започване на пюренца края на трети месец?????????????

  • 1 092
  • 19
  •   1
Отговори
  • pomorie
  • Мнения: 848
здравейте вчера на консултацията ми казаха след две седмици да започна плодовите пюренца.Марти сега е на два месеца и седем дни.не е рано нали?вие кога започнахте да давате на вашите мъници.и с какво пюре започнахте.а и още нещо каза ми да го захраня както с всяка нова храна да започна с една лъжичка после две и т.н.една седмица.после да изцедя 70мл кърма да прибавя 70мл пюре и да го давам така.правилно ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз започнах на 4 месеца с плодово пюре, на 5 зеленчуково....... Според мен ви е раничко за пюрета, ама ти си знаеш най-добре. Пък гледам, че сте и на кърма newsm78, те по-късно захранват от тези на АМ/2-3 седмици/. Започнах с пюре от ябълка , 2-3 лъжички, после пюре от морков, после други / тиква, сливи, круши/. В началото е хубаво да са еднокомпонентни, та ако направи реакция да знаете от какво е. Не съм прибавяла кърма или АМ в пюретата.

# 2
  • Мнения: 5 183
По-хубаво от кърмата няма. Моето дете не е кърмено, по независещи от мен при4ини, и въпреки това си караше само на мляко /АМ/ до края на 5 месец, когато захраних с оризова каша. Ти си избираш, но щом си решила да питаш, зна4и все пак не си много убедена, 4е искаш мъни4кото ти беб4е да се хваща за пържолите ве4е  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 7 803
при кърмене се препоръчва захранване на 5-6 месец, не виждам причина за това бързане Naughty а тези сокове, които даваш ...................  Stop

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 15:12 от jump

# 4
  • Мнения: 5 790
Според мен ви е твърде рано за даване на пюрета. Какво ще спечелиш от това бързане? Виктория не е кърмена, но беше на АМ до навършване на 6 месеца и чак след това я захраних като кърмаче. Дадох за първи път картофено пюре.

# 5
  • Мнения: 27 524
По-хубаво от кърмата няма. Моето дете не е кърмено, по независещи от мен при4ини, и въпреки това си караше само на мляко /АМ/ до края на 5 месец, когато захраних с оризова каша. Ти си избираш, но щом си решила да питаш, зна4и все пак не си много убедена, 4е искаш мъни4кото ти беб4е да се хваща за пържолите ве4е  Mr. Green

 Peace

След навършени 4 месеца - оризова каша, после зеленчуково пюре и накрая плодово. Плодовото да е круша или ябълка  Peace

# 6
  • Мнения: 2 897
Аз започнах да давам плодови пюренца на дребчо в края на четвъртия месец,но само за да се запознае с вкуса,зеленчуковите-в края на петия месец-пак така.Мисля,че е рано още за плодовите пюрета,изчакай поне месец още.Карайте само на кърма/АМ-това е най-добро за детенцето,има време да се запознае и с другите храни Wink

70мл кърма да прибавя 70мл пюре и да го давам така.правилно ли е?
Не ми е известен този начин на смесване,аз си го кърмех отделно,после започнах да слагам по 2 м.л.АМ в пюренцето(само в зеленчуковите,в плодовите-не),защото така си го хапваше без проблем и за мен беше по-лесно и удобно,а и всичко се изяжда Simple Smile

п.с.Виж таблицата за захранване в библиотеката Peace

# 7
  • Мнения: 4 578
абе тази твойта педиатърка нещо не е наред вече в няколко теми чета колко грешни съвети ти дава

# 8
  • Мнения: 992
и според мен изчакай до 4-ти месец  Peace
аз започнах след 4-ти месец с плодово пюре, после зеленчоково, каша, месно

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
абе тази твойта педиатърка нещо не е наред вече в няколко теми чета колко грешни съвети ти дава
Други теми не съм чела, но това ми е достатъчно за същия извод- на две месеца и половина захранване с твърда храна и като начало с плодово пюре.
Аз плодово дадох края на 6-ти месец, преди това зеленчуково. По ред причини, много пъти съм писала защо, не се започва с плодово, а със зеленчуково или с каша.
Това е моето мнение, ти решаваш в крайна сметка, но няма за къде да бързаш и не виждам в името на какво трябва да поемаш рисковете от ранното захранване.

За смесването на пюре с кърма - не се смесва, храниш с каквото ще храниш (зеленчуково, плодово ...), после дохранваш с кърма, докато стигнеш количеството храна за цяло хранене (нали започваш с една лъжичк и после увеличаваш - това поне е уцелила твоята педиатърка).

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз също съм захранила рано, но наистина всяка майка сама преценява.Само един съвет ще ти дам-има ли и помен от колики детето, не му давай нищо друго освен мляко!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 457
Изчакай да поне да навърши 4-ри месеца и тогава пробвай с пюре. Това за смесване на кърма с плодово пюре никога не съм го правила. А според мен е най-добре да си кърмиш детенцето колкото иска, а между кърменията да му дадеш малко пюре (започваш с една лъжичка, после две и т.н.). Но това след 4-ти месец.

# 12
  • Мнения: 702
Захраних след като бебка навърши 4 месеца с ранен морков на Хип.
За начина на захранване са те посъветвали правилно Peace, но ако имаш кърма мисля че е по добре да продължиш да кърмиш

# 13
  • Мнения: 8 917
Аз започнах да давам в края на 7-я месец Peace

# 14
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 И на мен педиатърката ме посъветва да дам зеленчуково пюре, но чак след 24.10.Аз обаче избързах и му дадох зеленчуков микс, нещо не му се нрави, няма търпение да яде с лъжичка, 4-5 хапвания и почва да нервничи, иначе нямаме колики.Сокче давам от дъжд на вятър.Ще пробвам с оризова кашичка и тогава ще видя newsm78.Нещо взе да не му достига количество мляко за 5-6 хранения на денонощие по 150мл АМ.Педито казва много е, ами като реве милия какво да го държа гладен ли???Вярно е вече сме почти 7.5кг, но не зависи от мен той като си иска....А от оризовите кашички кои са най-добрите и откъде да си взема?И бихте ли споделили как я приготвяте, и по колко?
Благодаря много предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт