ХРЕМА

  • 689
  • 8
  •   1
Отговори
Детето ми е на 1 годинка  му се появи ужасна хрема.Вчера му тръгна водичка от нослето,а днес сополките са гъсти и жълти.Признак на какво е това?Прочиствам го редовно с физиологичен разтвор,слагам му Виброцил и Фитолор(биологичен сироп за кашлица).До сега два пъти е боледувал и двата пъти започва от нослето и сме стигали до антибиотик.[ yu5  :chihuu:u]Моля кажете какво да направя за да не се стига пак до антибиотик?Каква ли е причината винаги да започва с нослето?[/u]

# 1
  • Мнения: 3 116
Ами просто си е хрема най-вероятно  Hug

Мая е така от 1 седмица, но първите 5 дни се проявяваше като хъркане докато спи. Почнах аз Виброцил на 5 ден и вчера като шурнаха едни сополи, днес са започнали да се сгъстяват.

От педиатърката знам че започнат ли да се сгъстяват сополите, идва края на хремата  Rolling Eyes

Продължавам с Виброцил пък да видим  Thinking

# 2
Благодаря за бързия отговор на 'ritka"Дано да си права и да отшуми бързо.бързо оздравяване и на вас!!!!!!  bouquet

# 3
  • Мнения: 323
Аз знам,4е когато секрецията от носа е без цвят се касае за вирусна инфекция,а когато е с цвят-жълта,зелена-е бактериална.Слагай виброцилът около седмица,и ако продължи после така е хубажо(според мен)да се вземе секрет от нослето и да се направи една посявка.Аима ли детенцето температура или някакви други симптоми?Пожелавам ви скорошно оздравяване! dance

# 4
  • Мнения: 1 883
Потърси друга алтернатива  Peace

# 5
Аз знам,4е когато секрецията от носа е без цвят се касае за вирусна инфекция,а когато е с цвят-жълта,зелена-е бактериална.Слагай виброцилът около седмица,и ако продължи после така е хубажо(според мен)да се вземе секрет от нослето и да се направи една посявка.Аима ли детенцето температура или някакви други симптоми?Пожелавам ви скорошно оздравяване! dance
Благодаря ти.Много полезна информация ми даде.Няма темепература ,но е много кисел и неиска да яде никакви манджи,иска само мляко с бисквити да цока от шише..... Misc Baby Bottle.А и не спи спокойно през ноща. smile3541

# 6
  • Мнения: 408
И при нас винаги всичко почва от нослето и се стига до АБ. Не помня вече какво НЕ сме пили. Миналия месец правихме посявка-имаме си Мораксела, а пък почти не стават зеленикави сополките. Досега не съм открила нещо ефикасно, с което да се ограничим само до сополи-все "слиза" надолу. За половин година две пневмонии изкарахме  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 323
Е,добре бе,като са я изолирали Мурекселата,предполагам ,4е е направена и антибиограма.
Няма ли ефект от АБ,на които е 4увствителна?

# 8
  • Мнения: 158
На нас ни намериха златисти стафилококи в носния секрет и ни предписаха Bactroban nasal - някякъв гел в малка тубичка, който струва 25 лв., но е наистина много ефикасен при доказана бактериална инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт