Спешно!!!Запушен нос и кашлица

  • 3 392
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 294
Здрвейте момичета!
Бебето ми е на 3 месеца с кашлица и запушен нос, БЕЗ  висока температура, часа е 12 и аз незнам какво да правя Sad Да чакам ли до сутринта или още сега да се обаждам на личната лекарка?Ако е излишно да притеснявам личната сега, какви мерки да взема за да не се усложнят нещата до сутринта?
Предварително ви благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 4 392
Спрей Стеримар за отпушване на нослето! Peace

Не ми е подръка листовката да видя дали става за малки бебета.., но е само солен разтвор, така че не би трябвало да има проблеми.

# 2
  • Мнения: 4 181
Става Стеримара, ако кърмиш капи кърма в носа, през час,два. Много помага.
кашлицата най-вероятно е от секретите от хремата.
А има ли температура и колко е? Ако е над 38 давай Панадол, Калпол или Ефералган Peace

# 3
  • Мнения: 698
Осцилококцинум  Peace

Понеже е след 8:30 вече, предполагам, че ще можеш да се обадиш и на личната лекарка.

# 4
  • Мнения: 742
За хремата много помага  витамин С в нослето - по една капка във всяка ноздра, или физиологичен разтвор, кърма също - но предимно е за профилактика... За кашлицата Криската пие сироп от живовляк /на др. Тайс/-много е хубав и действа - става за малки бебета - ние бяхме колкото вас когато се разболяхме и за три дни се оправи! Успех и бързо оздравяване!  bouquet

# 5
  • Мнения: 270
Пробвай със Стеримар,както са те посъветвали момичетата.На моето бебче и действа много добре.Ако не се отпуши нослето се обаждай на педиатъра.

# 6
  • Мнения: 1 150
Пробвай със Стеримар,както са те посъветвали момичетата.На моето бебче и действа много добре.Ако не се отпуши нослето се обаждай на педиатъра.

 Peace
За кашлицата можеш да дадеш сиропа на д-р Тайс Мукоплант с теснолист живовляк. Аз го давах 3 пъти по 2,5мл., когато Вики беше на около 3-4 месеца.

# 7
  • Мнения: 2 897
Кашлицата най-вероятно е заради секрета от нослето.Можеш да му мажеш гърдичките нa бебчо с Pulmex-baby-един-два пъти дневно.На моето момченце му се отпуши нослето за нула време,а настинката беше доста упорита...Много съм доволна от това мехлемче Peace


Подкрепям Peace

# 8
  • Мнения: 1 294
Благодарско момичета  bouquet безценни сте
Оказа се, че не е нищо сериозно.Сега сме на витамин C и Sterimar Mr. GreenДетето е много по-добре.
Искам да ви попитам сега, в какви случаи с малко бебе е необходимо  да се обадя незабавно на педиатъра освен при висока температура?Ще ми се  да съм подготвена за следващия път(дано да няма такъв), а пропуснах да попитам личната днес Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 150
Аз звъня за всичко. Сигурно й е писнало от мен - но искам да съм спокойна.
Когато се чувства притеснена за нещо, хич не се чуди дали да й се обаждаш.
Радвам  се, че бебчето ти е по-добре  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 392
Благодарско момичета  bouquet безценни сте
Оказа се, че не е нищо сериозно.Сега сме на витамин C и Sterimar Mr. GreenДетето е много по-добре.
Искам да ви попитам сега, в какви случаи с малко бебе е необходимо  да се обадя незабавно на педиатъра освен при висока температура?Ще ми се  да съм подготвена за следващия път(дано да няма такъв), а пропуснах да попитам личната днес Simple Smile


Сещам се, че и аз съм си задавала същите въпроси, когато детето ми беше по-малко. Wink Щом се храни, спи нормално и пълни памперса, няма повод за тревога! Сама ще забележиш, ако има нещо! Майката винаги ги усеща тези неща. Спокойно!  bouquet

# 11
  • Мнения: 949
Благодарско момичета  bouquet безценни сте
Оказа се, че не е нищо сериозно.Сега сме на витамин C и Sterimar Mr. GreenДетето е много по-добре.
Искам да ви попитам сега, в какви случаи с малко бебе е необходимо  да се обадя незабавно на педиатъра освен при висока температура?Ще ми се  да съм подготвена за следващия път(дано да няма такъв), а пропуснах да попитам личната днес Simple Smile


Сещам се, че и аз съм си задавала същите въпроси, когато детето ми беше по-малко. Wink Щом се храни, спи нормално и пълни памперса, няма повод за тревога! Сама ще забележиш, ако има нещо! Майката винаги ги усеща тези неща. Спокойно!  bouquet
Макар че е добре все пак да звънеш на педиатъра.

# 12
  • Мнения: 619
Имам и аз въпрос-нашия проблем е абсолютно същия,с разликата,че детето е в това положение от сряда(кашля на време на време по малко.Педи й изписа АБ,който не давам,започнах да й капя Стеримар от вчера,защото и аз си помислих,че кашля от секретите в носа,но забелязвам,че кашлицата се усилва и зачестява...Възможно ли е да е от Стеримар-а?Сега стоя и се чудя какво да правя...четох по-нагоре за сиропа от живовляк на д-р Тайс и мисля да й го дам..Температура вдигна 38Т в срядата,свали я сама и от тогава не е вдигала.Имам съмнения в момента,но спи и немога сега да я меря.
Мислите ли,че трябва да я водя пак при педи?В петък бяхме там и каза,че положението се подобрява,но тя си мисли,че давам АБ(нямах смелост да си призная-не ме бийте,моля Embarassed).Тревожи ме зачестяването на кашлицата...

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 17:16 от Ивa&Ави

# 13
  • Мнения: 1 150
Аз не бих дала АБ. Стеримара е на принципа на физиологичният разрвор. А, от сиропа на Тайс съм много доволна. Т0 я сваля със свещички на Ефералган, когато е висока, иначе давам Панадол. Дай и някакъв имуностимулатор Есберитокс или имаше едни ампули, калциев глюконат или нещо подобно  newsm78

# 14
  • Мнения: 619
Аз не бих дала АБ. Стеримара е на принципа на физиологичният разрвор. А, от сиропа на Тайс съм много доволна. Т0 я сваля със свещички на Ефералган, когато е висока, иначе давам Панадол. Дай и някакъв имуностимулатор Есберитокс или имаше едни ампули, калциев глюконат или нещо подобно  newsm78
Ами и аз не давам АБ;да разбирам,че кашлицата не е зачестила от Стеримар-а,така ли?

Общи условия

Активация на акаунт