 часа. И сега ако иска да мине на 4 хранения кога да я давам тази попара и да я давам ли изобщо? Аз държа сутрин и вечер да си пие АМ.  Да увелича ли грамажа на другите хранения? Ние сме около 9 кг. Яде по 180 мл мляко и по 160 гр. пюре. Не е ли малка за 4 хранения - по книгите е от 9-10 месец?

# 1
  • Мнения: 4 978
И ние сме от 6-тия месец на 4 хранения.
Аз попара въведох едва в 8-ми месец и давам само от време на време, защото и без нея сме в горната граница на теглото.
Ако 180 мл. са вода+АМ общо е ок.

# 2
  • Мнения: 344
Елена премина на 4 хранения малко преди да навърши 6 месеца. Попарата я въведох през седмия месец, когато вече беше отказала да пие АМ в чист вид.

# 3
  • Мнения: 702
На вашата възраст преминахме на  четири хранения. Попара започнах да давам в началото на този месец, защото преди това не искаше да я яде. Сутрин за закуска пиеше АМ+бисквита "Закуска". Може да продължиш да даваш сутрин АМ или да редуваш за разнообразие с попара.

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 464
И аз да се запиша. Сина ми мина на 4 хранения още когато беше на3,5 месеца.Тогава не знаех какво да правя.Консултирах се с периатърката и нямаше проблем.По принцип не е от ящните деца, но ето вече е на 4,5 години и е едно здраво и живо детенце. Peace

# 5
  • Мнения: 5 103
Ние също вече сме на 4 хранения, много рядко са 5 .

# 6
  • Мнения: 98
Ние сме на 4 хранения от 5 месец.Не съм увеличавала дори грамажа.

# 7
  • София
  • Мнения: 663
от 3,5 месец сме на 4 храниния, без увеличаване на грамажа Hug

# 8
  • София, център
  • Мнения: 686
Спокойно и ние сме на 4 ри хранения , и то от края на 4ти месец!

Някъде някой беше писал: "К'во му е толкова хубавото на тая попара, та да я даваш?"
Ако искаш сиренето може да вмъкнеш в зеленчуковите пюрета, а чая може вместо водичка да си го пие между храненията! Аз бих си продължила сутрин и вечер с АМ...
А за грамажа, бебе само ще си ги увеличи когато намери за добре...при нас стана постепенно!

# 9
  • Мнения: 6 164
Всяко дете е индивидуално, не чете какво пише по книгите. Mr. Green Криси яде от 5-месечен понякога по 4, друг път по 5 пъти. По същата причина - става късно понякога, дори в 11 е ставал.  Crazy

# 10
  • Мнения: 6 461
Всяко дете е индивидуално, не чете какво пише по книгите. Mr. Green
И двете ми деца съм започнала да ги захранвам към края на шестия месец с попара и ваче като влязоха в седмия се облизваха сутрин на закуска над купичките с попарка Laughing

# 11
  • Варна
  • Мнения: 634
И ние сме на четири хранения от шестия месец,и аз в началото се притеснявах,обаче няма нищо страшно.Наддава си добре,и той изпуска това първото хранене,закусва към 10.

# 12
  • Мнения: 3 042
Давай си сутрин и вечер мляко, на обяд зел .пюре /ако си захранила с месо и месно/, след обяд каша или каквото обикновенно си яде бебето. Може и без попара.
А за грамажа бебето само ще покаже ако има нужда от още.

# 13
  • Мнения: 7 803
Давай си сутрин и вечер мляко, на обяд зел .пюре /ако си захранила с месо и месно/, след обяд каша или каквото обикновенно си яде бебето. Може и без попара.
А за грамажа бебето само ще покаже ако има нужда от още.
Peace

# 14
  • Мнения: 6 390
Вики май иска да мине на 4 хранения. Днес си пропусна храненето в 6.30 и направо се събуди в 8 часа. И сега ако иска да мине на 4 хранения кога да я давам тази попара и да я давам ли изобщо? Аз държа сутрин и вечер да си пие АМ.  Да увелича ли грамажа на другите хранения? Ние сме около 9 кг. Яде по 180 мл мляко и по 160 гр. пюре. Не е ли малка за 4 хранения - по книгите е от 9-10 месец?
щом е игрива, и всичко е ок, не й е малко  Wink
Моята дъщеря на годинка направи 10кг - няма място за притеснение  Wink

Общи условия

Активация на акаунт