Нисък хемоглобин и храни

  • 13 063
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 503
Здравейте,
вчера ни пуснаха кръвнио изследвания и се оказа ,че хемоглобинът ни е 104.
Хемоглобинно съдържание  в еритроцитите-21.7pg
Обем на еритроцита 69.7fl
Нашата педиатърка каза,че стойностите като цяло са ниски.Е,поне не ме наруга ,че заради захранването или кърменето.
Вече 3ти ден сме на оризова каша(домашна)
Ако е важен и моят хемоглобин,той е 135
Та въпросът ми е:
Кои храни са снай-висока съдържание на желязо и от кога мога да ги въведа newsm78
Благодаря

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 18:27 от ~Цвети~

# 1
  • Мнения: 46 488
Усвояване на желязото  Peace



Но според мен за първите 2 групи от таблицата ви е още рано.
104 не е чак толкова нисък.
Успех!

# 2
  • Мнения: 2 019
нашият беше 103 и педиатърката каза,че е добре

# 3
  • Мнения: 1 503
Никол благодаря за таблицата
обаче под Зеленчуци немога да разбера ,кои точно newsm78
а от кога се яде дроб?

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Просо, елда, месо - добри първи храни, нямат глутен и съдържат повечко желязо.
Субпродукти като дроб - не знам дали толкова рано... В тях се отделят повечко отпадъчни вещества в организма.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 104
хайде бе 104 бил нисък хемоглобин дрън-дрън   Outta Joint Outta Joint Outta Joint

# 6
  • Мнения: 1 503
Бу-за сега сме на ориз newsm783-ти ден
Смятам да дам картоф и чушка ,а след това елда newsm78
А от зеленчуците,кои са най-богати на желязо
Просото как се приготвя?

# 7
  • Мнения: 2 897
Нашият също беше 104,педиатърът каза,че няма нищо обезпокоително, да започна да му давам месни пюрета.Давам му,също давам и просо-сварявам го,пасирам го и го смесвам с млечната му каша,само приготвена по този начин я яде,което е добре дошло за мен Wink

# 8
  • Мнения: 1 812
 Цвети, извини ме че ползвам темата, но да не пускам нова  bouquet Въпроса ми е за хемоглобин 102 за детенце на 1 година. Как ви се струва, майчета? Утре ще говоря с педито.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Бу-за сега сме на ориз newsm783-ти ден
Их, бе Laughing че той целия Христо не е на толкова дни Wink
Можеш да добавяш малко просо в ориза, примерно.
ОТ зеленчуците - спанак със сигурност не Laughing

Желязото се съдържа в пълнозърнестите храни, обогатените с желязо бебешки зърнени каши, тъмнозелените зеленчуци (като броколи, спанак, зелен боб и грах), сушените плодове, ядките, яйцата, соята, соевите и бобови продукти. От тук.

Как Free Soul  захранила Мариела при Хб 105: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52052.msg965934#msg965934


При всички положения е добре да се помни, че всички деца (на АМ и на К) имат т.нар. 'физиологичен спад на желязо' между 6 и 9 месец. Поради което в някои страни изобщо не правят изследвания в тази възраст - ясно е, че няма да са акуратни предвид този спад.
Това, което може да се направи - освен нормалното захранване - е, след месец-два да се повтори изследването; сега може пак да се направи в друга лаборатория с кръв от вената - с кръв от пръста не винаги са акуратни изследванията, а друга лаборатория - защото понякога стават грешки.

# 10
  • Мнения: 1 503
Цитат
Их, бе Laughing че той целия Христо не е на толкова дни Wink
newsm78 3дни-това беше идеята Joy
 
Абе душа ,пишеш спанак със съгурност Не,а после го опоменаваш в желязосъдържащите hahaha

Зелен фасул от кога да дам newsm78
А грах?
 Joy Joy Joy  малееееееЙ,колко въпроси Laughing
Кръв му взеха от пръстчето Thinking[/color]

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Миии, Цвети, може да не е променил автора навреме споменатите зеУенчуци в статията, знам ли Simple Smile
Май преди 2-3 години още казаха учените, че спанакът съвсем не съдържал толкова много желязо - била му сгрешена десетичната запетая на стойността  Mr. Green Да се чудиш на Попай.

... и имайте предвид това - разпитайте семейството: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124815.msg2456012#msg2456012

# 12
  • Мнения: 3 447
За бобовите (грах и зелен фасул) е още рано според мен... но мисля, че можеш да му даваш броколи newsm78 Аз съм му правила пюре и с червено цвекло, но не знам... спецовете да кажат, че аз съм от рано захранилите Blush

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Ъхъ, и червеното цвекло е богато на желязо. Разхлабва обаче (отделно където оцветява урината и акото в алармиращо червено Mr. Green), та трябва да се внимава с количеството - по метода проба-грешка.

# 14
  • Мнения: 2 211
При синът ми, на тази възраст, хемоглобина беше 105. Въпреки малтофера, който приемаше, докато не го захраних с месо /на 8 месеца/ си стоеше на тези стойности.
 Повечето от храните, които са богати на желязо, за съжаление са силно алергенни /бобови, червени меса, дроб, ядки, яйца, сушени плодове, червено цвекло /. Спанакът, наистина не е богат на този елемент.
Това, което те съветвам е засега да наблегнеш на елдата, просото и червените чушки /съдържат много вит. С/, кисели плодове и кърмата. Добре е да знаеш, че желязото се усвоява повече в комбинация с витамин С. От осми месец да захраниш с пуешко месо в комбинация с червени чушки и да го даваш всеки ден, не през ден. За целта аз намерих екологично пуешко и готвех ежедневно. В резултат на 1г. и 1 м., хемоглобина беше 135.
Не се паникьосвай, Бу вече ти е писала, че това е физиологичен спад на хемоглобина. Не бързай да захранваш с телешко и яйца, както най - вероятно ще те посъветват лекарите, за да не предизвикаш алергия.
Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт