Отново в отбора

  • 660
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 679
Роди се и втората ми дъщеричка и се завърнах в отбора на кърмачките. Дайте съвет сблъсках се с проблем в Шейново ми хранеха детето с адапте и малко се позадръстих.
Не знам как да определя проблема, който се появи -  около зърната ми се появиха твърди възли и ужасно ме боли, когато кърмя, а на бебка също виждам, че й е трудно да суче това личи и по факта, че с помпата трудно изцеждам само на ръка имам някакъв успех това запушване на канали ли е?  Другия проблем е нещо като ранички на върха на зърното това рагади ли са?

Започнах да пия лецитин, изцеждам 2-3 пъти на ден когато усещам тежест какво друго да предприема Cry

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито ти второ слънчице и уелкъм бек Hug
Много набързо - раничките на върха на зърното вероятно са признак, че бебето не поема зърното достатъчно навътре в устата. Знаеш лека за това - изключително внимание с поставянето (който е кърмил голямо кърмаче, е свикнал да не отдава голямо значение на позата и поставянето, но с новородено са страшно важни) и гледай бебето да е върху възглавница или подложка и да ти е удобно, така че да не се изплъзва надолу по време на кърменето.
Твърдите възли около зърната вероятно са запушвания на каналчета - може да използваш който метод за изцеждане ти е удобен и най-малко болезнен, за да се справиш с тях Grinning

# 2
  • Мнения: 4 242
Добре дошла отново и честита рожбица! Да сте живи и здрави!  bouquet Бързо справяне с проблемите ти пожелавам!
Няма да повтарям Хедра Grinning

# 3
  • Мнения: 8 459
Честито!Да сте живи и здрави и успешно кърмене!Дано нямате проблеми!

# 4
  • София
  • Мнения: 679
Много благодаря за бързия отговор от Хедра! newsm51 И с каката ми помагаше няколко пъти.  Hug
Въобще не се бях сетила, че бебето може да не поема достатъчно зърното. Още от тази вечер започвам да взимам мерки, че съм се заканила този път да си подобря рекорда по кърмене, а и се опитвам да накарам каката да пива кърма независимо как / днес имаше млечна супа Laughing/, че откакто я отбих ми се разболява доста често.

Благодаря за пожеланията момичета!

Между другото една акушерка в Шейново ми препоръча 15-20мин. преди кърмене да взимам
3-4 капки окситоцин през устата за да може да се подпомогне изтичането на кърма. Някой знае ли повече по въпроса?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Окситоцинът е хормонът, който предизвиква потичането на млякото и понякога - в случаи на упорити запушвания и проблеми с първоначалното потичане на млякото в първите дни - правят инжекция окситоцин или го прилагат през носа под формата на спрей. Но - това е само за тежки случаи и в никакъв случай не би трябвало да е стандартна препоръка (синтетичните хормони не са най-добрите субстанции, които човек да вкарва в тялото си - особено пък когато си има достатъчно собствени за същата цел). Пък и не съм сигурна, че приет през устата (ако се има предвид да го глътнеш, а не да го държиш да се абсорбира през лигавиците), окситоцинът въобще ще има някакъв ефект и колко бързо ще настъпи, след като трябва първо да мине през стомаха - това обикновено е най-бавния начин да се постигне ефект от едно лекарство.
Има други, също толкова ефективни начини да се предизвика потичането на кърмата - например чрез слагане на гладно бебе на гърдата Laughing Или с леко стимулиране на гърдите преди това (с помпа или на ръка), както и някои специални масажи, които задействат рефлекса на потичане (ползват ги основно майките, които имат проблем или които кърмят изключително чрез изцеждане, защото тогава е по-трудно гърдите да реагират). Но в общия случай нищо от това не е нужно - освен бебето, естествено Laughing
Страхотно е, че успяваш да дадеш и на каката кърма (независимо под каква форма) - това сигурно ще помогне за разболяванията Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз си слагах много топла (да не кажа гореща) хавлиена кърпа на гърдите и те си се отпушваха сами.Или на едната, зависи от случая.После поизцеждах на ръка докато ми олекне.
На едната ми гърда се беше получило като на теб и го оправих като преди и след сукане намазвах зърното с кърма и оставях да изсъхне на стайна температура. Никакво миене на зърното често-често, кърмата е стерилна. След като ми мина зърното даже спрях да ги суша.
Дано съм ти помогнала, поздрави за новото човече!

# 7
  • Мнения: 2 614
Честита ти втора принцеса и добре дошла отново!  bouquet
След Хедра няма да те съветвам! Hug Само искам да ти пожелая бързо справяне с проблемите издрави малки кукли! Дано кърмата се отрази благотворно на каката(в което въобще не се съмнявам)!  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 092
Честито второ бебче! Дълго и успешно кърмене! breastfeedingНе давам съвет , но не можах да се въздържа да честитя толкова хубаво събитие! Grinning

# 9
  • Мнения: 942
Честито второ бебче!Да сте живи и здрави и успешно кърмене!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 679
Момичета днес открих проблема, който имаме. Оказа се, че бебка само ме използва за залъгалка с помощта на везната установихме, че след 30мин. висене на гърдата тя не е поела и грам кърма. Явно не може да суче от гърда, сега след цяла нощ пищене се изцеждам и храня с шише, но искам да го преодолеем и да я науча да суче. Дайте съвети.  Praynig
Четох няколко материала в библиотеката, но не съм сигурна как да постъпя, кой е най-правилния начин да се справя.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 803
Вили, заведи бебка на лекар да й погледне юздичката на езика. И медсестра може да свърши тази работа.
Понякога, ако бебето е с къса юздичка на езика, не може да поеме зърното навътре в устата си, както е нужно, за да може да извлича мляко от гърдата. Тогава то на практика суче зърното, а не 2-3 см от ареолата, може да го разрани, но мляко получава малко или никак.
Манипулацията за освобождаване на юздичката е лесна, почти безкръвна и безболезнена.

# 12
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте издърпвам темата напред за да се отчета!
Благодаря на Хедра и Бу за подкрепата и за съветите!  bouquet
Като начало заведох девойката на двама педиатри, нали съм Тома неверни за проверка на юздичката на езичето. За щастие нямаше проблем пробвах още няколко дни с не много голям успех да кърмя. Тогава се свързах с д-р Анета Попиванова от Майчин дом, срещнах се с нея, тя ни отдели достатъчно време да разберем какъв е проблема и да ме научи как да го реша. За мое щастие бебка не захапвала провилно зърното, та това се оказа нашия проблем сега като мама много внимава за тази част от процеса на кърмене нещата се подобряват значително. За вчера имаме само едно хранене от шише, наддаваме с добри темпове и мама е много щастлива.

Огромни благодарности на д-р Попиванова! smile3525

# 13
  • Мнения: 422
Честито бебче!Да ти е живо и здраво!  bouquet
Много се радвам, че се справяте с проблема успешно.Много приятни кърмачески моменти за напред! Embarassed

# 14
  • Мнения: 819
Ами честито и от нас!!!
Защо не пробваш с топли компреси,и аз бях така на времето,защото имах свръхмного мляко.
Приятно кърмене и спокойно и здраво бебче!!!!

Общи условия

Активация на акаунт