Мъжки фактор - ин витро?

  • 8 813
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте,
съпругът ми е с много лоша спермограма - нормални сперматозоиди под 5%. Ходихме по лекари, препоръчаха операция за премахване на разширени вени. Операцията мина, доста тежко при това. Вече пет месеца оттогава и направихме нова спермограма. Резултатите са същите с диагноза Тежка Аsthenozoospermia. Какво да правим отсега нататък? Можем ли  с такива резултати да правим опити за ин витро?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 96
Здравей,

най-добре е да отидете в клиника по стерилитет, за да обсъдите възможностите с лекар. Но по принцип ИКСИ е варианта при мъжки фактор.

Успех!

# 2
  • Мнения: 1 950
Здравей и от мен,
Както и ази ти е казала, трябва непременно да се обърнете към клиника по стерилитет, да направите отново спермограма и там. Лекарите ще ви кажат дали е възможно или не. Но при положение, че ИКСИ се прави дори и с биопсия на сперматозоиди от тестис сигурно ще е възможно.
И не се отчайвай Hug

Успех и късмет  bouquet

# 3
  • Мнения: 18
Честно казано, много зле се чувствам, но не го показвам по никакъв начин, защото съпругът ми съвсем ще падне духом. Спермограмата е правена по Крюгер, а операцията - от д-р Кацаров. Другата седмица има час при него, за да се консултира какво да правим оттук нататък. Препоръчайте ми клиника по стерилитет - не знам вече към кого да се обърна, кажете ми и нещо повече за този метод. Аз четох в интернет за него и доколкото разбрах това е възможно най-сложният метод.
Благодаря ви за информацията!

# 4
  • Мнения: 67
Здравей vpp не се притеснявай толкова много всичко е поправимо на мен също като ми казаха това се притесних доста но исакам да ти кажа че медицината толкова е напредна по това отношение че и с по малко от вашия брой ще се получи така че не се притеснчвай а и процедурата икси не много по сложна от стандартното ин витро ти откъде си ако си от Варна бих ти препоръчала доцент Маркова и нейния екип аз лично съм при тях и съм много доволна от загриженоста и вниманието ако си от друг град кажи кой е тогава може някои от другите момичета които са от други градове и посещават други клиники да ти помогнат всичко ще се оправи само не трябва да се отчайваш  bouquet

# 5
  • Мнения: 18
Благодаря ти, venig79
имах нужда от успокоителни думи... От София съм , но ако се наложи - и до луната ще отида, ако това ще ми помогне някяк си...

# 6
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Здравей, и при нас показателите на спермограмата са много лоши, а с нормална морфология имаме едва 3%. Консултирали сме се със специалист по стерилитет и ни казаха че е напълно възможно да се направи ИКСИ.
Ето сайтове на клиники по стерилитет в София:
http://invitro-bg.com/
http://ivf.bg/
http://ivf-bg.com/

Успех! Не се отчайвай  Hug

# 7
  • Мнения: 18
Благодаря ви, дано да се получи...

# 8
  • Мнения: 902
Здравей, ВПП.
Съжалявам за това, през което минаваш, но скоро ще разбераш, че шансовете ви са огромни. Дори и да ти звучи невероятно, просто ти трябва време , за да се запознаеш в детайли с решението на проблема.
При нас нормалната морфология по Крюгер е между 2 и 4%. Концентрацията е едва 1 млн. Имаме едно ИКСИ зад гърба си, за съжаление неуспешно. Сега ще правим второ, но въобще не смятам да се отчайвам.
Мъжът ми също прави операция и сега ни предстои да видим резултатите от нея. Не се надявам на чудеса, просто малко да подпомогнем работата на докторите.
Най-важното в такива случаи е да имате огромно желание и сили да решите проблемите. Трябва да сте заедно и нито за миг да не търсите вина. Просто на вас се е паднал малко по-тежък кръст. Но, всеки си носи своя.
Жабчето вече ти е дала адреси на най-добрите клиники в София. Отиди поне в две от тях и сама направи своя избор.
Желая ти много късмет и спокойствие.
Ето ти още едно място, където можеш да намериш информация по темата:
http://www.zachatie.org/forum/

# 9
  • Мнения: 18
Благодаря ти,White!
Тепърва ще се учим как да се справяме с това. Според мъжа ми едно инвитро е все едно да излъжеш природата и това може един ден да се отрази на здравето на детето. На мен не ми вярва, но ако го чуе от специалист - надявам се да проумее, че няма нищо страшно.

# 10
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
vpp, а правени ли са хормонални изследвания на съпруга ти? Не винаги проблема е физиологичен.

# 11
  • Мнения: 18
KayRenn, направихме ги през пролетта. Д-р Кацаров каза, че всичко е в норма и явно проблемът е физиологичен. От операцията минаха 5 месеца, но сега изследванията показват същите резултати както преди операцията.

# 12
  • Мнения: 2 259
ПЪРВО БЕШЕ ЛИЧНО,НО СЕГА ГО ПРАЩТАМ ДО ВСИЧКИ.МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНА ПЪК. newsm78сега Помни:Спирате да носите слипове,само боксери и то памучни.Синтетиката създава статично електричество и убива човечетата,а стегнатите слипове пречат на тестисите.Спира тежък фитнес труд,сауна и горещ душ.Прегряването много пречи.Много движение пеш,ти се движиш и те се движят.
Сега почваме за храната и пиенето.Никаква бира,а ма никаква.Много вредна за целта.Само вино маврут,много полезно.Също и прясна люта чушка.Кафе по едно на ден.Алкохол,по малко,цигари малко.
Сега същината.Всеки ден 10 ореха,4-5 стръка целина,2-шепи билка магарешки бодил сварена в 1 литър вода с лъжица мед,пие се през целия ден.
Следват лекарствата.Трибестан 2по1.Витамин б,спамена,цинк по 1 на ден.Трибестана също е магарешки бодил но не го мисли,а го прави.
Искам след 45 дни да направиш нова спермограма и да ми пишеш и почерпиш.Гарантирам ви успех.Има и други успели.
Ние открихме проблема декември-олиго....незнам какво.Казаха надежда само чрез инвитро.Но светилото Александров не позна този път.От тогава има 4 спермограми,променливи.Първа 40% нормокинеза,2-70%  ,3- 55%.а  докторите невярват,но какво да кажат срещу фактите.с  над 40%  нормокинеза,всичко е възможно.
Успех и ми пиши да не забравиш. Hug

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 13:02 от valikir

# 13
Здравейте
Аз съм нова тук и като вас съм с провлем . Съпругът ми беше изненадан с диагноза азоспермия , аз два пъти по-изненадана и вече уплашена . На консултации сме в клиниката на д-р Щерев , но ще се радвам най-много на споделен опит .
Предварително влагодаря

# 14
  • Мнения: 18
Току-що гледах по БТВ предаването за проблемите по програмата Инвитро. Просто съм ужасена, може би защото не съм се сблъсквала досега с проблема. Разбрах, че касата не подпомага опити при двойки с мъжки фактор! Как е възможно това??? И верни ли са тези цифри, които бяха посочени - че 1 опит струва 7-8 хиляди лева??? Направо не мога да го проумея... Разбирам, че лекарствата и процедурите са скъпи, но да имаш дете не е ли право на всяка двойка? Или все пак си остава привилегия на по-заможните...

Общи условия

Активация на акаунт