Обрив по цялото тяло при бременна в 14 семица

  • 4 800
  • 18
  •   1
Отговори
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
От няколко дни имам обрив по цялото тяло, който много сърби особено като се допират дрехите до него. Питах лекаря, който ми следи бременността той каза да се мажа с Фенистил гел, че нямало нищо ненормално. Обрива не само, че не се скрива но се разраства. Днес сутринта си взех една ампула Витамин С.

Някакви предложения  newsm78

# 1
  • Мнения: 118
Ами май трябва да се консултираш с алерголог. За гела не съм сигурна, че трябва да се мажеш не защото си бременна, а защото при някои видове обриви намазването с гел запушва порите, те не могат да дишат и вместо да се маха обривът се разраства сериозно. Аз съм алергична към комари и докторът ми каза да се мажа с оцет, за да не сърби. Друго, което ме посъветваха и което е не толкова неприятно е да се намажеш с разтвор от вода и захар. Леко лепка, но иначе мен спря да ме сърби и като не дразнех пъпките те се махнаха. Но за твое успокоение и за да си сигурна, че си направила най - доброто отиди на лекар и най важното - не се притеснявай!!!   bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Смени си праха за пране.

# 3
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да си се мазала с олио,лосион или друго съдържащо Алое?Аз от олио с Алое се изринах така.Алоето по време на бременност го дават като алерген.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не съм сменяла препаратите за пране, не съм се мазала с нищо повече от седмица

# 5
  • Мнения: 907
Аз се бях изринала по лицето преди месец-два. Отидох на дерматолог и докторката ми каза да си правя компреси с отвара от лайка - мисля, че ми помогнаха. Докторката ми беше изписала и някаква пастичка, която според нея не би ми навредила, защото я давали и н амного малки бебета, но ми каза да изчакам два дни да видя има ли ефект от компресите и чак тогава да си я купувам. За съжаление рецептата е вкъщи, а и няма гаранция, че би помогнала и на теб.
колкото до Фенистила, докторът ти със сигурност разбира повече от мен, но в листовката му пише, че не се препоръчва за бременни.
В крайна сметка съветът ми е да отидеш на дерматолог. а като за начало можеш да пробваш с лайката. Стискам палци обривът да се махне бързо!

# 6
  • Мнения: 689
Аз си ходих обрината през цялата бременост. От нищо не ми минаваше. Мажех се с фенистил гел, но никакъв ефект. Какво ли не правех, но пъпките по тялото ми си стояха, докато не родих. Като се прибрах от родилното нямаше и следа от тях.

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз се изринах от бебешкия гел олио на Джонсън. Мазах се с Алергозан и ми мина.

# 8
  • Мнения: 958
Здравей в момента в който разбрах че съм бременна било е още първия месец ми излезе обрив на двата крака до коленете целите бедра, освен това сърбеше ужасно, ан мен ми дадоха също фенистил обаче не ми помогна хич и се мажех с ментолов спирт не знам от него ли или от самосебе си след 2 седмици обрива изчезна.

# 9
  • Мнения: 417
Аз мисля,че Фенистил гел не е за алергии а за натъртвания TiredДоколкото знам алергозана е забранен за бременни.

# 10
  • Мнения: 6 164
joya на големи плаки ли ти беше обрива?
Абе това не е шега работа, аз така направих към аналгин алергия (преди да забременея) и като отидох да раждам сто пъти повтарях, че съм алергична да не ми наблъскат в упойката нещо... АЛергията се изрази в гигантски червени петна по краката до коленете /плаки/, с невероятен сърбеж. Затова те питам...

Етеричните масла предизвикват алергия, в Икаров се съдържат в маслото с/у стрии например.
А накои алергии може да се проявят след няколко дни така, че дори да не си се мазала скоро, спомни си с какво си се мазала/яла/пила и т.н...

# 11
  • Мнения: 958
joya на големи плаки ли ти беше обрива?
Абе това не е шега работа, аз така направих към аналгин алергия (преди да забременея) и като отидох да раждам сто пъти повтарях, че съм алергична да не ми наблъскат в упойката нещо... АЛергията се изрази в гигантски червени петна по краката до коленете /плаки/, с невероятен сърбеж. Затова те питам...
color]

Не обрива ми беше на много ситни пъпчици почти незабележими само при допир и ан силна светлина ги усещах като неравности по кожата. Ходих на масажи тогава и си мисля че е от мазилата на масажиста но може и да се лъжа. Ментоловия спирт ме спаси мен но не смея да го препоръчвам, на мен емилова ми го каза знаеше че съм бремена ама не знам дали е за всеки

# 12
  • София
  • Мнения: 3 271
Такъв ли ти е обрива :

http://members.optushome.com.au/westhoff/puppp/
http://www.emedicine.com/derm/topic351.htm
http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/result.cfm?Diagnosis=-2085301237

Ако е такъв пиши ми ЛС, ще ти разкажа - аз го преживях в седмия месец  - ужасно беше  Cry

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Моите пъпки не са като тези на снимките.
Имам големи червени петна по най невероятните места и като се допрат до дрехите се побърквам

# 14
  • Мнения: 2 257
PUPPP обикновено се проявява по-късно в бременността, според това, което пише тук и там. В 13-14 седмица имах обрив като описания от joya, побъркваше ме и ме изнервяше жестоко; лекарят ми каза, че е нормално за бременна, че нямало страшно, че не било PUPPP, което се проявявало по-късно и ми даде да се мажа с разни лекарства, с които аз не бях съгласна (по корема и бедрата ми беше) и затова се мажех с кисело мляко - чаках го да изсъхне и попие и не го отмивах, а само забърсвах хубаво, след като е поседяло известно време. Опитай и дано те успокои. На мен ми мина след млякото и повече не се появи. А от какво стана и до ден днешен не мога да разбера - прехвърлих всички неща, които съм яла, пила, всякакви пранета, мазила и какво ли не - нищо по-различно от това, което съм правила преди да се изрина. Пише на много места, че такива внезапни обриви са често срещани. Опасно може да е, когато се случи по-късно в бременността, тогава е хубаво да се направят профилактично чернодробни изследвания, примерно...А като родиш - изчезват всякакви такива, но ти имаш доста време, за да чакаш този прекрасен момент да се избавиш от обрива. Simple Smile Успех!

Общи условия

Активация на акаунт