И сега - щесе лъжем ли или ще се конфронтираме...

  • 1 340
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
Днес на консултацията педиатърката на бебчо ме хвърли в размисъл. Както много  ни подкрепяше за късното захранване и много му се радваше колко е добре само на кърма, изведнъж й щукна да ми чете лекция, че трябва да почвам да го захранвам. Каша не можело - без обяснения защо! Да съм почвала сокчета и плодови пюрета тогава - припомних й, че бях с диабет и ще изтласкаме сладките храни по-нататък. И тогава тя излезе с гениалната комбинация за захранване: картоф+жълтък+сол+масълце!!!  Shocked  Чак занемях и не реагирах, но сега като си мисля за следващата консултация се чудя как да действам.  Rolling Eyes
И най-вече ми е много неприятно, че при това положение явно сама ще трябва да решавам какво, кога и по колко... еми не съм педиатър, да му се не знае... притеснено ми е на своя глава да върша всичко!  Tired

/смисълът на тоя постинг, в случй, че се чудите, е първо да ви поплча на рамото, второ да затвърдя още веднъж идеята, че с тия нашенски педиатри трябва да се работи, за да влязат в час и трето - след около месец планирам масирано присъствие в темите за захранването, да не кажете, че не съм предупредила/

# 1
  • Мнения: 4 242
хъх, аз имах късмет че нашата педиатърка е бъбрива, та докато попита ядем ли, веднага се сеща и заговаря за друго, не изчаква отговорите Mr. Green Така си мълчах и крих цели 5 месеца, само се усмихвах на въпросите, не съм лъгала. После като научи и тя се смя  доста  Joy

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 00:56 от Мери

# 2
  • Мнения: 3 760
Леле!!!!
Прочетох гениалната комбинация на съпружието и той пита къде са кюфтетата  Laughing
Ох, на мен ми е смешна , ама на теб  Crazy Явно ще правиш като нас - ще захранваш по интуиция + форумски напътствия...
П.С. Тая комбинейшън непременно я постни в бисерите...

# 3
  • Мнения: 4 181
Миличка, няма нищо лошо в това да захранваш на своя глава, аз така правя Joy
Форумът както винаги е безценен, ща прочетеш няколко схеми, ще се водиш и по детенце и всичко ще е наред. Аз даже се бях замислила да я сменям моята педка заради това, ама се отказах, защото иначе е свястна и си викам, то захранването ще е няколко месеца само:mrgreen:
Ако имаш въпроси ще отгваряме, даже и файлче мога да ти пратя Peace
Честно казано обаче толкова фрапиращо нещо за начало на захранване не бях чувала Sick
Ако искаш все пак се замисли, декември се сменят джи-питата Laughing

# 4
  • Мнения: 942
хъх, аз имах късмет че нашата педиатърка е бъбрива, та докато попита ядем ли, веднага се сеща и заговаря за друго, не изчаква отговорите Mr. Green Така си мълчах и крих цели 5 месеца, само се усмихвах на въпросите, не съм лъгала. 
И нашата е такава и от два месеца само се посмихвам като дойде време за въпросите за захранването Simple SmileА относно схемите аз смятам да се доверя на форума и на моята интуиция,ако слушам педито то сигурно ако не от този от другия месец ще трябва и пържолки да ядем Grinning

# 5
  • Мнения: 566
Миличка, няма нищо лошо в това да захранваш на своя глава, аз така правя Joy
И аз захраних на своя глава и нашето педи ни каза на 1 месец да дам сок, но аз не дадах, сега само и казвам че сме почнали по-късно да се захранваме и не споменавам кога и какво яде

# 6
  • Мнения: 3 092
Сигурна съм че си се разочаровала ужасно.Да смяташ че си говорите на един и същи език и после нещата да се обърнат...да разчиташ на нечия помощ и какво - да се окаже че се е завъртяла на 180 градуса.Това е отвратително.Съчувствам ти Weary

# 7
  • София
  • Мнения: 481
Според мен педиатърката задължително трябва да знае как захранваш- всички детайли от живота и храненето могат да се окажат много важни при поставяне на една евентуална диагноза на бебето.
Не е необходимо да се конфронтирате- просто я информираш какво смяташ да правиш, и с това приключва въпроса. Уверявам те, че ако намериш подходящия тон , няма да се стига нито до конфликти, нито пък до по-нататъшно коментиране.

# 8
  • Мнения: 3 500
Захранвай по твоя преценка и по добрите съвети във форума.Вече съм се убедила, че тия педиатри никакви ги няма.Не четат ли тия хора, не се ли дообразоват.Все пак деца консултират.Ай ще им се не знае............... #2gunfireИмаме едни приятели, тяхното бебче се роди 10 дни след моето, кърми се - по съвет на педиатъра почнаха сокове на 40 дни, плодово пюре на 2,5 месеца, на 3 - зеленчуково, тоя месец сигурно месно ще почват, кърмата й намаляла  та и нея ще я маха, абе нямам думи.............Плаче ми се за бебчо.Ама като си нямат форум............

# 9
  • Мнения: 57
За лъжа не бива да става  дума, но за спестяване на  някоя  и друга подробност може.Нашата докторка беше твърдо за по късното захранване - по нейни наставления след навършени 4 месеца.Но аз отложих с още един месец и тънко се измъкнах.Но смятам, че не трябва да кимаме и да ги държим в неведение.Това са нашите деца - гледаме ги както смятаме за най-добре.Тяхната работа е да ни напътстват, а не да дават винаги готови рецепти.Нашата докторка е с 30 години стаж детски педиатър.И тя преди 5 години е препоръчвала сок от 2 месец, но сега се "адаптира".
Не можем да очакваме чудеса от личните доктори, но да им подаваме информация и от нас е добре понякога.Ако не за нас може за тези след нас да са по "в час"
А за захранването по свое усмотрение - няма лошо.Тук /форума/ има всияко необходимо за това - много идеи, проверени от много майки.И подкрепа  bouquet

# 10
  • Мнения: 5 393
И тогава тя излезе с гениалната комбинация за захранване: картоф+жълтък+сол+масълце!!!  Shocked 
Е това просто е върха на безумието #Crazy #Crazy Shocked
Как може да те съветва да захранваш наведнъж с 4 неща, и на всичкото отгоре едното е жълтък
 smile3556 doh

# 11
  • Мнения: 2 885
Според мен педиатърката задължително трябва да знае как захранваш- всички детайли от живота и храненето могат да се окажат много важни при поставяне на една евентуална диагноза на бебето.

Никога не съм коментирала с педиатъра как, кога и с какво да храня детето. Аз съм майка, имам силен майчински инстинк, чета много и то не само в този форум относно захранването и детското хранене. Синът ми е захранен по немска схема на институт за детско хранене в Дортмунт. Аз си я избрах, не е по-различна от стандартната схема за късно захранване. Коя педка е чувала за този институт, м? А колко знаят за късното захранване?
Няма защо да се лъжем - това не е нито първата и за съжаление последната тема за храненето и "гениалните идеи" на педиатрите.
Имай малко повече доверие в себе си, мила Rumya. Има книги, сайтове, форуми като този. Ти решаваш за своето дете.
При алергия е необходимо да знае специалист - алерголог какво ядете. Тези неща не се коментират с педиатър, той дава само направление за специалист.

# 12
  • София
  • Мнения: 481
Аз също съм майка  Grinning и имам приличен майчински инстинкт. И също така чета доста- наложи ми се. Но прочетеното не ме прави лекар.
Сигурна съм, че има неща, които педиатърът ми знае, а на мен винаги ще ми убягват  Grinning
Момичета, няма нищо страшно в това да споделите какво решение сте взели за собственото си дете. Никой не може да ви накара да го захраните по-рано, отколкото сте решили. Какво толкова ще се случи? Ще ви се накарат като на ученици-третокласници? Ами не позволявайте! Изложете своите аргументи, защитете позицията си. Ако пък стане съвсем нетърпимо положението, просто си сменете педиатъра с такъв, на когото ще имате доверие. И който ще ви помага повече, отколкото да ви пречи.
А и каква по-добра агитация за късното захранване от това лекарят да види как детето ви расте здраво, жизнено и активно?

# 13
  • Мнения: 535
Нито съм лъгала, нито съм се конфронтирала- просто не съм споделяла с нея за хранителния режим на малкия. А и тя почти никога не ме е питала, Влади си наддаваше много добре и не е ставало въпрос какво яде. Друг е въпросът, че ако се обрине не мога да я питам, защото и тя самата няма да ми даде адекватен съвет, особено ако е свързано с дадена храна. Затова търся други източници на информация както и питам други лекари. Отдавна съм разбрала, че джипи-то е само за теглене и мерене. И толкова...

# 14
  • Мнения: 619
Нашето педи ме пита редовно какво яде детето и аз всеки път обяснявам,че е само на кърма,при което тя започва да обяснява,че поне пюрета трябва вече да давам,усмихва се и приключваме разговора.За сега не се оплаквам,но на 40 ден не пропусна да каже за сокчетата...

Общи условия

Активация на акаунт