За вегетариянството при децата.

  • 2 273
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 816
Здраейте. Гледах днес едно предаване на тема вегетарянство при децата и ми стана любопитно. Вие какво мнение имате и считате ли, че консумацията на месо би могло да бъде повече вредно, от колкото полезно. newsm78

# 1
  • Мнения: 486
Зависи от месото - ако животното е било тъпкано с антибиотици и хормони, хранено с мърша Sick  със сигурност не бих определила такова месо като полезно. 

# 2
  • Мнения: 1 942
Ами раздвоена съм. newsm78 Учила съм, че само месото дава една от необходимите аминокиселини за синтеза на белтъците. От друга страна д-р Спок /който според мен е лидер в лекарските съвети за деца/ препоръчва вегетарианството за деца. От опит - имам една позната която е от дете вегетарианка и има заболяване, което незнам как се казва - в кръвта и има твърде много калции, който сега се натрупва неравномерно. След последните изследвания които си прави /говоря за момиче с възможности и изследвания по целия свят/ и казаха, че причината за проблема и е именно ранното вегетарианство и ако сега започне да яде месо до някъде ще компенсира нещата /рибата и пилето били достаътъчни/, но уви тя просто меноже да приеме, че ще яде друго живо същество. Та мисля, че не внесох яснота в питането ти, ама поне и аз се дообарках  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 599
Ами раздвоена съм. newsm78 Учила съм, че само месото дава една от необходимите аминокиселини за синтеза на белтъците.....
А какво си учила  #Crazy
Няма такава аминокиселина, която да се намира само в месото.
Ако дете се отглежда като вегетарианче, трябва родителите да са наясно - да имат култура на хранене и достатъчно информация. Много ми е любопитно как ще се извлече калцият от кръвта с консумация на месо и кой е дал това гениално заключение  Thinking
Толкова много е изписано досега - и в Интернет, и в специализирана литература, затова няма да се задълбочавам повече. Например www.dieti.gbg.bg - там има тема за вегетарианството. Не се препоръчва строгото вегетарианство - вегетализъм се нарича по диетоложки - защото се налагат най-често добавки и неинформирани родители могат да навтредят на децата си от незнание. Затова. В Америка си е разпространено, но те имат много готови продукти, обогатени и годни за вегани.

# 4
# 5
  • Мнения: 1 942
А какво си учила  #Crazy
Няма такава аминокиселина, която да се намира само в месото.

Ами помня, че го има и в учебника по биология като сме учили за аминокиселините.

Относно калция в кръвта и месото - моята позната се лекува в Австрия, там са и го обяснили, а тя на мен. Но тази година четох една статия /май беше в нета  newsm78/ и там пак беше споменато за тази връзка. Разбира се не очакваш, че като дъвчеш месото и то така спомага да не се натрупва калция. Предполагам, че нещо от месото спомага за трансфера на калция.

# 6
  • Мнения: 4 392
Не мисля, че неконсумирането на месо може да бъде вредно, стига да знаеш как да организираш храненето така, че да бъдат получени всички необходими вещества. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 558
Аз лично съм противник на тази идея.  "Прекален светец и богу не е драг" са казали хората  Mr. Green 
Имаше период от време, в който се появиха много привърженици на вегетарианството при децата и се говореха много положителни неща по този въпрос. Сега пък дойде време, в което започнаха да излизат много доказателства за вредите от този начин на хранене. И то точно в страната откъдето идваха най-много материали по темата...  Дори вече има идеи това да бъде забранено, доколкото може естествено  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 704
... започнаха да излизат много доказателства за вредите от този начин на хранене.
... Дори вече има идеи това да бъде забранено, доколкото може естествено  Rolling Eyes

tala, извини ме, но горенаписаното предизвиква искрен смях у мен  Laughing

Кое ще забранят ? - плодовете, зеленчуците, меда, кълновете и суровите ядки на трапезата ми?

# 9
  • София
  • Мнения: 558

tala, извини ме, но горенаписаното предизвиква искрен смях у мен  Laughing

Кое ще забранят ? - плодовете, зеленчуците, меда, кълновете и суровите ядки на трапезата ми?
Не виждам какво смешно виждаш Rolling Eyes  НЕ СЪМ ГО ИЗМИСЛИЛА АЗ! Ще забранят вегетарианството при малките деца.  Както съдят родители, които оставят сами децата си в къщи /до 14 год. възраст това е забранено/,  така ще ги съдят и за начина по който ги хранят.

# 10
  • Мнения: 704
Не виждам какво смешно виждаш Rolling Eyes 

Съжалявам - чувството ми за хумор, понякога е леко странно...

Ще забранят вегетарианството при малките деца.  Както съдят родители, които оставят сами децата си в къщи /до 14 год. възраст това е забранено/,  така ще ги съдят и за начина по който ги хранят.

Бих искала да видя - как би изглеждал текста на правната норма/и, в която ще е закрепено цитираното...  Sunglasses

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Здраейте. Гледах днес едно предаване на тема вегетарянство при децата и ми стана любопитно. Вие какво мнение имате и считате ли, че консумацията на месо би могло да бъде повече вредно, от колкото полезно. newsm78
Да, мисля. Писах повече в другата тема.

# 12
  • Мнения: 4 392
Аз лично съм противник на тази идея.  "Прекален светец и богу не е драг" са казали хората  Mr. Green 
Имаше период от време, в който се появиха много привърженици на вегетарианството при децата и се говореха много положителни неща по този въпрос. Сега пък дойде време, в което започнаха да излизат много доказателства за вредите от този начин на хранене. И то точно в страната откъдето идваха най-много материали по темата...  Дори вече има идеи това да бъде забранено, доколкото може естествено  Rolling Eyes

Я дай малко линкове, че ми стана интересно. За първи път чувам за такова безумие. newsm78
Птиче месо, бъкано с хормони и антибиотици по-добрият вариант ли е?

# 13
  • София
  • Мнения: 558
Я дай малко линкове, че ми стана интересно. За първи път чувам за такова безумие. newsm78
Птиче месо, бъкано с хормони и антибиотици по-добрият вариант ли е?

Специализираната медицинска литература не е "в линкове". А мислиш ли, че растителната храна се отглежда без третиране с препарати  Naughty Не и в наше време.

# 14
  • Мнения: 4 392
Ахам Thinking "Специализираната медицинска литература" е само на книжни тела, а нищо неразбиращите дилетанти пишат в нета. hahaha Стремежът е всичко, що е на хартия, да се качи на електронен носител, затова са и тези проекти за виртуални библиотеки, енциклопедии и т.н. Освен това, при тази глобализация, когато информацията се променя всяка минута, я ми кажи, къде е най-новото: в книгата или в нета?
Друг е въпросът, че ако пуснеш една търсачка на български, няма да излезе много нещо. Wink

Относно втората част от поста ти: Съгласна съм.Да, никога няма да сме сигурни вече, какво точно ядем и колко полезно е то за нас. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт