СНБМ - инициативи свързани с бременността, &#

  • 24 685
  • 665
  •   1
Отговори
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Честита регистрация на
СДРУЖЕНИЕ "НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ МАЙКИ"

Това ни е новата тема. Дано да си я напълним само с градивни предложения, да са минимизирани оплакванията и нека постигаме успех след успех!

Старите теми

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106880.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105827.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108840.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110871.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101038.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114936.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121427.0




Момичета, искам да ви съобщя прекрасната новина,че най-сетне имаме регистрирано сдружение newsm44 newsm44 newsm44

Искам да се почерпим по случая beer cheers beer Wine Glass Drunk Popcorn cook cook Tada newsm38 bg

Време е да се мисли за сайта, логото и за банковата сметка и новите членове - за бланка за членство.

ІІ. Цели на Сдружението и средства, за тяхното постигане:

Член 5 - цели на Сдружението

Целите на сдружението са:

1. Да подпомага изготвянето и провеждането на национална стратегия за преодоляване на демографската криза в България;
2. Да инициира обществени дебати и да създава и участва в диалог с институциите във връзка с проблемите на бременността, раждането и отглеждането на деца в България;
3. Да подпомага подобряването на законодателството посредством участие в изготвянето на изменения в нормативните актове, свързани със социалната и здравна политика на Държавата;
4. Да осъществява връзка между гражданското общество и институциите в страната по отношение на проблемите, свързани с бременността, раждането и отглеждането на деца в България;
5. Да предлага независима експертна оценка за състоянието на проблемите, свързани с бременността, раждането и отглеждането на деца в България;

Член 6 – средства за постигане на целите

За постигане на тези цели Сдружението:

1. осъществява различни изследователски програми и инициативи по проблемите на демографската криза в България;
2.  участвува в проекти и дейности, организирани от други български, чуждестранни и международни организации съобразно целите си;
3. осъществява контакти с организации от други държави по повод събиране и усвояване на информация за добрите практики в социалната и здравна политика на страните от ЕС;
4. прави предложения за промени на съществуващото законодателство и подзаконовата уредба, свързани с бременността, раждането и отглеждането на деца в България;
5. организира дискусии, семинари, срещи, кръгли маси и др.;
6. организира и провежда собствени и по поръчка социологически проучвания и експертни оценки;
7. привлича изявени експерти, специалисти и личности от страната и чужбина за подпомагане на дейността на Сдружението и на други български организации със сходни цели;


Всички желаещи да станат членове са добре дошли  bouquet

Проект на бланка на Молба/ Заявление за членство (още не е окончателна)

 № .......... , дата .................                        Одобрил:
                                                                                                         Председател - Х.Пендичева

                       
                       До Председателя
                                                                                        На Сдружение  „Настоящи и бъдещи майки”
                                                                                        Гр.  София


                                                                     Заявление
                                  за членство в Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”         
От ...
                                                       /имената по паспорт/
ЕГН:                        Е-mail:
Адрес:
Телефони за връзка:
Професия:
Образование /средно, средно специално, висше/:
Специалност:
Участие в други неправителствени организации и ако отговора е ДА, в кои организации:

Госпожо председател,
Моля да бъда приет(а) за член на Сдружение „Настоящи и бъдещи майки”.
Желая приносът ми към дейността на Сдружението да бъде при изпълнението на следните задачи / посочете поне една от задачите/ :
1.   Административни задачи /писане на всякакъв вид документация, свързана с постигането на целите на Сдружението/.
2.   Информационни задачи:
-   събиране на всякакъв род медийна информация, касаеща целите на Сдружението, както и на публикации, свързани с изявите на Сдружението;
-    търсене на информация относно работата и инициативи на институциите, засягащи Сдружението.
3.   Поддържане на архив.
4.   Социологически проучвания.
5.   Връзки с медиите /изпращане на прес-съобщения/.
6.   Осъществянане на контакт с институции.
7.   Участие в интервюта по въпросите, касаещи дейността на Сдружението.
8.   Организация /организиране на дискусии, семинари, кръгли маси, протести, пресконференции, конфепренции и др./;
9.   Поддръжка на уеб сайта на Сдружението.
10.   Координиране на рекламната и издателска дейност, извършвана от Сдружението.


Декларирам, че данните ми са доброволно предоставени на Сдружението и при тяхна промяна по време на членството ми, се задължавам да уведомя Председателя на Сдружението своевременно.
    Декларирам, че съм запознат(а) с Устава на сдружение „Настоящи и бъдещи майки”и съм съгласен(на) с всички точки от него.
Надявам се, че молбата ми ще бъде удовлетворена.

Дата:                     С уважение:



Момичета трябва да се избере лого. Затова пускам вариантите. Моля всеки съпричастен към целите на сдружението да гласува в първия си пост, ако не го е направил вече. Гласува се за номер, без значение ляво или дясно.
Възможно е да има малка промяна след като се спрем на конкретен вариант - например за номер едно надписа да се напише по часовниковата стрелка и отгоре НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ, а отдолу обратно на часовниковата стрелка МАЙКИ, да се промени шрифта.

Моля оттук нататък да гласувате само на този линк (редакция от 08.10.2006г. 14:46h)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132373.msg2489494#msg2489494





резултатите до момента са:


1. BgViki - 4
2. mishlentze - 4
3. kleo 80 - 1
4. Evelyna - 1
5. Коала   -  1
6. adara   -  4   
7. dollyeta   - 1
8. deshtovidi  - 1
9. letia6tata_krava  - 4   
10. boomerang - 4
11. Салай - 4
12. Писна ми - 4
13. Lss - 1
14. Инето - 4
15. Nasinda - 1
16. doniboni - 1
17. tomase - 1
18. ivi2000 - 1
19. desykv - 1
20. nadiaeuro - 1
21. tzvety26 - 1
22. yanich - 4
23. Леда - 1
24. Aila - 1
Дотук:

За №1 са гласували 15 души
За №4 - 9 души


Ако съм пропуснала или объркала някой вот кажете да се коригирам  Simple Smile



Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 14:47 от tomase

# 1
  • Мнения: 1 000
Аз пуснах другата
Пуснала съм и на Реза на лични да ги закове

# 2
  • Мнения: 888
Гласувам за първия вариант за лого! Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
И аз съм за първия вариант!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 744
Гласувам за първия вариант!

# 5
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Моля, Мишленце или Клео да кажат докога се гласува за лого. А ако може и да се дадат синтезирани нещата за кръглата маса. Знаят ли всички пишещи материали, че се отлага за след изборите?

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 23:33 от tomase

# 6
  • София
  • Мнения: 5 604
Първи вариант

# 7
  • Мнения: 1 033
Честита регистрация  bouquet
Tomase, за логото може да пуснеш анкетка май newsm78
Иначе аз не се видях в изброените гласували, може би, защото бях гласувала за 2 броя. Затова свеждам избора си до: № 4.

# 8
  • Мнения: 698
Честито за регистрацията!!!  Hug

Гласувам за Вариант 1 за лого.  Peace

# 9
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Tomase, за логото може да пуснеш анкетка май newsm78
Иначе аз не се видях в изброените гласували, може би, защото бях гласувала за 2 броя. Затова свеждам избора си до: № 4.
Извинявам се за пропуска Peace
Ако кажете и анкета пускам, но в тази тема или отделно? На мен не ми пречи и така да ги броя, само някой да ме надзирава да не объркам сметките #Crazy

А в молбата за членство към задачите може ли да се добави:
11. Друг вид дейност (посочете каква)
Пак казвам само идея

# 10
  • Мнения: 3 336
Според мен трябва да се пусне анкета в клюкарника, защото така ще получим реална представа как изглежда бъдещия ни знак в очите на форумските майки, освен това каква е разликата дали тук се гласува или там, щом всеки има право на глас?

Вече пуснах темата там, ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132373.msg2489494#msg2489494

Смятам, че нищо не ни пречи да видим общественото мнение и после ще преценим дали да го използваме, щом има и против.

Мисля, че всяко от нас трябва да гласува и там, поне аз отивам да го направя.  Peace



Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 10:47 от mishlentze

# 11
  • София
  • Мнения: 12 202
  Първи вариант 1.

# 12
  • Мнения: 3 336

Момичета, моля ви оттук нататък само на линка, който съм дала да се гласува и който е гласувал тук, да кликне върху линка от предния ми постинги  да гласува и там Praynig

# 13
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета, сори, ама вчера тъкмо влезнах във форума и ми се скапа нета Rolling Eyes
Какво правим сега за утре с Роси?
Жени, супер е това за сметката, трябва да се задействаме и по този въпрос.
Tomase, мерси, че си пуснала темичката  bouquet
Кали, аз те питах, ама не знам дали си прочела, става въпрос за печата, можеш ли да питаш адвокатката каква е процедурата с печата?
За картотеката, аз ще говоря с Доли дали ще може да я поеме, защото в момента е зарита с работа.
А за молбите може и на общия мейл, но ще трябва печата да седи при мен тогава и като ги разписвам и да ги подпечатвам.
Също съм на мнение, че спонсорство не бива да присъства.
Относно заявлението за членство пращам формата, която Доли беше направила на общия мейл, моля да я погледнете. Кали на мен ми харесва как е оформена, предлагам да изглежда така и да допълним/променим с нещата които ти си написала, ако и другите са съгласни
desykv добре дошла пак. Нищо не пречи това, че си социален работник, напротив, само може да е от полза. А за членството, нека да направим банковата сметка и да оформим заявлението и те приемаме с отворени обятия Hug

# 14
  • Мнения: 3 336
Хриси, нямам абсолютно нищо  против да е бланката на Доли, просто съм я затрила, а доколкото виждам в общия мейл също я няма, затова си играх да направя тази форма. Направи корекциите, които сметнеш за необходимо в бланката на Доли Peace

За печата ще попитам днес, явно първо ще ни трябва той и после ще трябва да ходим за сметката, поне така е написала Жени, така че трябва тази седмица да го направим. Другото е, че според мен трябва да се направят 2 печата и да стоят в двама различни души, защото ако си заминала нанякъде няма как да се подпечатват документи.

Стандартен печат ли ще правим или нещо по-така? Лично аз смятам, чме един кръгъл печат ще ни свърши работа, просто да е изписано Сдружение `Настоящи и бъдещи майки`, без нищо друго. Всичко останало би трябвало да оскъпява. ще ритам и мъжа ми , той доста печати е правил.

Малко офф: Хриси, на отчетната среща си забрави кърпата за глава на Алекс върху количката на Галита, така че като се видим за печата и банковата сметка ме подсети предварително да ти я върна Wink

Според мен освен на общия, трябва да има и копие от молбата, пратено до личния ти мейл, Хриси, защото сме доста хората, които имаме достъп до общия мейл и може нещо да изтрием без да искаме, всичко се случва.

Общи условия

Активация на акаунт