Децата и играчките

  • 574
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Какво  мислите за играчките на нашите деца,с какво играят и не играят,имат ли си любими?  Харесвате ли ги на външен вид?
   Моята госпожица /5г./  има  много играчки ,които с удоволствие разхвърля из апартамента/понякога имам чувството,че и доставя повече удоволствие в разхвърлянето,отколкото със самата игра/,някои от тях не поглежда с дни.Въпреки ,че е момиче допреди 1г.си играеше с коли,камиончета,пистолетчета.Даже за Коледа получи кола с дистанционно.Имаме любими плюшени,които от време на време посещават детската градина.Страшно обича да рисува,оцветява и да "чете" книжки.
         Споделете как е с Вашите деца.

# 1
  • Мнения: 2 891
Сашко е още малък (1г.11м.) и за него е важно първо да счупи играчката,  а после да и се порадва Simple Smile Иначе имаме цял отбор мечоци и един лиско, които сам е кръстил и държи да спи стях всяка вечер. Можете да си представите за каква менажерия става въпрос в креватчето Simple Smile

# 2
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Моите са двама - няма къде да се стъпи от играчки - само разхвърлят и ги зарязват. Играят с камъчета, кестени, кутийки от тик-так, кремчета и т.н.  Ако щете ми вярвайте но имам специална гъба за измиване на камъчетата - знаят че всичко което се донесе отвън се оставя в мивката и аз го измивам с веро.
Иначе големия има любими неща, но за кратък период - най-много 2-3 месеца. После се появяват други любими неща. Не винаги е играчка - например дълго си мечтаеше за сметало. Любимите неща ги познавам по това че ги крие от малката, обикновено нависоко по рафтовете.
Малката играе с всичко (няма любими), особено с това което е в ръцете на батко и.   Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 39 713
Elisana моята щерка е копие на твоята Simple Smile
Мени си обаче преоритета и влеченията към различните играчки. В яслата и тя си беше поръчала кола от Дядо Коледа.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
На Калина любимите й играчки в момента са топката, с която играем дори в къщи, дъската й за писане, на която "рисува" или кара мен да й рисувам, комплектът й за готвене, колелото и количката, които бута из къщи, основно в краката ми. Заиграва се и с конструктора си, също и книжки гледаме.

# 5
  • Мнения: 8 505
О,колите...любими не само на дъщеря ми,но и на мен като малка.Има няколко вкъщи и бръмчи с тях по стаите.
Една плюшка,с която спи-също любима.
Останалите са интересни само ако и аз участвам в играта.

# 6
  • Мнения: 5 877
Видимо има разлика дали някой е играл с тази играчка и с детето, дали я е "оживил" или просто му е връчена. Осемте кукли на Ането са много използвани, до последната шита от мен кукла, благодарение на ariadna, която ги съживи, вдъхна им индивидуален характер, направи ги нейни приятелки и им измисли суперинтересни приключения.
Другият момент е дали детето е пораснало достатъчно, за да му е интересна дадена играчка. Аз май съм купувала играчки за по-голямо дете, защото сега изведнъж са и страшно интересни играчките, които получи миналата година.
А много от хубавите играчки не струват нищо - например нашият магазин се състои от нарязани брошури за супермаркет, като различните "стоки" са складирани в една кутийка с капак; вадят се и играем на пазаруване по списък - аз й пиша на един лист какво трябва да купи, тя чете и пазарува, а куклата Ая е продавачка. Можем да си играем до утре.

# 7
  • Мнения: 479
А много от хубавите играчки не струват нищо - например нашият магазин се състои от нарязани брошури за супермаркет, като различните "стоки" са складирани в една кутийка с капак; вадят се и играем на пазаруване по списък - аз й пиша на един лист какво трябва да купи, тя чете и пазарува, а куклата Ая е продавачка. Можем да си играем до утре.

И Теди си умира да играем на магазин. Само дето той предпочита да е продавач. Правим си банкноти от хартия. Артикулите в магазина са ни или плюшковците, или книжки. (идеята за изрязани от рекламни каталози стоки е страхотна  Hug; не бях се сетила)
А що се отнася до играчките - Теди няма любими. Открай време не е любител на колички и камиончета. Обича да реди пъзели, да оцветява, да играем на домино, на "не се сърди, човече", с една memory игра с мечки, да правим куклен театър, да рисуваме (ама да сме двама - аз (или татко му) и той). Играчките са прибрани в едни кошове и се разпиляват, само ако е търсил определено нещо, или когато има други дечица на гости.

# 8
  • Мнения: 5 877
значи другия път, като ги съберем, ще играем на магазин, тъкмо куклата Ая ще излезе в отпуска, горката!  Laughing

# 9
  • Мнения: 6 315
Йоан няма кой знае колко играчки. Има различни плюшковци - с едно от мечетата спи чат-пат. Има една голяма мечка, която стои на пост и пази дома Wink. Маймунка (която всъщност е първата моя плюшена играчка) с която си правим театър. Играе си с конструктори, с топка, кара колело Wink, говори редовно с братовчед си по един стар телефон и много четем. Обича да вземе дървена вилица и празна голяма кутия и да готви Simple Smile. Дъската за рисуване е на особена почит и така.... Като се замисля предимно с книги сме затрупани.

# 10
  • Мнения: 479
значи другия път, като ги съберем, ще играем на магазин, тъкмо куклата Ая ще излезе в отпуска, горката!  Laughing

да, непременно трябва да й дадете малко почивка на Ая. Тя няма ли си полагащ й се годишен отпуск?  Laughing
Ние тази игра я играем и в парка - с листа от дърветата, кестенчета, клечици, шипки и други такива сезонни "артикули".

Общи условия

Активация на акаунт