Как се казва "простор" или "простир"

  • 27 287
  • 146
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
На въжето за простиране на дрехи как му казвате? (и анкета пускам).
Чудя се и се мая.. каква е тая дума "ПРОСТИР"?
Аз мисля, че думата е простор, защото идва от простиране на ПРОСТОрно място, демек навън, на въздух, а не идва от глагола ПРОСТИРам...
Как  казвате " Простирам прането на простора" , или " Простирам прането на простира" Mr. Green

# 1
  • Мнения: 9 901
аз го знам "простор".

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И според мен се простира на простор .

# 3
  • в къщи
  • Мнения: 467
Гласувах за 'простор',ама иначе казвам:въжето.  Joy

# 4
  • Мнения: 2 211
Простор.

# 5
  • Мнения: 1 243
Гласувах за 'простор',ама иначе казвам:въжето.  Joy

 smile3521    hang

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е, то и аз не простирам на простор, а на сушилник Whistling

# 7
  • Мнения: 4 202
И аз му викам простор, нооо обаче  сега като се замисля, нямам представа как е правилното smile3529

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ха-ха...чак и тема пусна

# 9
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
ПростИрам прането на простОра Peace.  Lennie, логиката ти е правилна.

# 10
  • Мнения: 656
И според мен се простира на простор .
Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 621
Простор.
За "простир" за пръв път чувам. Shocked

# 12
  • Мнения: 1 202
Простор ! Peace

# 13
  • Мнения: 1 533
Аз смятам, че "простир" е правилно, не знам защо. Обикновено като се съмнявам и нямам откъде да проверя, пускам гугъл.

Още на първа страница вади простир, като джаджа за простиране, а простор до 5 страница не се среща в този смисъл, подозирам че и нататък ще е така.

# 14
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Аз го наричам простИр. Не съм 100 % сигурна, че това е вярното, но.... няма да споря.

# 15
  • Мнения: 748
простор  Peace
"простир" е някакъв микс между "простирам" и "простор". ..някой се е заблудил и е тръгнало така, но няма такава дума.

google - 2700000 резултата за "простор" и 830 за "простир"  Wink
проверката на правописа също отчете "простир" за грешка  Simple Smile

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
просто google - 2700000 резултата за "простор" и 830 за "простир"  Wink
проверката на правописа също отчете "простир" за грешка  Simple Smile
Ок, сългасих се, но нали знаеш в колко други контекста може да се използва думата "простор"  Wink

# 17
  • Мнения: 4 651
Аз простирам на простИр Simple Smile, как е правилно ми е все тая, в наше село е така. В това живея от 7 години, ама не съм се заслушвала.
Чесно казано не знам дали ще започна да наричам моя си простИр простОр, ако второто е правилно.
В крайна сметка не е възможно да говорим 100% правилно.

# 18
  • Мнения: 748
Ок, сългасих се, но нали знаеш в колко други контекста може да се използва думата "простор"  Wink

знам - на "простор пране" google изкарва 1210 резултата.
можеш да провериш и за други комбинации в същия контекст.  Peace

# 19
  • Мнения: 295
Речникът, който имам аз, българо-полски, подава формата "простор". Но той не е от най-добрите и е малко стар. Нищо чудно сега това да са дублетни форми. Ако някои от вас имат Тълковен речник на БКЕ или Етимологичен, могат да направят справка и да пуснат информацията.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Стига бе.......... "простир", направо ще умра от смях......................

# 21
  • Мнения: 4 651
Стига бе.......... "простир", направо ще умра от смях......................

Недей бе жена пък и ти сега. За един простИр ли  Mr. Green
След сериозен размисъл клоня към това, че е правилно простОр, но моя си простИр не сменявам за някакъв простОр аз  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 756
простор Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 6 793
Простор, естествено. Това простир за пръв път го чувам.  Mr. Green

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Стига бе.......... "простир", направо ще умра от смях......................

Недей бе жена пък и ти сега. За един простИр ли  Mr. Green
След сериозен размисъл клоня към това, че е правилно простОр, но моя си простИр не сменявам за някакъв простОр аз  Mr. Green

Аз си мислех, че анкетката е малко на шега, пък то се оказа сериозна работа

# 25
  • Мнения: 818
http://eurodict.com/ПРОСТОР+searchid-24664-ed_tylk.html

Един тълковен речник.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 571
danitu, май сме от едно и също село Simple Smile За мен простИра е приспособлението на което се простИра.

А аз като се замисля с удоволствие ще си заменя простИра за малко простОр (гледка, панорама),  ако някой се навие да събори сградите отсреща Wink, пък дрехите ще ги простирам на сушилника в стаята Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
 Party подозирам откъде ти е дошла идеята за темата Simple Smile

Простор, естествено. Това простир за пръв път го чувам.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 491
За мен простИра е приспособлението на което се простИра.

И за мене. Имам и сушилня, но имам и малък сгъваем простИр, който държа в банята, и го използвам, ако сушилнята е пропуснала да се справи добре с някоя по-дебела яка. Не простирам обаче на простОр, т.е. на терасата - при нас това е забранено. Naughty

# 29
  • Мнения: 1 951
Ами като гледам от Варна и от Русе всички сме за простИр  Laughing

# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вие си казвайте "простир", щом ви е толкова на сърце .........но да знаете, че не е правилно  Wink

# 31
  • Мнения: 6 890
Имам и сушилня, но имам и малък сгъваем простИр,
И на мен точно това ми стана интересно, това сгъваемото в такъв случай и то ли ще е прОстор? Защото на мен хич не ми изглежда просторно някак. А пък не виждам причина едното да е прОстор, а другото простИр.

# 32
  • Мнения: 111
Простор  Grinning

# 33
  • Мнения: 9 990
Бухте, това, сгъваемото мисля не му се казва простор, а сушилка или нещо от сорта... ThinkingАз не му казвам никак.То може да се поставя навсякъде, не само на просторно място...
Иначе-знам думата като простОр, знам, че в някои краища на БГ използват прострИр.

# 34
  • Мнения: 1 383
Очевидно е,че всички от София казват "Простор", от Източна България "простир". В речниците фигурира "простор",значи то е правилното. Имам обаче някво съмнение да не са дублетни форми... ако не, си е просто народна етимология - от "простирам".

# 35
  • Мнения: 25 568
Само в моето семейство ли не се е използвала тази дума?  newsm78
Израсла съм в къща и никога не съм чувала нито майка ми, нито бабите ми, нито съседките да я използват. Винаги казваха "въжето" (или "тел" - ако е бил опънат тел за простиране). "Свали дрехите от въжето", "Просни това на въжето"...
"Простор" и "простир" ги чух много по-късно и винаги са ми звучали странно...  Thinking

# 36
  • Мнения: 9 990
На времето пред блоковете имаше такива приспособления-по соц време много се простираше пред блока, все по-рядко срещам днес такова запазено приспособление да го наречем-опъната тел на две стоманени подпори.Та тогава, като малка, майка ми казваше-отивам да просна на телта прането.А вкъщи, на балкона си имахме простОр... Thinking

# 37
  • Мнения: 8 505
Простор.

# 38
  • Мнения: 3 447
Знам го като простор.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с "О"
простирам на въже, тел, простор, сушилка.... но все си простирВам  Laughing

# 40
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За простирВам ще си пуснеш тема! Няма да разводняваш спора Joy

# 41
  • Мнения: 3 611
Ми по нашия край викаме "Върви го метни на пържината" ... ама тука ако го иzтипосам надали много хора ще ме раzберат  Mr. Green
Та конкретно нито е простор, нито е простир, ми си е пържина. (обаче що... не ме питайте).  Crazy

# 42
  • Мнения: 663
ТУК ПРИ НАС ,КАЗВАМЕ ПРОСТОР

# 43
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Простор.

# 44
  • Мнения: 4 358
Простор.

# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Простор.

# 46
  • Мнения: 270
Аз знам,че се казва простор.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз използвам и двете. Wink Няма такава опция в анкетата, позор!!
Ако се чувствам ефирно, употребявам простор. И бамбони от тая марка не отказвам.  Ако пращам някой да върши черната работа, показвам му простира. Хъхъх. 

# 48
  • Мнения: 1 858
Ами простор си е Peace

# 49
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ох, Небесна, нека не си говорим за шоколадов простор Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 314
Ами като гледам от Варна и от Русе всички сме за простИр  Laughing
[/quote

и аз съм останала с впечатлението,че във варна казваме простИр,а в софия например-простОр.същото е и с чушката и с пиперката,с пликчето и торбичката и т.н.богат език имаме,това е. Peace

# 51
  • Мнения: 6 167
да, както си мислех... въпроса е фундаментален и не сбърках с тази тема  Mr. Green

въжета, тел, пържина ....., сигурно защото по въпросния край и го пържат прането.
запържват.... Joy Joy Joy

# 52
  • Мнения: 98
простор

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами като гледам от Варна и от Русе всички сме за простИр  Laughing

И аз се присъединявам. Моята логика е, че простИрът е място за простИране Wink

# 54
  • Мнения: 2 040
Аз му казвам ПРОСТОР, а дали е правилно незнам  Peace
ПростИрам на простОра ...  Peace

# 55
  • Мнения: 1 533
http://eurodict.com/ПРОСТОР+searchid-24664-ed_tylk.html

Един тълковен речник.

простѝр - м., -и; простѝра - clothesline.

# 56
  • Мнения: 510
Аз казвам простор. Думата простир за първи път я срещнах във форума.

# 57
  • Мнения: 4 473
Простирам на простор, а той е във въздуха Simple Smile. Зимният е стандартен.

# 58
  • Мнения: 42
простор, за пръв път чувам простир Simple Smile

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз го наричам простИр. Не съм 100 % сигурна, че това е вярното, но.... няма да споря.
Peace

# 60
  • Мнения: 6 890
Аз го наричам простИр. Не съм 100 % сигурна, че това е вярното, но.... няма да споря.
Peace
Сега като се замисля и аз така май бих го нарекла. Когато ходехме да си купувам от тези сгъваемите в магазина казахме, че търсим простир, просто някак изобщо не ми звучи да кажа, че търся простор. Сякаш някакво пространство си търся Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 44 029
простор

# 62
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Простор, разбира се. За простИр никога не съм чувала

# 63
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Простор, разбира се. За простИр никога не съм чувала
ПРОСТОР!!!

# 64
  • Мнения: 6 164
простор

Къде го чу това "простир"? Звучи ми като някакъв диалект. newsm78

# 65
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
ПростИр.Така му казваме в къщи.Нали все пак на него простИраш.

# 66
  • Мнения: 1 840
Простор, естествено - проверих в речника за всеки случай, макар че бях сигурна, че е така. А "простир" чувам за първи път.

# 67
  • Мнения: 6 164
Явно само в някои краища е простИр. Нищо ново, то е ясно кое е правилното.

# 68
  • Мнения: 6 167
простор

Къде го чу това "простир"? Звучи ми като някакъв диалект. newsm78


тук, тук го 'чух'.
къде другъде.newsm78

# 69
  • Мнения: 9 990
Хубаво де, разбрахме че е диалектна дума, кво толкова...то всъщност повечето от нас знаят, особено тези, които пътуват из страната, хайде сега, голяма работа...Чушка или пиперка, все тая-нали се разбираме като си говорим?

# 70
  • Мнения: 2 910
Аз казвам "простор".

# 71
  • Мнения: 5 393
Естествено, че "простор".

# 72
  • Мнения: 1 403
По принцип правилно е простир. Скоро си взехме от Бриколаж един и си пишеше простир.  Но аз си казвам простор и простор си го пиша.

# 73
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Само в моето семейство ли не се е използвала тази дума?  newsm78
Израсла съм в къща и никога не съм чувала нито майка ми, нито бабите ми, нито съседките да я използват. Винаги казваха "въжето" (или "тел" - ако е бил опънат тел за простиране). "Свали дрехите от въжето", "Просни това на въжето"...
"Простор" и "простир" ги чух много по-късно и винаги са ми звучали странно...  Thinking

И аз така- не съм чувала тази дума като малка.После вече я чувах като простир. Не знам кое е правилно,но простор го срещам само в нета, тук никой не казва така, всички му викат простир. Аз обаче не употребявам думата, също както и майка и баба и т.н до незнам си кое коляно назад. Имам си сушилня и не простирам.

# 74
  • Мнения: 3 248
Простор. Peace

# 75
  • Мнения: 9 990
Само в моето семейство ли не се е използвала тази дума?  newsm78
Израсла съм в къща и никога не съм чувала нито майка ми, нито бабите ми, нито съседките да я използват. Винаги казваха "въжето" (или "тел" - ако е бил опънат тел за простиране). "Свали дрехите от въжето", "Просни това на въжето"...
"Простор" и "простир" ги чух много по-късно и винаги са ми звучали странно...  Thinking

И аз така- не съм чувала тази дума като малка.После вече я чувах като простир. Не знам кое е правилно,но простор го срещам само в нета, тук никой не казва така, всички му викат простир. Аз обаче не употребявам думата, също както и майка и баба и т.н до незнам си кое коляно назад. Имам си сушилня и не простирам.

Джема, любопитно ми стана малко.Хайде-ти днес имаш сушилня, ама баба ти не е имала, нали?Та тя как му е казвала на това приспособление?А майка ти?Абсолютно никаква дума ли не са употребявали или просто са казвали-ще простирам и толкова?
Чисто любопитство, извинете за отклонението... Peace

# 76
  • Мнения: 1 047
Аз го знам като простИр ,свързан с глагола простирам. Звучи ми и логично. Не мога да го свържа с просторно място на което се простира. Naughty
Звучи ми добре и мисля,че е правилно да се каже:"Простирам прането на простира."

Сложи опция в анкетата "Изтрий глас",че се обърках и гласувах за простор Sad

# 77
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Аз гласувах за простОр, че нашироко да се вее прането на балкона  Grinning

# 78
  • Мнения: 4 651
Аз го знам като простИр ,свързан с глагола простирам. Звучи ми и логично. Не мога да го свържа с просторно място на което се простира. Naughty
Звучи ми добре и мисля,че е правилно да се каже:"Простирам прането на простира."

Сложи опция в анкетата "Изтрий глас",че се обърках и гласувах за простор Sad


Ха така, гласа на 1 мъж се брои за поне 50, че и повече, ако сметнем съотношението жени/мъже във форума Simple Smile

Бравоооо borko !  Laughing

# 79
  • Мнения: 1 526
Винаги  съм казвала простОр.
ПростИр даже за първи път го чувам (виждам).

# 80
  • Мнения: 260
простор Peace

# 81
  • Мнения: 1 883
Простор  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 1 244
ПростОр.
И аз за пръв път виждам, че имало и простИр.
На елекронни речници не вярвам много... Thinking
Някой няма ли да звънне на езикови справки в БАН... Tired

# 83
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Простир е в нашия град Peace!

# 84
  • Мнения: 5 622

 Софиянци казват простОр. Ние, във Варна, казваме простИр. Според мен простир е по-правилно, именно, защто би трябвало да идва от простИрам  Peace

# 85
  • Мнения: 46 488
Простор.

Думата простир я чувам за първи път  Blush

# 86
  • София
  • Мнения: 1 951
простор!

# 87
  • Мнения: 5 317
Простор.

# 88
  • Мнения: 127
Според мен идва от корена на думата простирам и залагам на простИр

# 89
  • Мнения: 2 000
Аз казвам "простир".

# 90
  • Мнения: 46 488
Погледнах в речника, няма дума простИр  Mr. Green само простОр  Peace

# 91
# 92
  • Мнения: 2 498
ПРОСТИР  Peace

# 93
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Простор. За първи път чувам думата "простир", ако въобще има такава дума, разбира се.

# 94
  • Мнения: 2 035
В провинцията наистина на повечето места му викаме Простир.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 00:42 от val_stef

# 95
  • Мнения: 2 271
Простор

# 96
  • Мнения: 6 461
" Простирам прането на простора"
Така казвам аз.

# 97
  • Мнения: 1 546
Аз му казвам простир, въпреки, че по реченик е простор... Embarassed

# 98
  • Мнения: 5 103
Простор му казвам Peace

# 99
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Това е! Peace

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Простир. "Простор" е с друго значение за мен.

# 101
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз смятам, че "простир" е правилно, не знам защо. Обикновено като се съмнявам и нямам откъде да проверя, пускам гугъл.

Още на първа страница вади простир, като джаджа за простиране, а простор до 5 страница не се среща в този смисъл, подозирам че и нататък ще е така.


newsm10

# 102
  • Мнения: 2 255
простОр

# 103
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз така го знам.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Простор, простир за първи път го чувам.

# 105
  • Мнения: 1 028
Според мен щом се простира на него,значи е простир,а някъде бях чувала и термина"пържина",което ме смачка от смях Grinning

# 106
  • Мнения: 1 546
Аз смятам, че "простир" е правилно, не знам защо. Обикновено като се съмнявам и нямам откъде да проверя, пускам гугъл.

Още на първа страница вади простир, като джаджа за простиране, а простор до 5 страница не се среща в този смисъл, подозирам че и нататък ще е така.


newsm10

Не питайте Гугъла, а хубав български речник! Naughty Правилно е ПРОСТОР! Peace

# 107
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
ПростОр, естествено.

# 108
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
простОр

# 109
  • Мнения: 588
простор  newsm10

# 110
  • Мнения: 156
Простор hang

# 111
  • Мнения: 7 640
Според мен щом се простира на него,значи е простир,а някъде бях чувала и термина"пържина",което ме смачка от смях Grinning

това пак въжета за простиране ли са

# 112
  • Мнения: 46 488
... някъде бях чувала и термина"пържина",което ме смачка от смях Grinning

А в монтанско е върлина  Grinning

# 113
  • Мнения: 268
и според мен е правилно  простОр .

# 114
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Простор

# 115
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз го знам "простор"

# 116
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Предполагам ,че от моята тема от къде да си купя въпросния простир,е тръгнал фундаменталния ти въпрос.Отговор-за всеки различно.Колкото до диалекта на всички е ясно,че в София се говори преди всичко на диалект и едва ли това ,
че сте преобладаващо мнозинство в този форум трябва да е мерило кой крив,кой прав.Относно речниците,аз нямам такъв за да проверя,но четейки тука няколко мнения по въпроса(чиито авторки са се консултирали с въпросните такива) в различните пише различно.Явно от значение авторът от кой край е и типично по български смята ,че точно там се говори правилно.Не знам как е правилно,но нека сме толерантни и си търпим диалектите

# 117
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Простор Laughing...аз лично казвам, че простирам на терасата....

# 118
  • Мнения: 9 990
Предполагам ,че от моята тема от къде да си купя въпросния простир,е тръгнал фундаменталния ти въпрос.Отговор-за всеки различно.Колкото до диалекта на всички е ясно,че в София се говори преди всичко на диалект и едва ли това ,
че сте преобладаващо мнозинство в този форум трябва да е мерило кой крив,кой прав.Относно речниците,аз нямам такъв за да проверя,но четейки тука няколко мнения по въпроса(чиито авторки са се консултирали с въпросните такива) в различните пише различно.Явно от значение авторът от кой край е и типично по български смята ,че точно там се говори правилно.Не знам как е правилно,но нека сме толерантни и си търпим диалектите

Rosi, не се сърди, не се връзвай.И аз казах, че пипер е равно на чушка, ама глас в пустиня...
А колкото до мнозинството, на скоро имаше преброяване и като че ли  морските бяха повечко от шопкините тук Laughing
Свиркай си... Party

# 119
  • Мнения: 46 488
... Относно речниците,аз нямам такъв за да проверя,но четейки тука няколко мнения по въпроса(чиито авторки са се консултирали с въпросните такива) в различните пише различно ...

Не. Във всички пише простОр  Peace

Използвай си го, както ти е удобно, какво значение има  Grinning

# 120
  • Мнения: 1 329
... Относно речниците,аз нямам такъв за да проверя,но четейки тука няколко мнения по въпроса(чиито авторки са се консултирали с въпросните такива) в различните пише различно ...

Не. Във всички пише простОр  Peace

Използвай си го, както ти е удобно, какво значение има  Grinning


Няма речници, в които да пише °простир°.Съществителното е простор , а думата която се образува като глагол е °простирам°. Съгласна съм че всеки може да го употребява според диалекта който използва. Съгласна съм също, че няма голямо значение кой как го пише важното е аз да го пиша правилно. Peace

Офф: Относно диалекта в София...айде нема нужда...това е единственият град в България в който се говори само и изключително на диалект. #Crazy Rolling Eyes

Никол, извинявай че се закачих за теб.

# 121
  • Мнения: 5 026
 Простор!

# 122
  • Мнения: 507
ПростИр !

# 123
  • София
  • Мнения: 2 164
 Простор!

# 124
  • Мнения: 8 917
Чувала съм и използвам и двете Peace

# 125
  • Мнения: 56
Простор е правилно да се каже.

# 126
  • Мнения: 6 167
7 страници за един простор)))
супер.

# 127
Разбира се че ПРОСТОР... кой изобщо може да си задава такъв въпрос!?

# 128
  • Мнения: 6 167
Разбира се че ПРОСТОР... кой изобщо може да си задава такъв въпрос!?

аз newsm78
благодаря ти , че се включи в темата Ирина23.
твоето мнение окончателно затвърждава убеждението ми , че е безпрекословен ПРОСТОР
така или иначе темата беше и шеговита, но карай.

# 129
  • Мнения: 5 622
Разбира се че ПРОСТОР... кой изобщо може да си задава такъв въпрос!?


Aми аз ето може да питам. К'ват съм си тъпа, все тъпи въпроси задавам....  33uu

# 130
  • София
  • Мнения: 3 271
ПРОСТОР Blush

# 131
  • Мнения: 3 453
простор

# 132
  • Мнения: 4
просто̀р Описание:
мн. просто̀ри,
1. Обширно, свободно пространство. Обичам да се разхождам на простор.
2. Прен. Широта,  свобода за действие.
Простор просто̀рна, просто̀рно, мн. просто̀рни.
--------------------------------------------------------------------------------
мн. просто̀ри, (два) просто̀ра,
м. Разг. Приспособление с опънати въжета за
простиране на дрехи при сушене, както и самите въжета.

# 133
  • Мнения: 3 478
Хм, аз знам простир, поне в нашия край така му се казваше.

# 134
  • Мнения: 3 423
Не ме разсмивайте,
седем страници по
тази тема, срам и
позор. Думата е
простор.
Корен "прост".
Моля, заключете я.

# 135
  • Мнения: 4 726
" Простор " на 100%.

# 136
  • Мнения: 3 835
7 страници за един простор)))
супер.
Не вярвам на УШите си!!!!!!!!!!!!!!!!

# 137
  • Мнения: 1 448
Викам му простир,  фатално ли е  Whistling

# 138
  • Мнения: 1 047
7 страници за един простор)))
супер.
Не вярвам на УШите си!!!!!!!!!!!!!!!!
Вярвай на очите си. Peace Joy Joy Joy Joy

Викам му простир,  фатално ли е  Whistling
Мисля че не,ама знам ли? newsm78

# 139
  • Мнения: 6 039
кефи ме как всички варненки са единодушни
 Joy

# 140
  • Мнения: 5 362
Чувала съм и двете,но аз му викам простир.

# 141
  • Мнения: 769
ПРОСТИР!

# 142
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Според мен - простир

# 143
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Кой изрови темата???

# 144
  • Мнения: 1 288
за първи път чувам за простир.

# 145
  • Мнения: 3 835
А, въобще какво разбирате под понятието РЕЧНИЦИ, и имат ли те почва у нас?

# 146
  • Мнения: 4 726
А, въобще какво разбирате под понятието РЕЧНИЦИ, и имат ли те почва у нас?
Добре казано! Wink

Общи условия

Активация на акаунт