Не искам все още да захраня, а трябва ли?

  • 1 151
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Малката е на АМ от 1 месец.Преди това 3 месеца е била само на кърма.Никога не съм давала сокове или каквото и да било друго освен мляко.Сега е на 4 м. и яде по 200 мл. АМ, които й стигат за 2,5 часа.Само нощем не яде - прави пауза от 19.00ч./вечерно хранене/ до 09.00ч. /сутрешно хранене/.Теглото й е около 6,8 - 7,0 кг., роди се 3.100 кг.Иска ми се да е само на мляко поне до навършени 5 м. и тогава да захраня, но тя яде по 200 мл. АМ - много ли е това при положение, че издържа на тях 2,5 - 3 часа.Това сигнал ли е, че трябва да я захраня? Не искам да захранвам, а трябва ли? newsm78 Не знам какво да правя.Имам нужда от съвет. Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Чудесно е,че си решила да отложиш захранването.Според мен няма причина да започнеш да го правиш при положение,че прави такава пауза(нощна) от хранене до хранене и че през деня също издържа посоченото от теб време.Цял живот децата ни ще се хранят с каквото пожелаят и не разбирам защо толкова майки бързат със захранването.Особено при положение,че не е добре за техните все още неузрели стомахчета.А теб те приветствам за взетото решение. Peace

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Чудесно е,че си решила да отложиш захранването.Според мен няма причина да започнеш да го правиш при положение,че прави такава пауза(нощна) от хранене до хранене и че през деня също издържа посоченото от теб време.Цял живот децата ни ще се хранят с каквото пожелаят и не разбирам защо толкова майки бързат със захранването.Особено при положение,че не е добре за техните все още неузрели стомахчета.А теб те приветствам за взетото решение. Peace
Отложи захранването! Права е svetlana79, `чe цял живот децата ни ще се хранят с каквото пожелаят - не е нужно да ги натоварваме още от сега!

# 3
  • Мнения: 295
Не бързай да я захранваш! В цял свят вкарват нова храна от 6-я месец, само ние тука бързаме да тъпчем децата си с боклуци. Моята дъщеря започнах да й давам плодово пюренце и сок чак в края на 5-я месец. Сега си яде и зеленчуково и месно, скоро и попарка. И съвсем наред си се развива.

А за това, че издържа 2,5-3 часа на 200мл - няма лошо. Явно си е яжничка. Да ти е жива и здрава!

# 4
  • Мнения: 8 505
Присъединявам се към предните мнения.

# 5
  • Мнения: 27 524
Може да изчакаш до 6-ти месец. Мога да те посъветвам да включиш в менюто й оризово безмлечно брашно за бебета. Приема се много добре от децата, лесно смилаемо и е много чист продукт. Може да добавяш в млякото й вечер и ще спи повечко  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 390
Сигнали за готовност на бебето за захранване с твърда храна

    *  Бебето е удвоило теглото си от раждането. Например – родено е с тегло 3,500 kg и е достигнало вече 7 kg
    * Консумацията на мляко е в по-голямо количество от средно-дневните норми за възрастта му. На четири месечна възраст едно бебе обикновено приема около 140 ml мляко на хранене или около 850 ml на ден. Ако Вашето бебе приема над 950 – 1000 ml мляко дневно, вероятно само то не му е достатъчно.
    * Бебето може да хваща различни предмети и играчки (дрънкалка, гумена или плюшена играчка) и да ги слага в устата си. Това е знак, че то е готово да опитва и други вкусове, освен този на млякото.
     *Бебето може да остане в полуседнало положение с подпора отзад, след като вие го поставите така
    * Бебето Ви наблюдава с интерес, когато се храните и като че ли иска да опита от храната, отваряйки уста

Други интересни теми ще намериш в библиотеката или най-често обсъжданите теми  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68875.msg1226085#msg1226085
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25462.msg493873#msg493873

А съм за късното захранване, но като чета незнам дали му стига на бебето - то с апетит ми се вижда  Wink Party
Може би след седмица -две да започнеш с кашичка - тя засища малко повече, или пък нали има бисквити който се разтварят в АМ - но незнам от кой месец стават, пюретата за по натам ги остави.
Сигурна съм че вземеш най-правилното решение сама  Wink

# 7
# 8
  • Мнения: 7 803
Сигнали за готовност на бебето за захранване с твърда храна

    *  Бебето е удвоило теглото си от раждането. Например – родено е с тегло 3,500 kg и е достигнало вече 7 kg
    * Консумацията на мляко е в по-голямо количество от средно-дневните норми за възрастта му. На четири месечна възраст едно бебе обикновено приема около 140 ml мляко на хранене или около 850 ml на ден. Ако Вашето бебе приема над 950 – 1000 ml мляко дневно, вероятно само то не му е достатъчно.
    * Бебето може да хваща различни предмети и играчки (дрънкалка, гумена или плюшена играчка) и да ги слага в устата си. Това е знак, че то е готово да опитва и други вкусове, освен този на млякото.
     *Бебето може да остане в полуседнало положение с подпора отзад, след като вие го поставите така
    * Бебето Ви наблюдава с интерес, когато се храните и като че ли иска да опита от храната, отваряйки уста

Други интересни теми ще намериш в библиотеката или най-често обсъжданите теми  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68875.msg1226085#msg1226085
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25462.msg493873#msg493873

А съм за късното захранване, но като чета незнам дали му стига на бебето - то с апетит ми се вижда  Wink Party
Може би след седмица -две да започнеш с кашичка - тя засища малко повече, или пък нали има бисквити който се разтварят в АМ - но незнам от кой месец стават, пюретата за по натам ги остави.
Сигурна съм че вземеш най-правилното решение сама  Wink
Peace

# 9
  • Мнения: 5 790
И аз смятам, че можеш да поизчакаш още малко със захранването.

# 10
  • Мнения: 702
Аз захраних на вашата възраст. Всяка майка си решава за своето дете така, че щом не искаш да захранваш изчакай

# 11
  • Мнения: 5 103
Аз захраних на 4,5 месеца.Не бързай захрани след 5 или в 6ти,не е проблем. Peace

# 12
  • Мнения: 2 498
Ти сама ще си решиш кога да захраниш, но моят съвет е да изчакаш поне докато станете на 5 мес.

# 13
  • Мнения: 7 640
щом не искаш, не захранвай. Няма задължителни неща в тая работа!

# 14
  • Мнения: 4 392
Решението е твое, но не виждам защо трябва да бързаш да захранваш. После ще се чудиш, как да му осигуриш възможно най- качествена храна. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт