Контракции в петия месец???

  • 1 146
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25

Опасно ли е появата на контракции в петия месец в следствие на преомора?

Вчера се събудих от болки в корема и повече от час не мажах да заспя - тормозеше ме нещо като болка в корема, нещо като дърпане. Всичко това ме притесни и сутринта преди работа отидох на лекар. Гинеколожката ме прегледа, слава богу всичко е наред с бебето. Според нея това са контракции, които са се появили в следствие на преумора. Даде ми 5 дни болничен, през което време да лежа и да си почивам като пия парацетамол и магнезий.
Скъпи Мами, какво ще кажете по въпроса??? Това че контракцийте предизвикват раждане много ме плаши  Sad !

# 1
  • Мнения: X
Не се шашкай така! Щом лекарката ти е казала, че няма нищо тревожно не го мисли. Просто се пази от преумора и стрес и мисли позитивно. Аз също имам от време на време, но си взимам Но Шпа и почивам. Лека бременност ти желая!

# 2
  • Мнения: 1 183
Не се притеснявай изобщо,трябва да си почиваш много и да не се преуморяваш PeaceЛека бременост ти пожелавам!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз бях с такива контракции точно от 5-я месец, та до края си ги имах. В началото пиех Но-шпа, магнезий, а после и Папаверин.
Не се тревожи, май повечето бременни имат такива болки. Пък и има начини за овладяването им. И наистина почивката е от значение. Аз по тази причина от 5-я месец излязох в болнични.

Лека бременност и повече усмивки!

# 4
  • Мнения: 6 164
Ами не е безопасно, но ако се пазиш повече няма страшно! Полежи няколко дни да отшуми и после забави оборотите!  Peace

# 5
  • Мнения: 2 274
   Щом лекарката ти е казала, че няма страшно, се успокой и почивай! Аз съм с контракции от 3 месец, но Слава Богу още не съм родила! Избягвай да се уморяваш и почивай повече, защото продължителните болезнени контракции могат да доведат до разкритие /аз имах такива в 6 м. и след като търпях 2 седмици се оказа, че имам 1 см разкритие /! Това го казвам не за да те плаша, а за да не търпиш и да чакаш като мен  Peace!
   Лека бременност!   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 500
И какъв е извода - че не трябва да се преуморяваш.Трябва да си почиваш.Все пак бременна си.А на бременните това им е работата - почивка, глезене, приятни разходки и всичко, което ти създава удоволствие, а не преумора.Щади, се миличка.Аз докато бях бременна всяка физическа работа /чистене, гладене, оправяне на леглото/ ми донасяше контракции и неприятни усещания.Помоли някой да ти помага.

# 7
  • София
  • Мнения: 163
През цялата бременност бях с контракции. Понеже бях бременна с близнаци при мен бяха доста силни и чести. В 5м. ми направиха серклаж за по-сигурно и с много лежане и една шепа хапчета на ден ги износих до 36г.с. Така че, много си   почивай и, ако трябва взимай някакви лекарства известно време ( питай лекарката ти,тя знае най-добре). Лека бременност!

# 8
  • Мнения: 4 806
случва се много, ама много често, което не означава, че трябва да се гледа съвсем безотговорно.
Затова, просто се успокой. Нормално е. Но се пази и внимавай с натоварванията. Почивай си повечко.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами не е безопасно, но ако се пазиш повече няма страшно! Полежи няколко дни да отшуми и после забави оборотите!  Peace


 Peace

Общи условия

Активация на акаунт