Помогнете ми с информация за сушилните!!!

  • 2 005
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте майчета!Вчера писах в една от подтемите,но явно никой не я е прочел,затова реших и днес да се обърна за помощ,защото времето ме притиска.От скоро сме в апартамент без тераса и съответно простора е външен и сме се подпалили за сушилня ,но ме интересуват някой неща.По-шумни ли са от пералня и съдомиялна,защото там където мислим да я сложим на съседите отдолу е спалнята и да не си създадем проблеми?Относно мачкането-поносимо ли е и по-скоро могат ли после да се изгладят?А какво ще кажете за консумацията на ток-около4kw/h при цикъл2ч.това е около 1.20лв.-дали не е соленичко?Има ли по кратки програми?Ние търсим кондензационен тип ,защото няма възможност за монтиране в комин.Моля ако някое майче ползва такава сушилня да ми отдели няколко минути  за отговор,защото зимата наближава и трябва по-скоро да си разрешим проблема- и въобще на какво мнение сте -заслужава ли си такава покупка?Благодаря предварително на отзивчивите! smile3547

# 1
  • София
  • Мнения: 752
Ние преди 2 седмици си взехме сушилня и съм много доволна. В интерес на истината ми се стружа че е по-шумна от пералнята, а относно мачкането на дрехите...до сега ми е намачкала само дунките и едун панталон на мъжа ми, всичко друго си излиза даже по-гладко отколкото ако е било на простора...
Малко по-късно схте ти напиша повече че сега не ми дават да седя на компа ooooh!

# 2
  • София
  • Мнения: 718
Писала съм и в другите теми - моята сушилня е на кондензационният принцип. Страшно съм доволна - не е шумна, дрехите не излизат измачкани.
Аз съм с AEG http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013697

Виж и това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116746.msg2125777#msg2125777
и това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=123959.msg2287840#msg2287840

# 3
  • Мнения: 1 737
Имаме Индезит. Много съм доволна. По-безшумна е от пералнята, но и слушаме бученето, защото при кондензационния тип сушилни, помещението, в което суши трябва да е задължително с отворена врата докато работи. Аз веднъж я забравих за 10 мин затворена и вътре беше станало сауна. Обаче шума си е много поносим.

За разлика от пералните, работата на сушилнята може да се прекъсне по всяко време и да се извадят вече изсъхнали дрехи, или да се проверят до къде са стигнали. Така, ако се извадят горещи и се опънат веднага, не остават измачкани. Иначе ако се оставят до край, накрая има и една охлаждаща 10 минутна програма и след нея са по-измачкани.

# 4
  • София
  • Мнения: 718
Имаме Индезит. Много съм доволна. По-безшумна е от пералнята, но и слушаме бученето, защото при кондензационния тип сушилни, помещението, в което суши трябва да е задължително с отворена врата докато работи. Аз веднъж я забравих за 10 мин затворена и вътре беше станало сауна. Обаче шума си е много поносим.

За разлика от пералните, работата на сушилнята може да се прекъсне по всяко време и да се извадят вече изсъхнали дрехи, или да се проверят до къде са стигнали. Така, ако се извадят горещи и се опънат веднага, не остават измачкани. Иначе ако се оставят до край, накрая има и една охлаждаща 10 минутна програма и след нея са по-измачкани.

Може би зависи от сушилнята, защото моята е в кухнята и няма никакъв проблем. Сушилнята на сестра ми е в мокро помещение заедно с пералнята и досега никога не е ставало на "сауна".

# 5
  • София
  • Мнения: 752
Аз от тази която купихме сум много дожолна защото има и автоматична програма и сама прецениава колко време да суши дрехите, т.е. почти никога не ги суши на пълна програма, което мозе да не е кои знае какво, но си е икономия
Ето това си взехме: http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=682401&cat=60&f=3656ако искаш нещо по-конкретно като инфо специално за тази пиши на лични. Иначе дажам и на джата по-големи магазини линковете защото и на джете места информациата не е пълна, но ако ги събереш накуп горе долу става Peace

# 6
  • Мнения: 103
Благодаря Ви майчета,но сега научавам от старите форуми,за евентуалната сауна от сушенето.Това доста ме стресна-та нали целта е да не простирам на сушилки в стаите и да избегна влагата.Оставам с впечатлението,че от уреда излиза пара,което ми се струва безумно-представям си как пуши около сушилнята-така ли е ,и как да държа отворена кухнята зимата 2 часа например?А никой не коментира разхода на ток-отрази ли Ви се сериозно на месечните сметки(наясно съм ,че всеки я ползва в различна степен)?Колко е продължителността на една програма например за бяло памучно неделикатно пране с лесно гладене? Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 718
Да ти кажа не съм забелязала да ми се е увеличила консумцията на ток, а си я ползвам упорито. Същото важи и за сауната - както писах по-горе явно става въпрос само за някоои модели. Програмата за спалното бельо е около 2 часа, но времето варира взависимост от влажността на пранетро. Всекидневните дрехи се сушат около 1.30-1.45, но пак всичко е относително.

# 8
  • Мнения: 1 737
Не излиза влага, а горещ сух въздух. После изливам от резервоара 3-4 л вода, нищо не овлажнява въздуха в помещението. В инструкциите пише изрично помещението да е с отворена врата, за да не прегрява. И моето помещение е килер с пералня и сушилня.
Не съм забелязала увеличение на консумацията на ток.
В момента в по-студените дни я пускам вечерно време и използвам топлината и към хола и спалните. Много приятно става, а зимата бих спирала парното докато работи, защото освен че суши и топли въздуха.  Grinning


# 9
  • Мнения: 103
Просто сте невероятни!!!!Такава подробна информация,неможе да ти даде никой продавач консултант в магазина.Така се подпалих,че засилвам дебатите в къщи и в момента ,в който си я купим,ще Ви се похваля.Този форум е нещо уникално.Аз отскоро съм член,но вече си го сложих във фаворити.Чао!!!Но ако имам въпрос пак ще Ви пиша!

# 10
  • Мнения: 1 756
Не излиза влага, а горещ сух въздух. После изливам от резервоара 3-4 л вода, нищо не овлажнява въздуха в помещението. В инструкциите пише изрично помещението да е с отворена врата, за да не прегрява. И моето помещение е килер с пералня и сушилня.
Не съм забелязала увеличение на консумацията на ток.
В момента в по-студените дни я пускам вечерно време и използвам топлината и към хола и спалните. Много приятно става, а зимата бих спирала парното докато работи, защото освен че суши и топли въздуха.  Grinning


Ами мнението ми е същото и впечатленията също

Общи условия

Активация на акаунт