Колко да варя цвеклото?

  • 511
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 056
Айде мами, вряли и кипяли в захранването,
имам цвекло и реших да да го сготвя на Мъри, но седях, гледах го, мислих, мислих и нямам си на идея колко да го варя. Трябва ли да е много меко или просто му стига да се поопари за минута-две и с пасатора...?
А някой ако пък даде някоя засукана рецепта, мноо ща го убичам.

И още нещо, ако го сваря вечерта до утре мога ли да го съхраня в хладилника или е най-добре прясно сварено?

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 19:04 от ludmilana

# 1
  • Мнения: 2 381
Цвеклото (заедно с картоф, тиквичка) го варих в пароварката.Като боцнеш с ножа ще прецениш дали е сварено.
Моята кукла се гърчи от сурови храни.

# 2
аз го варих в тенджера под налягане,защото ми бяха казали,че се вари повече време.Вечерта престоя в хладилника,а на другия ден го пасирах с другите зеленчуци.

# 3
  • Мнения: 485
Ами аз онзи ден варих, не знам колко точно ми отне, но със сигурност повече от час. С ножа ще проверяваш дали е омекнало. Мисля, че няма проблем да го оставиш за една нощ в хладилника, аз поне така правя.

# 4
  • Мнения: 679
Може да го нарежеш на по-дребни парченца, за да уври по-бързо. Когато е готово омеква и лесно се набожда с вилица. Ако е по-голямо количество, може като го пасираш да си замразиш във формички за лед.
Според мен най-успешни са комбинациите с морков и картоф.

# 5
  • Мнения: 9 894
в микровълнова, на парченца или резенчета - 20 минути.

# 6
  • Мнения: 532
Знаете ли кога най-рано мога да въведа цвекло?
Бебо за сега е ял само оризова каша и тикчвички,но да речем след като дам картоф?Или да изчакам по-голям да е... newsm78
Мерси

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Знаете ли кога най-рано мога да въведа цвекло?
Бебо за сега е ял само оризова каша и тикчвички,но да речем след като дам картоф?Или да изчакам по-голям да е... newsm78
Мерси




Ми на нас сега ни е за първи път!
С търсачката напиши "цвекло" и ще ти излезе всичко поместено за него.Там четох, че се въвежда след 8-ми мес., но провери си все пак.

Общи условия

Активация на акаунт